Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos kultūros centras taps vienu moderniausių šalyje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2011-02-15

Kretingos kultūros centro – vieno stambiausių investicinių objektų Kretingos rajone - renovacija, pradėta prieš trejus metus, įpusėjo: į modernią žiūrovų salę jau patenkama per atnaujintas patalpas - laukinį bei pagrindinį holus, laiptus. Rūbinėje įrengtas automatinis keltuvas neįgaliesiems.

Dešinėje atnaujinto fasado pusėje įrengtas modernus keltuvas.

Prieš keletą dienų Kretingoje viešėjęs kultūros ministras Arūnas Gelūnas pastebėjo, kad Kretingos kultūros centras tampa vienu šiuolaikiškiausių Lietuvoje, o automatizuota žiūrovų salė dabar yra geriausia visame Klaipėdos regione. Atsižvelgdamas į tikslingai vykdomus renovacijos darbus, ministras pažadėjo parūpinti lėšų, kad kitąmet kretingiškiai švęstų atnaujinto centro įkurtuves.

Kretingos kultūros centro renovacijos darbai vyksta etapais: per pirmąjį etapą buvo pakeistas stogas ir langai, apšiltintos sienos, atlikti fasado apdailos darbai, atnaujinta 514 vietų žiūrovų salė. Tam jau buvo išleista 3 mln. Lt.

Prieš ministro vizitą buvo išvalytos patalpos po ką tik atliktų darbų: šviesiomis spalvomis nušvito abiejų holų sienos, grindys bei laiptai, vedantys į antrąjį aukštą, iškloti prie sienų derančiomis akmens plytelėmis.

Laikinai Kretingos kultūros centro direktoriaus pareigas einantis Pranas Razmus teigė, jog tai – labai akivaizdūs renovacijos darbai, tačiau didžioji jų dalis – nepastebima lankytojui: „Yra atnaujinta apie 70 proc. viso pastato šilumos ūkio – vamzdynai bei radiatoriai, pakeista vandentiekio, naujai įrengta ventiliacijos, sutvarkyta priešgaisrinė sistemos“.

Įrengtas keltuvas, kuriuo apmokyti specialistai per renginius į antrą ar trečią aukštus pakels neįgalius žmones. Keltuvo su itališka įranga sumontavimas kainavo apie 100 tūkst. Lt.

„Didžioji dalis kapitalinių statybos darbų pastate jau atlikta, tačiau dar liko nepadarytų apdailos darbų: reikalinga atnaujinti parodų ir šokių sales, antrojo aukšto holą, administracines patalpas. Tam dar reikės apie 2 mln. Lt, - šiemet jau yra paskirta pusė milijono litų“, - kalbėjo P.Razmus.

Prieš 40 metų pastatyti Kretingos kultūros namai pagal to meto gigantiškos statybos mastelius buvo vieni didžiausių tarp rajoninių centrų. Vieta statiniui buvo parinkta itin tinkama: ir šiandien jis stovi kone pačioje miesto širdyje - jį supančios erdvės greta pagrindinių istorinių objektų - Pranciškonų gimnazijos ir tvenkinių, vienuolyno ir bažnyčios - tapo ir savotišku kretingiškių traukos centru. „Kai gražinasi visa Kretinga, labai svarbu buvo sutvarkyti ir pasenusias Kultūros centro patalpas. Atnaujintos erdvės ir čia į renginius ateinančiam žmogui sukuria visiškai kitokią nuotaiką“, - įsitikinęs P.Razmus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas