Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kretingiškių sėkmė tarptautiniame konkurse

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2011-06-17

Penkios Kretingos meno mokyklos mokinės – pianistės Marija Guščiūtė ir Vaiva Mitkutė bei smuikininkės Viktė Rimšaitė, Akvilė Aksinavičiutė ir Aistė Drakšaitė - iš Prienuose surengto tarptautinio konkurso „Olimpo Musicale“, į kurį suvažiavo 250 jaunųjų muzikantų iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Slovėnijos bei Lenkijos, sugrįžo su pergalėmis.

Mokytojos Kilnutės Skripkauskienės konkursui parengta jaunoji pianistė M.Guščiūtė tapo trečios vietos laimėtoja ir buvo apdovanota laureato diplomu, medaliu bei įspūdingo dydžio pliušiniu žaislu. K.Skripkauskienės parengta V.Mitkutė taip pat pasirodė puikiai ir buvo apdovanota diplomu. Mokytojos Dalios Pocienės konkursui parengta smuikininkių trijulė taip pat tapo šio konkurso diplomantėmis.

Konkursantus vertino kompetentinga tarptautinė komisija: jos pirmininkas – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Eugenijus Ignatonis, vienas ryškiausių šiandieninės rusų mokyklos violončelininkų Mark Drobinsky iš Prancūzijos, daugkartinis akordeonistų konkursų nugalėtojas M.Patarini iš Italijos, liaudies instrumentų orkestro „Lyra“ vadovas Dmitrij Stelmach iš Baltarusijos ir trimitininkas, pedagogas A.Vanjagins iš Latvijos.

Pasak K.Skripkauskienės ir D.Pocienės, jau trečiąkart įvykęs tarptautinis konkursas „Olimpo Musicale“ buvo unikalus tuo, kad tai – multiinstrumentinis konkursas, kada dalyviai nebuvo skirstomi į instrumentines kategorijas.

Atlikėjai grojo net 24 skirtingais muzikos instrumentais, tarp kurių populiariausi – fortepijonas, smuikas, akordeonas, klarnetas, fleita - septyniose konkurso amžiaus kategorijose. Tačiau buvo atlikėjų, grojančių ir retesniais muzikos instrumentais: cimbolais, marimba, latviškomis kuoklėmis, rusiška balalaika, ksilofonu, vibrofonu, tamburinu.

Pagrindiniai šio tarptautinio konkurso vertinimo kriterijai buvo: išsiskiriantys gabumai, muzikalumas bei artistiškumas, virtuoziškumas ir įtaigumas.

Dukterį Vaivą jau į penktąjį tarptautinį konkursą lydėjęs Laurynas Mitkus pastebėjo, kad į 5 dienas vykusį konkursą susirinko labai daug gabių vaikų iš įvairių šalių, tačiau mūsiškių mokinių pasirengimas konkursui bei gebėjimas susitelkti lėmė joms sėkmę.

Pirmajame “Olimpo Musicale” konkurse, kuris vyko 2005 metais, agentūra “Factum” užregistravo rekordą - daugiausia instrumentų konkurse: tąkart jų dalyvavo net 22. Toks rekordas buvo pakartotas ir antrajame “Olimpo” konkurse. Šiais metais šis rekordas pagerintas iki 24 muzikos instrumentų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas