Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kretingos meno mokyklos šokėjai, lydimi delegacijos vadovių, choreografijos mokytojos Živilės Adomaitienės ir dailės mokytojos bei projektų vadovės Rūtos Šulskienės, pabuvojo Vokietijos Gubeno mieste, kur įvyko Brandenburgo žemės muzikos mokyklų festivalis. Jame mūsiškiai šoko tik tautinius šokius, kuriais sužavėjo ir festivalio šeimininkus vokiečius, ir renginio svečius lenkus.

„Pastebėjome, jog meninis vaikų ugdymas Voketijoje labai stipriai skiriasi nuo mūsų. Mes labiau einame profesionalumo keliu, o vokiečiai suinteresuoti tiesiog vaikų užimtumu. Be to, visos meno rūšys – šokis, dailė, muzika – labiau siejami į visumą, ten mažiau taikoma individualaus darbo metodika. Vaikams - įdomiau, nes taip dirbant greičiau pasiekiamas ir rezultatas“, - savo pastebėjimus išsakė kretingiškės pedagogės, kurias sužavėjo festivalio organizavimas, jo struktūra. Festivalio dvasia gyveno visas miestelis: pasirodymai vyko 8 miesto scenose, apie renginį žinojo ir jame dalyvavo visa Gubeno miesto bendruomenė. Anot kretingiškių mokytojų, tokį požiūrį į festivalį, jo populiarumą nulemia per metų metus susklosčiusios vietos tradicijos.

Kas dvejus metus vykstančiame festivalyje šiemet dalyvavo 2 tūkst. įvairaus amžiaus – nuo darželio iki suaugusiųjų – atlikėjų, kurie šoko, dainavo, grojo, piešė, kūrė instaliacijas, perfomansus. Kretingos meno mokyklos šokėjai šiam festivaliui specialiai parengė pusvalandžio trukmės tautinių šokių programą. Anot Ž.Adomaitienės, vaikams, kuriems toks festivalis -naujiena, buvo savotiškas išbandymas. Mūsiškiai savo programa gerokai išsiskyrė iš festivalio dalyvių šokėjų, kurie labiau orientavosi į šiuolaikinį, modernų šokį bei plastiką.

„Mūsų mokyklos šokėjų pasirodymą žiūrovai priėmė labai šiltai. Iš esmės sulaukėme labai didelio festivalio rengėjų dėmesio, kuris, tikimės, peraugs į dar glaudesnius mokytojų bei vaikų bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius, - kalbėjo R.Šulskienė, Kretingos meno mokykloje atsakinga už projektų vykdymą. – Į festivalį mus pakvietė privati Blankenfeldės meno mokykla, su kuria bendrus projektus vykdome jau trečius metus. Siekiame, kad bendri projektai nebūtų susiję vien su daile: labai norisi projektinę veiklą perkelti ir į kitus meno mokyklos skyrius“.

Nusiteikę ir toliau bendradarbiauti su vokiečiais kretingiškiai iš festivalio parvežė Blankenfeldės meno mokyklos ugdytinių darbų parodą, kuri bus eksponuojama Kretingos rajono savivaldybėje. Kretingiškiai šokėjai žino, jog po poros metų jie vėl bus pakviesti dalyvauti Brandenburgo žemės muzikos mokyklų festivalyje, kuris visų pirma skirtas tam, kad vietos meno, muzikos mokyklos parodytų ir kitiems, kas buvo nuveikta. Vakar Kretingos mokyklos šokėjai – kolektyvo „Ratilėlis“ nariai – susikrovė lagaminus ir kartu su liaudies insturmentų orkestru išvyko į Ispaniją, kur Cantonigros mieste įvyks festivalis-konkursas. „Esame tarsi ir nebe naujokai – į šį miestą vykstame antrąsyk. Tačiau šiai išvykai užaugo nauja šokėjų karta“, - teigė šokėjų delegacijai vadovaujanti Ž.Adomaitienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas