Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Palanga žiemą atgyja tik per šventes

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kultūra
  • 2006-02-28

Savaitgalį į Palangą rinkosi žmonės iš visos Lietuvos. Vieni skubėjo į grūdinimosi ir sveikatos šventę “Palangos ruoniai”, kiti – paragauti ką tik iškeptų stintų.

Renginiai, kuriuos siūlo tik pajūris

“Palangos ruoniai” ir “Palangos stinta” – tai tradicinės žiemos šventės, kurių metu kurortas nors trumpam atgyja.

Šiemet jūra nebuvo svetinga nei “ruoniams”, nei žvejams. Prie kranto esantis ledas iki kraujo žalojo kojas sveikuolių, kurie jau penkioliktą kartą susirinko į grūdinimosi ir sveikatos šventę.

Į ledinį vandenį pasinėrė ir kretingiškiai ruoniai – Jonas Vaitkus (pirmas centre) ir Alfonsas Grikšas

Apledėjo ir žvejų tinklai, todėl ir J.Basanavičiaus gatvė labiau kvepėjo šokoladu ir vafliais, o ne šviežiomis stintomis. Šviežiomis stintomis, skleidžiančiomis agurkų kvapą, buvo prekiaujama tik dviejose vietose, ir už kilogramą prašė po 7 Lt. Dešimt rūkytų stintų galėjai nusipirkti už 5 Lt, o žuvienės dubenėlį - už 3 Lt.

Tiek pat kainavo ir keptų stintų porcija. Paragauti karštų, ką tik iškeptų stintų galėjai ir neišleidęs nė cento – reikėjo dalyvauti stintų valgymo varžybose. Kiti demonstravo jėgas traukiant valtį ar laikant inkarą, dar kiti sukinėjosi apie karšto vyno ir alaus puodus.

Pasak komercinės įmonės savininko Kęstučio Rudžio, dėl nepalankių oro sąlygų į šventę jis atvežė vos 100 kg šviežių stintų.

- Gaila, kad šventė neįvyko sausio mėnesį. Tada žvejai buvo atvežę po 300 - 400 kg stintų ir nežinojome, kur jas dėti, - sakė K.Rudys.

Pasak pašnekovo, tada buvo taip šalta, kad stintos bematant suledėdavo ir nuolat teko pūsti šiltą orą. Tokiu oru nebuvo ir pirkėjų. Šiemet jau treti metai, kai į Palangą renkasi stintų mėgėjai.

Vietiniai gyventojai labiau vertina šviežią žuvį. Mėgsta ir marinuotą stintą. Stinta – lašišinių šeimos žuvis, turinti riebalinį peleką. Rūkytos, vytintos žuvies dažniausiai pageidauja poilsiautojai.

Palangoje gimęs ir augęs K.Rudys, dvidešimt metų dirbęs gelbėtoju ir jau devynerius metus žvejojantis, apgailestauja, jog įstojus į ES, kai kuriems priekrantės žvejams gresia bankrotas – su savo problemomis jie palikti likimo valiai.

Stintų šventės metu šviežių stintų buvo galima nusipirkti vos dviejose vietose.

Palangiškiai nori, kad žiemą kurortas šurmuliutų ne tik per šventes

Siekiama, kad Palanga taptų aktyvaus poilsio sostine ištisus metus. Kol kas Palanga daugiausia turistų ir poilsiautojų sulaukia birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Šiemet konsultacinė įmonė EKT Grupė parengė Palangos kurorto marketingo strategiją iki 2010 metų, kuria siekiama Palangą paversti svarbiausiu aktyvaus poilsio kurortu Baltijos jūros regione bet kuriuo metų laiku.

Pagrindinis Palangos marketingo strategijos uždavinys – sumažinti sezoniškumo įtaką ir siekti lankytojų srauto didinimo ištisus metus. Todėl Palangos ateities vizija – gerai išvystyta viešojo turizmo, kultūros, pramoginių renginių, sporto, reabilitacijos bazių bei sanatorinio gydymo infrastruktūra.

EKT Grupė, parengusi Palangos marketingo strategiją, savo iniciatyva atliko ir Lietuvos gyventojų apklausą, kurioje dalyvavo per tūkstantis šalies gyventojų nuo 16 iki 74 metų amžiaus. Tyrimai parodė, jog savo atostogas čia praleidžia 19,8 proc. šalies gyventojų. 24,7 proc. Lietuvos gyventojų važiuoja atostogauti į kaimą ar kaimo sodybas. Atostogauti į užsienį vyksta tik 5,4 proc. gyventojų. Palangą labiau mėgsta jaunesni žmonės: čia atostogauja 29 proc. 16 – 34 metų ir 17 proc. 35 – 44 m. amžiaus žmonės. 3,6 proc. gyventojų į kurortą atvyksta tik savaitgaliui. Įvertinusi apklausos rezultatus, EKT Grupė mano, jog pajūrio kurorto siekis tapti poilsio sostine ištisus metus yra reali netolimos ateities vizija. Tačiau, anot EKT Grupės partnerio Dariaus Dulskio, svarbu aktyviai dalyvauti įsisavinant ES struktūrinių fondų lėšas, o taip pat suformuoti prielaidas privačiomis bei valstybės lėšomis finansuojamo turizmo infrastruktūros projektų aktyviam įgyvendinimui bei stiprinti bendradarbiavimą tarp regione veikiančių savivaldos institucijų ir verslo organizacijų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas