Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Komentarų topas

Iš ligoninės tebereikalauja dešimties milijonų .

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-09-08

Kretingos rajono apylinkės teisme pradėta nagrinėti byla, sukėlusi rezonansą visoje šalyje. Nukentėjusieji Kretingos ligoninei pareiškė iki šiol negirdėto dydžio ieškinį – 10 mln. Lt.

Stasė Madzajienė ir Nijolė Satkauskienė kaltinamos dėl neatsargumo netinkamai atlikusios savo pareigas, dėl ko gargždiškiai Diana ir Antanas Rumšos neteko naujagimio. Jeigu teismas patenkintų 10 mln. Lt Rumšų ieškinį Kretingos ligoninei, ši įstaiga, kaip anksčiau yra sakęs rajono meras Valerijonas Kubilius, bankrutuotų.

Praėjusių metų sausį Kretingos ligoninėje gimdė D.Rumšienė. Po sudėtingo gimdymo, pasibaigusio Cezario pjūviu, naujagimis neišgyveno. Jis mirė dėl hipoksijos gimdoje, t.y. deguonies trūkumo.

S.Madzajienė Kretingoje dirbo akušere ginekologe nuo 1992 m., nors nemokėjo atlikti Cezario pjūvio. Gydytoja kaltės nepripažįsta, nes visuomet galėjusi kviesti kolegą, gebantį operuoti. Rumšai ją kaltina, kad nemokėdama pati operuoti, ji per vėlai pasikvietė šią operaciją atlikusią skyriaus vedėją Dalią Opulskienę. Užuot pasirūpinusi operacija, S.Madzajienė gimdymą skatino vaistais, taip pablogindama, kaip teigiama kaltinamojoje išvadoje, vaisiaus būklę.

S.Madzajienė tikino, kad tą naktį buvo labai didelis darbo krūvis. Jeigu įprastai per parą gimdo 1-2 moterys, tai tą naktį gimdė septynios. Gydytoja buvusi kviečiama ir į priėmimo skyrių. Bet ji negalėjo paaiškinti, kodėl nesikvietė į pagalbą kolegų. Kaltę gydytoja suvertė likimui.

Vyresnioji akušerė N.Satkauskienė į teisiamųjų suolą pateko dėl draugiškumo. Gimdyvės motina buvo jos draugė, o pati gimdyvė, medikės žodžiais, - kaip dukra. Nors tą dieną N.Satkauskienė nedirbo, ją iš namų atvežė pats A.Rumša – kad ji prižiūrėtų gimdyvę.

N.Satkauskienė teisiama už tai, kad neįvertino ir nuolat nesekė vaisiaus būklės.

Pasak N.Satkauskienės, ji norėjo, kad gimdyvei būtų viskas gerai, kad ja būtų gerai pasirūpinta, todėl pati pakvietė moterį gimdyti į Kretingos ligoninę.

Rumšos reikalauja ne tik nubausti ligoninės darbuotojas. Kretingos ligoninei jie pareiškė 10 mln. Lt ieškinį neturtinei žalai atlyginti. D.Rumšienė prieš tris mėnesius vėl pagimdė sūnų, tačiau džiaugsmas dėl naujagimio jų sprendimo nepakeitė. Sutuoktinių tvirtinimu, bausmė ligoninei turi būti tokia pat didelė, kokį didelį skausmą išgyveno jų šeima.

Kaip teismo posėdžio metu sakė A.Rumša, dar vieną ieškinį jie pateiks ir Sveikatos apsaugos ministerijai.

Į teismą buvo pakviesta 15 liudytojų, kurių dauguma - gimdymo skyriaus darbuotojos. Kad dėl jų apklausos nesutriktų skyriaus darbas, teismas apklausė tik keturias medikes.

Byla toliau bus nagrinėjama spalį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas