Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Komentarų topas

Į Švediją ir Norvegiją - už Savivaldybės pinigus

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2006-09-05

Šią savaitę net dvi Kretingos rajono savivaldybės delegacijos išvyksta užsienin. Tarybos narių grupė rugsėjo 8-10 dienomis buvos Švedijos Karalystės Osbio savivaldybėje, kita - mišri - delegacija rugsėjo 7-14 dienomis dalyvaus Vengrijos Kiskunhalas miesto šventėje.

Rajono Savivaldybės lėšomis bus apmokėtos vykstančiųjų į Švediją kelionės išlaidos, o keliaujančiųjų į Vengriją - transporto išlaidos.

Į Švediją deleguoti rajono Savivaldybės Tarybos nariai Juozas Abelkis, Alma Albužienė, Vladas Baltuonis, Virginijus Brazauskas, Valentina Narvilienė, Irena Kupšienė, Algimantas Šoblinskas ir Vytautas Karaliūnas, kuris vadovaus delegacijai. Tarybos sprendimo dėl Tarybos narių kelionės į Švediją aiškinamajame rašte teigiama, jog reikia pratęsti Kretingos rajono ir Osbio savivaldybių bendradarbiavimo sutartį, aptarti tolesnes bendradarbiavimo galimybes. Tarybos nariai lankysis ir tomis dienomis Osbyje vyksiančioje Švedijos Skonės apskrities savivaldybių organizuojamoje parodoje “BoDagar”, kur savivaldybės pristatys naujus namus ir butus.

Tarybai priimant sprendimą dėl išvykos į Švediją Tarybos narys Povilas Turauskis pageidavo, kad Savivaldybės biudžeto lėšomis būtų rengiamos išvykos ir į užsienio šalių kaimiškas vietoves. “Vis į miestus ir į miestus”,- priekaištavo jis.

Dar gausesnė kretingiškių delegacija viešės Vengrijoje, Kiskunhalas miesto tradicinėje tarptautinėje vynuogių nuėmimo šventėje su folkloro programa.

Kiskunhalas miesto meras atvykti pakvietė 3-4 asmenų oficialią Kretingos rajono savivaldybės delegaciją, “kad šiais metais didelę šventę galėtume kartu švęsti ir vienas kitą galėtume asmeniškai pažinti”. Tarybos 2006 m. rugpjūčio 31 d. sprendimu numatyta oficiali delegacija: rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Mažeika (delegacijos vadovas), rajono Savivaldybės mero patarėja Audronė Aužbikavičiūtė, Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyresnioji specialistė Dalia Činkienė. Oficialios delegacijos sudėtyje yra ir Seimo nario Egidijaus Klumbio padėjėjas Algimantas Elinskas.

Į Kiskunhalas šventę vyksta būrys saviveiklininkų - rajono Kultūros centro liaudies šokių kolektyvas “Toncius”, Aloyzo Žilio instrumentinė grupė, Kretingos rajono Lituanistikos centro folkloro grupė “Raskila”. Į Kiskunhalas keliauja mokiniai ir mokytojai iš Pranciškonų gimnazijos, jau kelerius metus sėkmingai bendradarbiaujančios su kolegomis iš šio Vengrijos miesto.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas