Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nepasidalija mirusiojo turto

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Juodoji kronika
  • 2006-03-03

Mirus vaiko tėvui moteris susivokė, kad, negavusi vaikui skirto išlaikymo, gali pretenduoti į vaiko tėvo turtą. Tačiau ji pavėlavo. Prieš mirtį turtą vyriškis paliko savo seseriai.

Garbaus amžiaus rajono gyventoja kreipėsi į teismą prašydama, kad būtų panaikintas žemės ir ant jos esančių pastatų areštas. Žemę ir pastatus ji kartu su savo broliais paveldėjo mirus tėvui. Tačiau antstoliams prašant dalis paveldėto turto buvo areštuota, nes paaiškėjo, kad vienas iš moters brolių yra skolingas – jis nemokėjo pinigų savo sūnui išlaikyti. Moteris teismui pateikė dokumentus, pagal kuriuos savo iš tėvo paveldėtą turtą brolis atidavė seseriai – jis atsisakė tėvo palikimo sesers naudai. Tai įvyko likus savaitei iki areštuojant neva skolininkui priklausančią žemę.

Taigi tuo metu, kai žemė, antstoliams prašant, buvo areštuota, ji priklausė nebe skolininkui, o jo seseriai. Moters advokatė teismui aiškino, kad jos ginamoji slaugė brolį, o šiam praėjusių metų vasarą mirus – palaidojo savo lėšomis.

Teisme dalyvavo mirusiojo vyriškio, dėl kurio skolos kilo problemų, sugyventinė. Ji nurodė, kad su juo sugyveno sūnų, tačiau tėvas nedavė pinigų vaikui išlaikyti. Moteris kreipėsi į teisėsaugą, bandydama teisinėmis priemonėmis priversti vyriškį mokėti pinigus vaikui išlaikyti. Nesulaukusi priteisto išlaikymo, moteris kreipėsi į antstolius, kad būtų areštuotas vaiko tėvo turtas, tuo metu - jo tėvo palikimas. Moteris teigė, kad jos vaiko tėvas buvo išgeriantis, todėl mano, kad nuo palikimo jis galėjo atsisakyti nelabai to suvokdamas, t.y. būdamas neblaivus.

Mirusiojo sugyventinė sakė norinti, kad paveldėjusi žemę sugyventinio sesuo su ja atsiskaitytų, t.y. sumokėtų brolio alimentų įsiskolinimą. Mirusiojo seseriai su tuo nesutinkant, sugyventinė žadėjo kreiptis į teismą, kad būtų panaikintas jos sūnaus tėvo atsisakymas nuo palikimo. Teismas suteikė moteriai tokią galimybę. Bylos nagrinėjimas atidėtas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas