Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Už projektą padėkojo rėmėjams

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2006-09-15

Užvakar Kretingos kultūros centre buvo surengtas neįprastas koncertas – folkloro kolektyvų „Raskila“ ir „Toncius“ bei Aloyzo Žilio vadovaujamas instrumentinės grupės padėkos ir atsiskaitymo rėmėjams vakaras. Po koncerto kultūros centras susirinkusius į šventę pakvietė prie Nepriklausomybės paminklo pagerbti narystės Jungtinių tautų organizacijoje 15-ąsias metines.

Prancūzijoje, tarptautiniame folkloro festivalyje, parodytą programą kolektyvai – „Raskila“, „Toncius“ bei A.Žilio vadovaujama instrumentinė grupė – pristatė ir kretingiškiams.

Trys minėti kolektyvai šių metų liepos 25-30 dienomis dalyvavo Prancūzijos Montignac mieste rengiamame tradiciniame tarptautiniame folkloro festivalyje.

„Netoli šio miesto gyvena mūsų kraštietė Aida Kiškytė – Derigneux. Ji jau daugel metų aktyviai dalyvauja visuomeninės prancūzų – lietuvių organizacijos veikloje, yra tarsi ryšininkė tarp prancūzų tautos ir kretingiškių. A.Kiškytės – Derigneux nuopelnas – didžiulis, kad patekome tarp dalyvių festivalio, kuriame pasirodė folkloro grupės iš įvairių kontinentų. Kartu su vengrais atstovavome senajai Europai“, - kalbėjo Lituanistikos centro „Raskila“ vadovė Daina Balčienė.

D.Balčienė yra ir projekto „Lietuvių liaudies meno propagavimas Lietuvoje ir užsienyje“, kurio programą pristatė pirmiausiai Prancūzijoje ir kurį trečiadienį parodė kretingiškiams, vadovė.

D.Balčienės žodžiais, „Toncius“, ir „Raskila“ seniai svajojo išvykti į populiarius Prancūzijoje folkloro festivalius. Montignac festivalio organizatoriai pasiūlė suvienyti pajėgas. Vienas iš reikalavimų – atvykti su „gyva muzika“. Vasarą surinkti kapelą yra sudėtinga. Tad šio žygio ėmėsi A.Žilys, subūręs jungtinę kapelą, kurią sudarė muzikantai ne vien iš Kretingos, bet ir Gargždų, Klaipėdos, net Vilniaus.

Svarbiausia buvo surasti lėšų. „Ėmėme galvoti, iš ko nuvykti. Parengėme projektą, kurį teikėme trims institucijoms, tačiau atsiliepė tik rajono Savivaldybė, skyrusi 12 tūkst. Lt. Lakstėme po bendroves ir įmones, - suradome 30 individualių rėmėjų“, - kalbėjo projekto vadovė. Anot pašnekovės, pagal projektą buvo sumanyta festivalį filmuoti bei fotografuoti.

Įdomiausius kadrus kelionės dalyviai pristatė parodoje „Viena saulė visiems Montignac“ bei parodė susuktą juostą. Pristatę kretingiškiams projekto programą, prie vaišių stalo jie padėkojo rėmėjams.

„Rėmėjai atsisveikindami kalbėjo – smagu, kad pamatėm ir sužinojom, ką rėmėme. Remsime jus ir kitąsyk“, - teigė D.Balčienė. Ji sakė, jog jų praktika, pristatant projektą visuomenei ir rėmėjams, pasitvirtino, ir ji norėtų kitiems projektų rengėjams patarti atsiskaityti už savo veiklą. „Šitaip labiau mezgasi kontaktai“,- įsitikinusi pašnekovė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas