Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Rajonui – dar du geltonieji autobusai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2006-09-05
Į Vaikų ugdymo centro kiemą geltonąjį autobusą „pristatė“ ekipažas (iš kairės): Malvina – auklėtoja B.Butkevičienė, Buratinas – auklėtoja B.Stanienė bei vairuotojas Juozas Rusys.

Rugsėjo 1-ąją dvi Kretingos rajono mokyklos – Vaikų ugdymo centras ir Salantų gimnazija - praturtėjo geltonaisiais autobusais. Švietimo ir mokslo ministerija pagal mokymo įstaigų vadovų teiktas paraiškas ir projektines programas moksleivių reikmėms skyrė mikroautobusus „Mercedes Benz“.

Pasak Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Dalios Martišauskienės, mūsų rajono ugdymo įstaigos jau turi penkis geltonuosius autobusus: po vieną – Baublių ir Kurmaičių pagrindinės mokyklos, du – Salantų gimnazija ir vieną Kretingos vaikų ugdymo centras.

„Mums šis autobusas buvo labai reikalingas. Iš 273 centro auklėtinių 57 turi fizinę ir protinę negalią. Šiuos vaikus į ugdymo įstaigą patys atsivežame ir parvežame namo. Pernai į ugdymo įstaigą kasdien iš Grūšlaukės, Vydmantų ir kitų rajono vietovių vežiojome dvidešimt vaikų. Dar penkiolika ugdytinių atsiveždavome kiekvieną pirmadienį ir parveždavome namo penktadieniais, - pasakojo Vaikų ugdymo centro direktorė Ieva Rukšienė. – Anksčiau transportą vežioti vaikus skirdavo Savivaldybė, o pernai – Autobusų parkas. Vaikams ir tėvams tai nebuvo patogu, be to, kainavo brangiai“.

Šiai mokymo įstaigai skirtame mersedese – vienuolika sėdimų vietų ir trys pritaikytos invalidų vežimėliams. Mikroautobusas bus saugomas Autobusų parko teritorijoje.

Šventės dieną į mokymo įstaigos kiemą įsukantį geltonąjį autobusą, vairuojamą Juozo Rusio, atlydėjo nuotaikingi pasakos personažai – Buratinas (auklėtoja Birutė Stanienė) ir Malvina (auklėtoja Benedikta Butkevičienė). Buratinas susirinkusiems vaikams bei jų tėveliams tarsi priminė įstaigos pokyčius, kai lopšelis – darželis „Buratinas“ išaugo į rajono Vaikų ugdymo centrą.

Su naujų mokslo metų pradžia pasveikinti įstaigos pedagogus, ugdytinius bei jų tėvelius buvo atvykę rajono Švietimo skyriaus vedėja D.Martišauskienė bei meras Valerijonas Kubilius, kuris pirmos klasės moksleiviams įteikė pirmokų pasus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas