Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Komentarų topas

Baublius siaubia keturračiai motociklai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-09-08
Tokiais keturračiais motociklais adrenalino mėgėjai siaučia po Baublių apylinkes. Kol kas šie Lietuvoje populiarėjantys motociklai nėra nei registruoti, nei pažymėti valstybiniais numeriais. Nėra aišku, nei kas juos gali vairuoti, nei kur jais galima važinėtis. Seimas dėl šios transporto priemonės spalį ketina papildyti Kelių eismo taisykles.

Visą vasarą kentę nuo netramdomų pramogautojų, iki šiol keturračiais motociklais važinėjančių po gyvenvietę, privačias pievas bei ganyklas, baubliškiai surašė raštą ir kreipėsi į rajono merą, policiją, prokuratūrą bei susisiekimo ministrą. Jų kantrybė trūko po praėjusį savaitgalį įvykusio incidento, kai įsismarkavę motociklininkai sumušė savo valdą stojusį ginti baubliškį Joną Krušą.

Rašte, kurį tarp kitų, beje, pasirašė ir baubliškis Seimo narys Virginijus Domarkas bei Žalgirio seniūnijos seniūnas Povilas Šližius, teigiama, jog Baublių kaimo gyventojai neteko ramybės, kai šią gegužę klaipėdietis 31-erių Deimantas Minkus Minijos ichtiologinio draustinio teritorijoje pradėjo keturračių motociklų nuomos verslą.

D.Minkus prieš pusantrų metų prie Minijos upės nusipirko apleistą trobą su 3-4 ha žemės. Naujakurys netoli savo namų, pakeisdamas žemės ūkio paskirties žemę, suformavo gūbrius ekstremalų pasivažinėjimams. Tačiau pramogautojams neužtenka erdvės: motociklais jie išvažinėjo greta esančias Virginijaus Biskio ir Valdevino Navajausko pievas bei ganyklas. Iš ten dideliu greičiu jie užlekia į gyvenvietę ir siaučia gatvėmis, keldami grėsmę žmonėms.

Situacija paaštrėjo, kai rugsėjo 1-ąją dieną 18 val. trys motociklininkai įvažiavo į privačią J.Krušos valdą. Šeimininkas tuo metu šlavė kiemą. „Pamačiau, kad chuliganai atlekia visu greičiu, bandžiau juos sudrausminti ir su šluota užstoti įvažiavimą. Nušokę nuo motociklų, jie puolė muštis ir pagrasino – jeigu jiems trukdysiu, sudegins namus. Motociklininkai dėvi šalmus, juos atpažinti nėra lengva“, - pasakojo J.Kruša, kuriam chuliganai sužalojo veidą.

Į incidento vietą buvo iškviesta policija. Po pusvalandžio pas J.Krušą atvyko verslininkas D.Minkus ir dar vienas asmuo, kuris, girdint seniūnui P.Šližiui, pagrasino: „Jeigu reikės, surinksim pusę Klaipėdos ir viską sulyginsim“.

Apie tai, kad verslininkas D.Minkus – itin arogantiškas žmogus, nesiskaitantis ir vengiantis bendrauti su kaimo gyventojais, tvirtino ne vienas bendruomenės atstovas. „D.Minkaus nuomininkai važinėja po mūsų ganyklas ir baido gyvulius. Mūsų karvė turėjo veršiuotis. Bandėme pasišnekėti su šeimininkais, bet jie atšovė – apsitverkit, jei jums nepatinka“, - tvirtino V.Navajauskas.

Stasė ir Juozas Girdeniai sakė, jog per vasarą bijodavę į gatvę ir anūkus išleisti: „Nesaugu – motociklininkai triukšmingai pramauna didžiuliais greičiais: dienomis dar galima kęsti, bet vakarais išvis nebėra ramybės“.

Bendruomenės pirmininkė Stasė Gideikienė teigė girdėjusi, jog šeimininkai Minijoje plauną ir savo motociklus: „Sūnėnas grįžęs nuo upės sako – greit Minijos nebeliks, jeigu joje motociklus maudys“.

Seniūnas tvirtino, jog su D.Minkumi bandė ir ankstėliau pasikalbėti apie netoleruotiną situaciją gyvenvietėje: „Verslininko kieme mane pasitiko du šunys. Paklausiau, ar neįkąs. Šuo yra šuo – atsakė šeiminkas. Pasakiau, kad kreipsiuosi į atitinkamas institucijas dėl važinėjimosi motociklais apribojimo. Šeimininkas man atšovė: nesakyk to, ko nepadarysi“.

Prieš mėnesį P.Šližius kreipėsi į rajono aplinkosaugininkus ir Kelių policijos pareigūnus. Vidmantas Viskontas, Kretingos rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos ir eismo poskyrio viršininkas, teigė, jog situacija Baubliuose jiems yra žinoma. Vienok, prisipažino pareigūnas, įstatymiškai nubausti motociklininkus nėra paprasta: gyvenvietėje važiuoti transporto priemone leidžiama 50 km per valandą greičiu, tačiau keturratis motociklas yra naujovė Lietuvoje ir nebeaišku, kokiai transporto priemonei ji prilyginama. „Remiantis LR Administraciniu kodeksu, už pažeidimus yra baudžiami vairuotojai. O keturratis motociklas neturi valstybinių numerių, ir nebeaišku, ar jį vairuojančiam asmeniui privalu turėti vairuotojo pažymėjimą. Kol kas toks vairuotojas gali būti prilyginamas važnyčiotojui, ir nuobaudos už pažeidimus yra juokingos - nuo 30 iki 100 Lt“, - situacijos neapibrėžtumą apibūdino V.Viskontas.

Baublių paaugliai, kuriuos retsykiais pavėžina pramogautojai, teigė sužinoję, kad viena valanda pasivažinėjimo keturviečiu motociklu kainuoja 60 Lt.

Seimo narys V.Domarkas sakė, jog baubliškių raštas susisiekimo ministrui iškelia problemą dėl keturviečių motociklų reglamentavimo ir tuo pačiu sumažins grėsmę galimoms eismo nelaimėms, kurias sukelia adrenalino mėgėjai. „Per įvykusį incidentą su J.Kruša galutinai išsikristalizavo problema, dabar ieškome jos sprendimo“, - teigė Seimo narys.

P.Šližiaus žodžiais, D.Minkus tvirtino turįs Šiauliuose registruotą verslo liudijimą. „Aš, kaip seniūnas, neturiu teisės jo patikrinti. Tai padaryti gali tik Mokesčių inspekcijos atstovas, - akcentavo seniūnas. – Jeigu asmuo neturi reikalų seniūnijoje, mes apie jį nežinome nieko. Seniūnija net neturi tikslaus gyventojų skaičiaus. Nežinome, ar asmuo, prisistatęs D.Minkaus pavarde, tikrai yra tas pats asmuo, ir ar teisėtas jo verslas“.

Apie D.Minkaus verslą bei jo pasekmes Baubliuose dabar aiškinsis prokuratūra, policija bei Mokesčių inspekcija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas