Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Atidengs paminklą bulvei

  • Smiltys
  • 2006-09-08

Rytoj, rugsėjo 9 dieną, Nasrėnuose (Kūlupėnų seniūnijoje) vyks jubiliejinė bulvės šventė. Šventės pradžia - 12.00 val.

Mintis parengti projektą “Bulvė - žemaičių karalienė” kilo kultūros centro direktorei Konstancijai Macienei.

- Vykdydami rajono etnokultūros programą, negalime pamiršti ir kulinarinio paveldo bei jo panaudojimo šiandien,- sakė ji.- Todėl ir buvo sumanyta surengti bulvės šventę Nasrėnuose, kur diskutuosime apie bulvės kilmę, dalyvaujant biomedicinos mokslų daktarui Kęstučiui Rainiui bei Šventosios girininkui, Kretingos rajono savivaldybės Tarybos nariui Rimantui Kvikliui.

Šį pavasarį suėjo 200 metų, kai Nasrėnuose pradėtos auginti bulvės (tai skelbia rašytiniai šaltiniai), kurių keletą iš Klaipėdos (tada Mėmelio) parvežė pasiturintis ūkininkas Pilypas Brazdauskis savo šeimynai. Paragavę ir 5 bulvikes sėklai palikę, taip ir prisidaugino.

13.00 val. bus atidengtas paminklas bulvei (autorius Alfonsas Skiesgilas). Taip, tai bulvei! Antrajai mūsų duonai, kuri turi ne tik įdomią praeitį, bet ir puikią ateitį. Pasirodo, bulvių baltymuose yra 14 (iš 20) nepakeičiamų aminorūgščių, labai reikalingų mūsų organizmui. Juk bulvė - vienintelis kultūrinis augalas, kuriuo maitindamasis ir nevalgydamas jokių kitokių produktų, žmogus gali gyventi gana ilgai.

13.30 val. pažiūrėję Kartenos teatro spektaklį “Žmogus, kuris savo veido ieškojo” (rež. Martina Žąsytienė), klausysimės kultūros centro folkloro ansamblio “Gervelė” (vad. D.Černienė) ir liaudiškos kapelos “Sodžius” (vad. Vyt. Kubilinskas) žemaitiškų dainų, pasigrožėsime keliaujančia amatų mokyklėle (projekto vad. D.Brazdeikienė), kur audimo ir piešimo pamokėles praves tautodailininkai R.Vaišnorienė ir A.Sereika.

15.00 val. matysime Egidijaus Radžiaus teatro spektaklį Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės “Kuprotas oželis”. Po to degustuosime bulvių patiekalus, kuriuos pagamins Imbarės, Kūlupėnų ir Laivių bendruomenių šeimininkės bei Kretingos rajono tautodailininkų klubo “Verpstė” narės. Ragausime ir galėsime įsigyti Jadvygos Balvočiūtės, Adelės Karaliūnaitės, Ilzės Jansonės (Latvija) vaistažolių arbatų.

Linksmins ir pasišokti kvies Kūlupėnų liaudiškos kapelos (vad. St.Jucys ir A.Žvinklys), o Salantų kūrybos mėgėjų klubas “Paveiziek” (vad. L.Kaubrytė) pakvies pažiūrėti savos programos.

Bulvės jubiliejinę šventę pasižadėjo vesti išradingieji vedėjai Birutė Laučienė ir Nerijus Gedminas.

Vita BERNIUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas