Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Tęsiama gimnazijos dirbtuvių renovacija

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2011-08-26

Prie Pranciškonų gimnazijos esančiam senajam vienuolyno sandėliui, kuriame kurį laiką veikė gimnazijos dirbtuvės, yra numatyta kita paskirtis: jame turės būti įkurdintas Šv.Antano dienos centras ir perkelta vienuolyno labdaros valgykla. Jau trečius metus vyksta šio paveldo statinio renovacija – šiuo metu kasamas ir valomas rūsys.

Po buvusiu vienuolyno sandėliu dabar tvarkomi rūsiai.

Šv. Antano dienos centrui šį, prieš šimtą metų pastatytą 240 kv.m ploto statinį, kuris yra įtrauktas į Kultūros paveldo registrą, pagal panaudos sutartį perdavė broliai pranciškonai.

„Pradėjome rengti projektus – šiandien centras išsilaiko tik iš jų bei geradarių paramos. Tačiau pradžioje - 2009 m. - nemenką sumą - 250 tūkst. Lt – mums skyrė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija“, - teigė Šv. Antano dienos centro direktorė Margarita Lizdenytė.

Pastatas tada buvo avarinės būklės: kiauras stogas, išpuvę perdangos, sijos ir atramos. Stogas buvo naujai užklotas čerpėmis.

Pernai buvo rengiamas statybinis techninis projektas: vėlgi buvo pradėti rašyti nauji projektai dėl finansavimo, nes valstybė ir Kretingos rajono savivaldybė jų veiklos neberėmė. Parapijos klebono Lino Vodopjanovo ir Lietuvos pranciškonų brolijos provincijolo Astijaus Kungio pastangomis buvo susisiekta su geradariais iš užsienio katalikiškų fondų, atsirado ir pavienių rėmėjų.

Todėl remonto darbai šią vasarą vėl atnaujinti: dabar kasamas rūsys po visu pastatu - ten, kur anksčiau jo nebuvo. „Istoriškai rūsys užėmė tik trečdalį ploto, dabar norime pritaikyti visą rūsį: jame bus įrengti sandėliai, kur laikomos labdaros valgyklos maisto atsargos, ūkiniai reikmenys. O senajame rūsyje bus įrengti dušai bei higienos patalpos. Ten galės nusiprausti ir susitvarkyti vargingų šeimų nariai bei labdaros valgyklos lankytojai“, - kalbėjo M.Lizdenytė.

Pirmajame statinio aukšte įsikurs Dienos centro patalpos: jos bus skirtos užsiėmimams, konsultacijoms, administracinėms reikmėms, bei pati labdaros valgykla.

Paklausta, gal atsiras patalpos ir laikinai prisiglausti benamiams, M.Lizdenytė atsakė: „Tai neįmanoma, nes vienam žmogui yra reikalinga 4 kv.m erdvė. Įrengtų patalpų vos užteks vykdyti centro veiklą: priimti šeimas su vaikais, dirbti su jais socialinį darbą, vesti paskaitas bei užsiėmimus“.

Šiuo metu Šv.Antano dienos centras glaudžiasi „Špitolėje“, o užsiėmimai su vaikais iš socialinės atskirties šeimų bei vargingai gyvenančiomis šeimomis vyksta parapijos namuose.

Centrą lanko apie 30 vaikų, ateina šeimos, kurias tenka paremti maistu bei drabužiais.

„Kaip ir kada pavyks persikelti į renovuotą namą, spėlioti ankstoka. Pagal techninio projekto skaičiavimus, darbų atlikta gal tik 20-oji dalis. Išoriškai gal ir atrodo daugiau, tačiau pradėjus darbus, išlenda netikėtumų: reikalinga įrengti kanalizacijos tinklus, o gatvės kanalizacijos tinklai – gerokai aukščiau, negu mūsų patalpos, ir jas teks žeminti“, - ūkinių darbų sunkumus apibūdino vadovė.

Didžiausia problema visgi išlieka lėšų trūkumas. Remonto darbai yra atliekami ūkiniu būdu: šiuo metu dirba samdyti 4 asmenys, turintys verslo liudijimus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas