Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Skaudėjo ne tiek dėl ligos, kiek dėl grubaus elgesio

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Skundo pėdsakais
  • 2006-09-15

Gulėdama reanimacijos palatoje, vydmantiškė Angelė Pilibaitienė sakė kentusi ne tik kūno negalę, karštį, bet ir grubų medicinos darbuotojų elgesį, žeidžiančius žodžius.

Garbaus amžiaus moteris į Kretingos ligoninės reanimacijos skyrių pateko per didžiuosius vasaros karščius. Dvi paras dėl širdies negaluojanti vydmantiškė kentė karštį, jos lova buvo prie lango – tad teko pajusti ir saulės spiginimą. Pasak A.Pilibaitienės, gydytoja pasižiūrėdavo tik į aparatus, o ne į žmogų, ir nueidavo.

Su dėkingumu vydmantiškė mini slaugytoją Tamarą, bet ją pakeitė kita – nors vilkinti baltu chalatu, bet grubi moteris. Ligonei paprašius paslaugos, slaugytoja drėbusi, kad čia visi tik „ėda ir š...“. Grubiai slaugytoja telefonu kalbėjusi ir su A.Pilibaitienės gydytoja - konsultante, dirbančia kitoje gydymo įstaigoje. Vydmantiškė sakė savo gydytojai paskambinusi todėl, kad ši nuo seno žino jos ligas ir galbūt galėtų patarti Kretingos medikams.

„Tuo metu visur buvo karšta, suprantu, kad slaugytojos ne ką tegalėjo padėti, bet kur jų žmogiškumas?“ – braukdama ašaras kalbėjo A.Pilibaitienė.

Moteris sakė atsigavusi, kai ją perkėlė į vidaus ligų skyrių. Ji pasidžiaugė gydytoja Alma Jankauskiene, kuri, nepaisydama, kad yra šventinės dienos, kad pasibaigė jos darbo laikas, aplankė visus skyriuje tądien besigydančius ligonius.

Pabuvojusi Kretingos ligoninėje, vydmantiškė netrukus atsidūrė ligoninėje Klaipėdoje. Į namus ji grįžo vis tiek negaluojanti. Pasak moters, ji turi rimtų sveikatos problemų, dėl kurių nekaltina gydytojų. Ji tik prašo, kad gydytojai ir slaugytojos gerbtų baltą chalatą ir saugotų mediko autoritetą.

Garbaus amžiaus moteris svarsto, ar tik su ja netinkamai nebuvo pasielgta dėl to, kad ji nedavė pinigų, nekišo dovanų. Trisdešimt penkerius metus dirbusi pedagoge, A.Pilibaitienė sakė pati niekuomet nėra paėmusi kyšio, todėl jo negali duoti ir kitam. Kita vertus, ji turi kur dėti litą, jeigu koks ir atliktų – namuose yra neįgalus, vos vaikštantis vyras.

„Dabar suprantu, kodėl pažįstami dažnai sakydavo, kad kur jau kur, bet į Kretingos ligoninę geriau nesigulti”,- sakė A.Pilibaitienė.

Į redakciją moteris atėjo praėjus ilgam laikui po to, kai ji gulėjo ligoninėje. Vydmantiškė sakė ilgai svarsčiusi, ar visa tai viešinti. Bet apsisprendė, nes ji nori, kad bent su kitu pasiligojusiu žmogumi medikai nebesielgtų taip, kaip elgėsi su ja.

„Šiemet liepos karščiai išvargino tiek pacientus, tiek personalą, - sakė laikinai vyriausiosios gydytojos pareigas einanti Ilona Volskienė. - Visi patyrė neigiamą fizinį ir psichinį karščio poveikį. Kretingos ligoninė, beje, kaip ir kitos Lietuvos gydymo įstaigos, kondicionierių neturi. Renovuojant patalpas, tikimės, kad jie bus įrengti“.

Anesteziologijos - reanimacijos skyrius, pasak gydytojos, yra vienas iš geriausių ligoninėje. Jame teikiama pagalba esant pačioms sunkiausioms būklėms. Skyrius aprūpintas nauja medicinine aparatūra. Dirba kvalifikuoti medikai. Iki šiol, I.Volskienės tikinimu, nusiskundimų dėl šio skyriaus darbuotojų administracija nebuvo gavusi.

„Apmaudu, kad kai kurių darbuotojų elgesys meta šešėlį ant viso skyriaus, - apgailestavo I.Volskienė. - Ligoninės administracija, medikai visada vertina pacientų pastabas. Tačiau manau, kad geriausiai vieni kitus suprasime ir galėsime kažką pakeisti, kalbėdami ir bendraudami tiesiogiai“.

Sužinojusi apie vydmantiškės skundą, I.Volskienė paskambino moteriai pati. Ji, didelei A.Pilibaitienės nuostabai, atsiprašė už nepatogumus, kuriuos moteriai teko patirti ligoninėje, ir už netinkamą medikų elgesį.

„Gydytoja kelis kartus atsiprašinėjo už tai, ką padarė kiti. Juk ne ji kalta“, - stebėjosi vydmantiškė, sulaukusi tokio gydytojos dėmesio.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas