Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Muzikuoti mokėsi Vokietijoje

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2011-07-15

Kretingos meno mokyklos ugdytiniai lankėsi Vokietijoje, Pliono mieste, kur Kopelsbergo Šiaurės Elbės bažnyčios jaunimo centras surengė tarptautinę jaunimo muzikinę ekumeninę stovyklą. Be kretingiškių kartu su vokiečių jaunimu stovykloje muzikavo Estijos bei Kaliningrado srities jaunuoliai.

Mūsų šaliai šioje stovykloje atstovavo Kretingos meno mokyklos akordeonininkų ansamblis, kartu su jais buvo išvykę pianistas Jokūbas Retkus ir perkusininkas Dovydas Jonas Šulskis.

„Šiaurės Elbės evangelikų-liuteronų bažnyčios centras tokias stovyklas organizuoja nebe pirmą kartą. Tačiau šįsyk jie išplėtė savo muzikinio projekto geografiją, ir stovykla įgijo tarptautinį statusą. Vokiečiai labai daug dėmesio skiria vaikų užimtumui, jų motyvacijai skatinti. Tai pajutome ir mes“, - kalbėjo Kretingos meno mokyklos projektų vadovė Rūta Šulskienė.

Akordeono mokytoja Silva Garbaliauskienė sakė, jog jos auklėtiniai iš kelionės sugrįžo apimti euforijos – ją sukėlė įvykdyto muzikinio projekto sėkmė. „Projekto autoriai, vokiečiai, labai apsidžiaugė, jog jų programoje dalyvavo būtent akordeonininkai, nes akordeonas Vokietijoje yra labai populiarus. Pritapo ir mūsų pianistas Jokūbas bei perkusininkas Dovydas Jonas. Visi kartu išmoko groti naują polką, kuri papildė bendrą visų 45 projekto dalyvių parengtą programą“, - įspūdžiais pasidalino S.Garbaliauskienė.

Muzikinės stovyklos dalyviai, vadovaujami profesionalių, savo darbą giliai išmanančių pedagogų, susipažino su populiariosios muzikos teikiamomis galimybėmis. Vaikai, suskirstyti į 12 mini kolektyvų, rengė bendrą programą ir savo tikslo siekė darbo grupėse: stovyklos dalyviams buvo skaitomos paskaitos, jie dirbo ir mokėsi įrašų studijoje, dainavo chore.

„Mūsų ugdymo programa labiau orientuota į klasiką, tad prisiliesti prie populiariosios muzikos vaikams buvo didžiulis įspūdis. Mūsiškiams stovykloje tiek viskas patiko, projekto sėkmė tiek įkvėpė, kad jie į Kretingą parsivežė ne tik idėjų, bet ir su nekantrumu jau laukia naujo kvietimo kitais metais vėl dalyvauti tokioje stovykloje, - teigė mokytoja S.Garbaliauskienė. – Vokiečių sumanyto projekto pranašumas tas, kad jam nereikia rengtis iš anksto: visas veiksmas vyksta vietoje, vaikus siekiama sudominti patraukliais būdais“.

Kitą vasarą panašaus pobūdžio stovyklą ketinama surengti ir Kretingoje. „Vokietijoje įgyta patirtis ir idėjos tikrai pravers mums, rengiant stovyklą mūsų krašte“, - projektinės veiklos planais dalinosi R.Šulskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas