Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Nedarbingumo lapelis atskleidė

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Problema
  • 2006-09-08

Kartenos seniūnijoje įvyko seminaras, skirtas bendruomenių nariams. Jame dalyvavo ir Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos sekretorė-raštinės vedėja, tuosyk nedarbingumo lapelį turėjusi Jūratė Mačernienė. Tai sužinojęs į seminarą atvyko ir mokyklos direktorius Vidas Kelpša.

Pasipiktino direktoriaus vizitu

Pasak lektoriaus Vytauto Knašio, paskaitos metu kalbant ir diskutuojant atsidarė durys ir įėjo galingas vyrukas, kuris pakvietė jį išeiti laukan ir paprašė klausytojų sąrašo.

- Aš į seminarą nedrįsčiau įsiveržti ir prašyti lankytojų sąrašo,- teigė buvęs žemės ūkio ministras V.Knašys.

Tai, kad tarp seminaro dalyvių yra žmogus, turintis nedarbingumo lapelį, lektorių nenustebino. Anot jo, net ir sirguliuodamas žmogus gali klausytis pranešimo.

- Čia susirinkę bendruomenių aktyvistai, kurie mokosi metę visus savo darbus ir negaudami jokio atlyginimo. Toks mokyklos direktoriaus poelgis rodo jo požiūrį į visuomeninę veiklą ir mokyklos atsiribojimą nuo bendruomenės,- sakė V.Knašys.

Pasak jo, šis atvejis – ne šiaip sau nutikimas, o tam tikras reiškinys. Anot lektoriaus, yra mokytojų, kurie sėdi seminaruose ir sprendžia bendruomenės reikalus. Tačiau žinomi ir tokie atvejai, kai mokytojams neleidžiama eiti į bendruomenę, nes esą mokytojai turi savo – mokytojų - bendruomenę.

- Tai yra ir politinis visuomeninis valstybinės reikšmės klausimas - kokią valstybę mes kuriame: kaip anksčiau centralizuotai ar ją kuria patys žmonės,- sakė pašnekovas.

“Imbariečių draugijos” vadovė Bronė Buivydienė taip pat piktinosi: “Į seminarą mus išleido vienai dienai “pasėdėti”. Nesuprantu tokio požiūrio į mokymosi svarbą. Seminaras skirtas įgyti naujų žinių, o ne pasisėdėti”.

Pasak seminaro dalyvės Valerijos Žalienės, norint dalyvauti seminare gaištamas ne tik savas laikas, bet tenka atsiprašyti ir darbdavio.

- Manau, jog seminaruose tobulėjame ne tik kaip asmenybės, bet išmokstame rašyti projektus. Žinias galėsime pritaikyti ir savo darbe, - teigė V.Žalienė. Kūlupėnų bendruomenės centro vadovė Rima Galuškinienė pastebėjo, jog mokyklos direktorius V.Kelpša seniai konfliktuoja su bendruomene.

- Vien tas direktoriaus pasakymas žmogų atleidžiant iš darbo – “Eik ir ieškok darbo bendruomenėje. Gal jie tave priims” – daug ką pasako. Anot jo, jei žmogus yra su bendruomene, jis - prieš mokyklą. Taip nutiko ir šį kartą. J.Mačernienė naktimis padėjo rašyti bendruomenei projektus ir mes juos laimėjome, - sakė R.Galuškinienė.

Kai kurie seminaro dalyviai, pasipiktinę tokiu V.Kelpšos elgesiu, raštu kreipėsi į rajono Tarybą ir merą, prašydami įvertinti tokį mokyklos vadovo elgesį.

Nesijaučia nusikaltusi

Pasak Jūratės Mačernienės, ji mokykloje dirba penkerius metus ir mano, kad savo darbą išmano. Tačiau už bendradarbiavimą su bendruomene jaučiasi ignoruojama mokyklos direktoriaus, nors esą jam, kaip naujam vadovui, daug padėjusi. Ji bandžiusi net išsiaiškinti, ką daranti ne taip ar ko išvis nepadaro, tačiau tik išgirdusi “Tavęs čia niekas nelaiko”.

- Ėdimas iš darbo, pasiaiškinimas po pasiaiškinimo, net dėl praleistos raidės, padarė savo – nuo nuolatinio streso pablogėjo sveikata ir teko kreiptis į gydytoją, - sakė J.Mačernienė.

Pasak pašnekovės, tai tęsiasi nuo sausio pradžios. Ji sakė, kad kitą dieną jau ruošėsi išeiti į darbą, tačiau vėl naujai patyrė stresą.

- Aš klausiau gydytojos, ar privalau sėdėti užsidariusi tarp keturių sienų. Ji man patarė relaksuotis ir bendrauti su žmonėmis. Ir aš su grupe moterų išvykau į Kaltinėnus. Tai sužinojęs mokyklos direktorius pranešė “Sodrai”.

Mokyklos vadovas mano, jog elgiasi teisingai

Pasak V.Kelpšos, J.Mačernienė atostogauti pradėjo liepos pradžioje. Į darbą ji turėjo grįžti rugpjūčio 3 dieną. Atostogų metu ji turėjusi nedarbingumo lapelį, todėl atostogos prasitęsė.

- Apie tai, kad serga – manęs ir buhalterės ji neinformavo. Nepristatė ir vieno nedarbingumo lapelio, o tik pasakė, kad jį turi. Nesiskaito su manim ir kaip su vadovu,- sakė V.Kelpša.

Pasak mokyklos vadovo, liepos 27 dieną J.Mačernienė, turėdama nedarbingumo lapelį, kartu su moterų klubu “Emocijos” vyko į Kaltinėnus. Dėl tokio darbuotojos elgesio jis kreipėsi į Kretingos Šeimos medicinos centą.

- Kaip mokyklos vadovas pasiteiravau apie savo darbuotoją. Sužinojęs, kad ji tikrai serga ir turi nedarbingumo lapelį, parašiau pranešimą “Sodrai”. Šiandien vėl nuvykęs į Šeimos medicinos centrą pasidomėjau, ar J.Mačernienė turi nedarbingumo lapelį, nes ji manęs, kaip vadovo, neįspėjo, - sakė V.Kelpša.

V.Kelpša pasikvietęs mokyklos darbuotojus, kaip komisijos narius, atvyko į Karteną. Pasiteiravęs seniūnės pavaduotojos, ar jo darbuotoja yra seminare, ir išgirdęs teigiamą atsakymą, paprašė ją pakviesti.

- J.Mačernienei aš pasakiau, kad ji turi nedarbingumo lapelį. Tačiau ji atsakė, kad daro ką nori – tokia jos teisė. Tada aš įėjau į patalpas, kur vyko seminaras, ir gražiai atsiprašęs bei prisistatęs paprašiau V.Knašio klausytojų sąrašo, - sakė direktorius.

V.Knašys pasakęs, jog šios problemos neišspręs, sąrašo patarė kreiptis į administratorę. Tada mokyklos vadovas su atvykusia komisija surašė aktą, kurį žadėjo vėl perduoti “Sodrai”. Direktorius apgailestavo, kad iki šiolei jis negavo iš “Sodros” atsakymo į ankstesnį pranešimą.

- Ką man daryti? Užsimerkti ir nieko nematyti? Žmonės piktinasi matydami nedirbančią, bet automobiliu važinėjančią ir išvykose dalyvaujančią J.Mačernienę,- sakė V.Kelpša.

Pasak “Sodros” vyr.specialistės Gitanos Morkuvienės, įstatymas numato, kad “asmenims, pažeidusiems gydytojo nustatytą gydymo ir slaugos režimą (bei kitais atvejais), ligos pašalpa Valstybinio socialinio draudimo teritorinio skyriaus direktoriaus sprendimu gali būti neskiriama arba jos mokėjimas nutraukiamas nuo pažeidimo padarymo dienos, bet ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų”.

G.Morkuvienė pastebėjo, jog reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kokį gydymą skiria gydytojas.

Mokyklos direktorius sieks išsiaiškinti, ar J.Mačernienė nepažeidė gydymosi režimo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas