Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Rytoj grūšlaukiškiai švęs įkurtuves

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kultūra
  • 2006-09-08

Baigtas remontuoti Kretingos rajono kultūros centro Grūšlaukės filialas. Pastato, kuriame yra įsikūrę biblioteka, paštas bei ambulatorija, remontui rajono Savivaldybė skyrė 422,1 tūkst. Lt.

Barbora Jockutė (pirma iš kairės) ir Laura Stonkutė sakė, jog joms patinka groti. Tačiau jų mokytojas – meno vadovas Petras Pučkorius įsitikinęs, kad vaikams to nepakanka ir jiems reikia išmokti to, ko mokoma muzikos mokykloje.

Remonto metu pakeisti viso pastato langai, durys, suremontuota 80 vietų salė, įrengtas tualetas, įvesta signalizacija, sutvarkytos pagalbinės patalpos.

- Svarbiausia – įvestas šildymas, ir žiemą nebereikės šalti. Anksčiau šildydavomės įsijungę elektrinius šildytuvus,- sakė filialo vedėja Genutė Viskontienė.

Ji pasidžiaugė, jog ir Darbėnų seniūnija neliko nuošalyje – rūpinasi aplinkos tvarkymu. Aplink pastatą kol kas dar nepasodino žolės. Anot pašnekovės, karščiai atvežtą ir išlygintą žemę pavertė asfaltu, tačiau patikino, kad kitą vasarą ji žaliuos ir gėlės žydės.

Pinigų naujoms žaliuzėms įsigyti skyrė Kretingos rajono kultūros centras.

Pasak G.Viskontienės, nors pastatas remontuojamas nuo praėjusių metų spalio mėnesio, renginiai vis tiek vyko. Jaunimas ypač pageidauja diskotekų, todėl jas teko rengti nesulaukus oficialių įkurtuvių.

Sutvarkytomis patalpomis džiaugėsi į repeticiją atėjusios ir klavišiniais instrumentais grojančios moksleivės – ketvirtokė Barbora Jockutė ir penktokė Laura Stonkutė.

- Iki remonto, pasak mamos, kultūros namai buvo siaubingi, - sakė Laura tikėdamasi, jog mama noriai ateis į įkurtuves.

Pasidomėjus, ar grojimas nekliudys mokslams, mergaitės atsakė, jog jei nori – viską gali suspėti. Meno vadovas Petras Pučkorius, mokinantis jas groti, pastebėjo, jog Barboros močiutė ir Lauros mama dainuoja ansambliuose, todėl jos gerai suprantančios ir vaikų norus.

Mergaičių, norinčių groti, netrūksta: tai Laima Liebutė, Agnė Zabitytė, Inesa Paulikaitė. Mielai mokosi groti net šešiametė Gintarė Šlepikaitė.

- Noriu vaikus išmokyti ne tik groti ir dainuoti, bet ir to, ko mokoma muzikos mokykloje, - sakė P.Pučkorius.

G.Viskontienė pastebėjo, jog anksčiau buvo daugiau norinčių dalyvauti saviveikloje. Dabar vis daugiau žmonių susiranda darbą ir laisvo laiko nebelieka.

Paskutiniai darbai prieš įkurtuves vyko ir bibliotekoje. Bibliotekininkė Birutė Markaitienė skubėjo krauti knygas į naujas lentynas.

- Įkurtuvėmis rūpinasi seniūnija. Ji pasistengė, kad grotų gyva muzika ir dovanoja “Žentų” koncertą. Tikimės sulaukti ir rajono valdžios atstovų,- sakė G.Viskontienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas