Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žiūrovus šildantis duetas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2011-08-16

Kamerinėse Kretingos kultūrinėse erdvėse vykstančius literatūrinius vakarus ar kūrėjų susitikimus pamėgę žiūrovai jau įsiminė tų renginių nuotaikas paįvairinantį ir juos savo lyrinėmis dainomis sušildantį išraiškingą Kristinos Rimienės ir Indrės Ivoncienės duetą.

Kristinos Rimienės (kairėje) ir Indrės Ivoncienės duetas jau tampa dažnu svečiu mūsų miesto kultūros renginiuose.

„Kretingos scenose esame naujokės, - kartu dainuojame tik pirmus metus. Mudviejų repertuare – keliasdešimt populiarių liaudies dainų ir estrados šlagerių. Repertuarą pritaikome prie vakaro stiliaus bei nuotaikos“, - teigė šio vokalinio dueto iniciatorė, dviejų Kretingos kultūros centro kolektyvų - moterų vokalinio ansamblio bei retro ansamblio „Gija“ vadovė 34-erių K.Rimienė.

Tačiau bendroje koncertinėje veikloje jos anaiptol nėra naujokės, nes kartu dainuoja jau trečius metus. „Abi dėstome Kretingos technologijų ir verslo mokykloje, ten susidraugavome ir susidainavome. Kaip vokalinis duetas dalyvaujame respublikinėse meninės raiškos šventėse, pristatome savo mokyklą ir, beje, pelnome aukštas vietas“, - sakė K.Rimienė.

Abi su Indre jos – profesionalios muzikantės: Kristina baigė chorinį dirigavimą Klaipėdos universiteto Menų fakultete, o Indrė mokėsi Kretingos meno mokyklos akordeono klasėje.

„Vieną dainą tenka repetuoti visą mėnesį susitinkant triskart per savaitę po valandą. Ir plius dar – darbas namuose, kol pasiekiama reikalingų balso tonacijų, išmokstama žodžių“, - apie kiekvienos dueto dainos gimimą pasakojo pašnekovė.

K.Rimienė sakė nežinanti, ar su I.Ivonciene toliau plėtos savo veiklą, nes ji ėmėsi Kretingoje suburti stiprų moterų vokalinį ansamblį. Ji sakė, jog dainuoti duetu ir suburti vokalinį ansamblį, jausdama jų poreikį miesto kultūros renginiuose, paskatino Kultūros centro renginių organizatorė Birutė Laučienė.

Ansamblis dar nėra ligi galo susilipdęs, todėl vadovė norėtų pakviesti į jį 25 – 40 metų moteris, kurios nors kažkiek ragavo muzikos mokslo ar jaučia turinčios Dievo dovaną dainuoti.

Dainuojant ansamblyje tenka prisitaikyti vieniems prie kitų ir neišsišokti. O duetas, anot jos, žavus tuo, kad jame atsiskleidžia balso grožis, prisitaikant prie partnerio, jaučiant jo balsą ir neužgožiant jo. Dviem balsais gražiau skamba dainos harmonija. Jeigu kartu su Indre Kristina traukia estradines ir liaudies dainas, tai su savo vyru Alvydu, kurį taip pat uždegė dueto aistra, – operų ištraukas.

„Muziką labai mylintį vyrą taip pat jau įtraukiau į koncertinę veiklą: kartu koncertuojame Skuodo scenose. Jis dainuoja Skuodo kultūros centro mišriame chore, o aš vadovauju moterų vokaliniam ansambliui „Vaivorykštė“. Pagal specialybę jis yra muzikos pedagogas ir chorvedys, turi stiprų operinį balsą“, - atviravo Kristina. K. ir A.Rimų duetu atliekamas operinis kūrinys skambėjo ir prie Kretingos Nepriklausomybės paminklo per Mindaugo karūnavimo šventę.

Dešimtmetę dukterį Margaritą, kuri nuo trejų metų lanko „Žuvėdros“ šokių kolektyvą, auginanti klaipėdietė Kristina svajoja kuo greičiau persikraustyti gyventi į Kretingą, kur abu su vyru ketina statytis nuosavą namą: „Čia ir vietovė traukia, ir į darbą – gerokai arčiau“, - atviravo K.Rimienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas