Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Koncertas – chorinio dainavimo meno mėgėjams

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2011-05-31

Kretingos meno mokyklos choras „Saulainė“ bei jo vadovės Eugenija Karkienė ir Violeta Andruškevičienė birželio 3 dieną 17 val. chorinio dainavimo meno mėgėjus kviečia į šv. Antano rūmų salę, kur įvyks šio kolektyvo koncertas.

Kretingos meno mokyklos choras „Saulainė“ Kretingos bendruomenei pasirengęs parodyti, ką nuveikė ir ko išmoko per metus.

„Saulainė“ per šuos metus yra parengusi naują koncertinę programą: metų darbą vainikuojančiame koncerte skambės senosios muzikos, šiuolaikinių lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai, liaudies dainos.

„Saulainėje“ dainuoja 32 chorinio dainavimo specialybės mokiniai nuo 10 iki 16 metų. Šiais mokslo metais choras atsinaujino iš esmės. Tačiau ir naujai suburti vaikai suspėjo daug ką nuveikti.

„Išmokome naujų kūrinių, parengėme dvi konkursines programas: viena jų buvo parodyta Antalijoje, Turkijoje, o kita – Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų konkurso „Mes – Lietuvos vaikai“ I ture. Programose skamba visiškai skirtingi kūriniai, ir abi jos - vienodai sunkios“, - apie mokinių pastangas pasirengti konkursams kalbėjo E.Karkienė.

Anot mokytojos ir choro vadovės, kasmet rengiami koncertai yra kaip ataskaita, kas nuveikta per metus. Kasmet šiems koncertams ieškoma ir naujų erdvių: pavyzdžiui, pernai „Saulainės“ atliekami kūriniai skambėjo evangelikų-liuteronų bažnyčioje, šv. Antano rūmuose jau bus koncertuojama antrą kartą – sausį čia įvyko draugystės koncertas, kuriame „Saulainė“ pasirodė su Klaipėdos Vydūno vidurinės mokyklos jaunių choru.

„Esame priversti ieškoti naujų erdvių, nes Kretingos meno mokyklos salė visiškai netinkama chorų pasirodymams“, - teigė E.Karkienė, pasidžiaugusi tų žmonių, kurie „Saulainę“ mielai įsileidžia koncertuoti, geranoriškumu.

„Saulainė“ jau yra suradusi savo klausytoją – Kretingoje, rajone yra nežamai žmonių, kurie mėgsta chorinę muziką, ir nėra dar buvę, kad choras koncertuotų tuščioje salėje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas