Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Ar pritariate 10 milijonų litų D., A.Rumšų ieškiniui?

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gatvės interviu
  • 2006-09-08

Algirdas Jonutis:

- 10 milijonų – žinote, per daug. Kūdikio vis tiek nebeprikelsi. Juk pinigai Rumšoms atitektų iš visų Lietuvos žmonių kišenės. Žinau, netekties skausmas – didžiulis, bet pinigai sielvarto neišgydys. Už kūdikio mirtį nubausti visus žmones – sakyčiau, čia jau nebe teisybės ieškojimas, o kerštas. Pagaliau, medikės juk ne specialiai naujagimį numarino, - tai buvo ne vien jų abejingumas, bet daugelio aplinkybių sutapimas. Pagaliau, kaip jos pačios sakė – gal tai ir likimas.

Dovydas Kalnius:

- Pritariu. Jeigu vaikas, beje ir ne vienas, miršta dėl nekvalifikuotos gydytojos kaltės, ligoninė ir turi atsakyti už savo darbuotojus. Girdėjau, kad dėl tos daktarės kaltės anksčiau mirė dar vienas kūdikis, tačiau kompensacija tebuvo simbolinė – 20 tūkstančių. Bet tai nebuvo pamoka nei pačiai gydytojai, nei ligoninei. Gaila, jei uždarytų Kretingos ligoninę, bet jų yra Klaipėdoje bei privačių. O mokėti už paslaugas visur reikia: menkas skirtumas - į kasą ar į gydytojo kišenę.

Vita Šimkienė:

- Manau, kad Rumšos negaus 10 milijonų. Bet kuo daugiau prašai, tuo daugiau ir gauni. Nors kūdikio gyvybė neįkainojama pinigais, tačiau iš tikrųjų smerkiu tas medikes. Reikia organizuočiau dirbti: negalima kaltinti vien sistemą, reikia turėti ir savo atsakomybės. Antra vertus, baisu, jei nebeliks Kretingos ligoninės. Manau, kad atsakyti turėtų konkrečiai tas žmogus ar žmonės, kurių elgesyje teismas įžvelgs kaltę, o ne visas medicinos personalas.

Irena Mineikienė:

- Matote, teismas turi konkrečiai išsiaiškinti, ar kūdikis mirė dėl medikių kaltės. Ieškinys, mano manymu, per didelis vien todėl, kad jis neadekvatus Lietuvos ekonominei situacijai. Lietuva per silpna mokėti tokius pinigus, kuriuos uždirbame visi. Nors šiaip aš – už moralinės žalos atlyginimą. Tik Rumšų atveju tai nėra itin skaidru, nes jie nori, kad pinigų kliūtų ir suaugusiems vaikams iš buvusios santuokos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas