Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Įvertinimas – už atskleistą tautinį charakterį

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2011-08-09

Keturios dienos koncertų ir konkursų nuspalvino Kretingos meno mokyklos šokių studijos „Ratilėlis“ bei liaudies instrumentų orkestro viešnagę Ispanijoje, Cantonigros miestelyje, kur įvyko tarptautinis muzikos ir šokių festivalis.

Po koncerto, kuriame Kretingos meno mokyklos šokių studija „Ratilėlis“ ir liaudies instrumentų orkestras

Kretingiškiai iš šio festivalio sugrįžo ne tuščiomis – solidi festivalio-konkurso komisija, išmananti tautų ypatumus, papročius, tradicijas, folklorą, pripažino, jog šokių studija „Ratilėlis“, vadovaujami Živilės Adomaitienės ir Astos Paulauskienės, bei kartu pasirodęs liaudies instrumentų ansamblis, kurio vadovai – Donatas Merkelis ir Danutė Černienė, - yra verti II vietos.

Ž.Adomaitienė, kurios ugdytiniai lygiai tokį pat apdovanojimą iš šio festivalio parsivežė prieš 6 metus, įsitikinusi, jog aukšto komisijos įvertinimo Kreitngos meno mokyklos kolektyvas sulaukė už programos vientisumą – muzikos ir šokio darną – bei atskleistą tautos charakterį.

„Teko stebėti kitų šalių – Kinijos, Rusijos, Estijos, armėnų iš Marselio, Belgijos, Čekijos, Estijos – kolektyvų pasirodymus. Rusai – puošnūs ir triukšmingi, armėnai – su savo temperamentu, estai šįsyk šoko labai profesionaliai, išsiskyrė kinai. Atrodė, kad mes vargu prilygsime tokiems puošniems, ryškiems kolektyvams. Tačiau kai kurių jų nutolimas nuo tautos šaknų, bandymas pakilti į brodvėjaus lygmenį, moderno elementai komisijos, matyt, nesužavėjo“, - teigė Ž.Adomaitienė.

Vos 300 gyventojų turinčiame miestelyje jau 30 kartą įvykęs muzikos ir šokio festivalis kelia tikslą propaguoti kultūrinį Katalonijos regiono gyvenimą, sudarant sąlygas festivalio dalyviams parodyti savo tautos išskirtinumą.

„Būtent ir komisija, vertinusi chorų, folkloro grupės dalyvių pasirodymą, akcentavo tautiškumo išlaikymą, folkloro grynumą. Pavyzdžiui, čekai, pasirinkę autentišką choreografiją, muziką, pelnė pirmą vietą, mes – antrą. Mūsų programose nebuvo to, ką pavadintume modernėjimu, ir komisija tai suvokia“, - kalbėjo Ž.Adomaitienė.

Ji pripažino, jog „Ratilėlio“ šokėjai, liaudies instrumentų orkestras Cantonigros festivalio scenoje atidavė save maksimaliai, ir jaunuolių pasirodymas vertas pačių didžiausių įvertinimų.

„Programą stebėjau iš salės, ne iš užkulisių. Mūsiškių vaikų pasirodymą įvertinčiau aukščiausiu balu. O pati festivalio dvasia – vėlgi labai gera: nors vyksta konkursai ir visi laukia įvertinimo bei nori laimėti, konkurencija nesijaučia – juk visi atvyksta, kad dalyvautų ir pabendrautų. Be to, ir žiūrovas – labai šiltas. Be komisijos įvertinimo, mums buvo įteiktas ir žiūrovų prizas “, - įspūdžiais pasidalino mokytoja.

Kretingos meno mokyklai Ispanijoje, festivalyje „Musica de Cantonigros“ atstovavo 42 šokėjai bei muzikantai. Mūsiškiai varžėsi tarp 11 vaikų ir suaugusiųjų kolektyvų folkloro grupėje. Chorai iš įvairių šalių varžėsi atskirai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas