Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną10°C debesuotumas 31 %
Naktį12°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Kretinga turi politinį lyderį?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kūlupėnuose skambėjo gražiausi romansai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kultūra
  • 2011-03-22

Savaitgalį Kūlupėnai gaudė dainomis – šimtas geriausių Kretingos rajono romansų atlikėjų kūlupėniškiams dovanojo gražiausius kūrinius ir tuo pat metu varžėsi dėl galimybės dalyvauti konkurso „Suskinsiu aš“ finale.

Tradicinėje ir kasmetinėje romansų atlikėjų apžiūroje Kūlupėnuose dalyvavo kaip niekada daug atlikėjų – romansų kolektyvai atvyko iš Kalniškių, Vydmantų, Salantų, Grūšlaukės, Senosios Įpilties, Imbarės, Jokūbavo, Laukžemės, Darbėnų, taip pat ir Kūlupėnų.

„Romansų apžiūra kiekvieną kartą rengiama vis kitame rajono kultūros centro filiale. Siekiame išlaikyti tradicijas ir populiarinti senovinius romansus. Renginio tikslas yra aktyvinti kolektyvų veiklą, ugdyti atlikėjų meistriškumą, profesionalumą“, - kalbėjo Kūlupėnų filialo vedėja Jovita Rimkuvienė.

Pasak jos, gausiai Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinėje mokykloje susirinkusius žiūrovus gerai nuteikė ne tik romansų įvairovė, bet ir svečius pasitikusi Kūlupėnų kaimo kapela, folklorinis ansamblis, nuotaikingi renginio vedėjai Asta Pocienė bei Jonas Bružas.

„Apžiūros dalyviai nustebino kasmet vis labiau gerėjančia romansų atlikimo technika, profesionalumu, kruopščiai apgalvotu sceniniu įvaizdžiu. Klausytojus pamalonino tai, kad visa muzika, dainos buvo atliktos gyvai – atlikėjai nenaudojo jokios technikos, romansams pritarė gitaromis. Kiekvienas pasirodymas buvo iki smulkmenų apgalvotas ir parengtas su meile klausytojui“, - pasakojo J.Rimkuvienė.

Dešimt romansų apžiūros kolektyvų vertino komisija – Kretingos kultūros centro direktorius Pranas Razmus, Salantų kultūros centro direktorė Stasė Preibienė ir Kretingos kultūros centro etnokultūrinės veiklos organizatorė Diana Brazdeikienė.

Apžiūros rezultatai dar nėra paskelbti, tačiau gali būti, kad galimybė dalyvauti romansų konkurso „Suskinsiu aš“ finale bus suteikta visiems atrankinio etapo dalyviams.

„Romansų atlikėjai jautėsi itin pagerbti Kūlupėnų seniūnijos, rajono Savivaldybės ir Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos mokinių – šie dainininkus apdovanojo rankų darbo austomis juostomis. Visi kolektyvai be išimties pasirodė labai gerai, todėl tikiuosi, kad ir į finalą pateks visi“, - sakė J.Rimkuvienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas