Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vieni kinko vėją, kiti jį gaudo laukuose

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-09-12
A.Misiūnienės ir kitų gyventojų žemė, atsidūrusi vėjo jėgainių kaimynystėje, nuvertėjo šimtais kartų.

Šalia Vydmantų, Kiauleikiuose, baigiamos statyti trys 2 tūkstančių kilovatų galingumo vėjo jėgainės. Tik sušmėžavus statybų pabaigtuvių vainikui, gyventojai ryžosi viešai prabilti, kad jėgainių statytojai juos apgavo, nuvertino jųjų žemę.

“Nei pats gyvensi, nei parduosi”, - sakė Gražina Zamorskienė apie jėgainių kaimynystėje atsidūrusią savo žemę. Moteris aiškino, jog Vydmantuose aras žemės kainuoja apie 5 tūkst. litų, kad po 2 tūkst. litų už arą valstybė sumokėjo tiems, iš kurių žemę pirko plento į Liepoją statybai. Į 300 metrų spinduliu aplink jėgaines esančią apsauginę zoną patenkanti žemė betinka bulvėms, morkoms auginti - žemės ūkio paskirčiai. Statyti gyvenamuosius namus, kitus objektus, kuriuose nuolat dirbtų žmonės, yra draudžiama. “Mums Kniukšta (Vidmantas Kniukšta - UAB “Vėjų spektras”, statančios jėgaines Kiauleikiuose, technikos direktorius, Kiauleikių projekto vadovas,- aut. past.) - pasiūlė šimtus kartų mažiau - po 5 tūkst. litų už hektarą”,- teigė ji.

Bandė žmonės savo žemę siūlyti nekilnojamojo turto agentūroms. Susižavėjimas, kuris kildavo išgirdus, jog žemė yra Palangos pašonėje, bliūkšdavo lyg muilo burbulas, vos užsiminus apie vėjo “malūnų” kaimynystę.

- “Vakarų projektai” (rengė jėgainių Kiauleikiuose statybos projektą,- aut. past.) surinko duomenis apie žemės savininkus. Su visais buvo suderinta, kitaip detalaus plano nebūtų patvirtinę. O vėliau kas iš kur atsiranda...”- kalbėjo V.Kniukšta, leisdamas suprasti, kad žmonių pretenzijos dabar, kai jau stovi jėgainės, yra šaukštai po pietų.

Apie tai, kaip buvo derinami žemės klausimai, V.Kniukšta tikino nežinąs. Aldona Misiūnienė, kurios sodyba su gyvenamuoju namu yra vos už 400 metrų nuo jėgainių, tvirtino, jog sutikimą pasirašė apgauta, o tai suprato tuomet, kai prasidėjo statybos. “Prieš porą metų pas mane atėjo V.Liebus su mano tikra pussesere. Prikalbino pasirašyti visur, kur jiems reikėjo, pažadėję, kad ir mano žemėje pastatys malūną. O aš, gyvenanti iš pensijos, už tai kiekvieną mėnesį gausiu po 800 litų”,- pasakojo moteris. Kad jos žemėje niekas jokio “malūno” nestatys, sužinojo prasidėjus statyboms. Pabandžiusi reikšti pretenzijas, išsiaiškino, jog jos pasirašyta sutartis dėl jėgainės statybos yra niekinė, kadangi nuo pasirašymo praėjo dveji metai, o sutartis buvo preliminari, galiojanti vos vienerius metus. “Pirmą kartą susidūriau su tokiu aferizmu. Į Sibirą vežė, atėjo - “kraukis mantą”, ir išvežė. O dabar iš pasalų prilindo”,- liejo nuoskaudą A.Misiūnienė.

Anot A.Misiūnienės, kaimynas Justinas Šimkus pasirašė, ir jau kitą dieną suprato, kad yra apgautas. Norėjo parašus atsiimti,- neleido. “Apgavo ir Penelį iš Kiauleikių, seną žmogų”,- A.Misiūnienei pritarė Gražina Zamorskienė. Moterys teigė, jog ir rajono Žemėtvarkos tarnyboje buvo pasakyta: “Nors ir nepasirašysite, vis tiek “malūnai” stovės”.

Gyventojai buvo surašę ieškinį į teismą, tačiau bylinėtis taip ir nesiryžo, pasvarstę, kad jų ir vėjo jėgainių statytojų nelygios jėgos. Prarandą viltį atsiteisti už skriaudą, dar bando ieškoti užtarimo šalies Vyriausybėje, renka parašus po Vyriausybei adresuotu skundu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas