Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Grūšlaukiškiai nesutaria dėl jaunimo

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2006-09-01

Grūšlaukės bendruomenė kartu su seniūnu Edvardu Stalmoku ir Darbėnų nuovados viršininku Tomu Mikelkevičiumi bei apylinkės inspektoriumi Antanu Stonkumi aptarė kaimo viešosios tvarkos problemas.

Grūšlaukiškiai pasidalijo į dvi stovyklas. Vienoje stovykloje – jaunimas ir jiems prijaučiantys vyresnio amžiaus žmonės, kitoje – gyventojai, besiskundžiantys dėl jaunuolių keliamo triukšmo ir netinkamo jų elgesio.

Pasak bendruomenės pirmininko Antano Dubinsko, dėl netinkamo jaunuolių elgesio problemų kyla jau nebe pirmus metus. Jo žodžiais, jaunuoliai niokoja vaikų darželį, laužo kelio ženklus, sulaužė skelbimų lentą, suoliukus parke, drumsčia viešąją tvarką, dideliais greičiais važinėjasi po gyvenvietę, keldami pavojų žmonėms. Vos spėjo nudažyti kultūros namų pastatą, jaunuoliai, pasak bendruomenės pirmininko, nuspardė sienas.

„Atrodo, kad Grūšlaukėje gyvena ne žmonės“, - su kartėliu kalbėjo A.Dubinskas.

Bendruomenės pirmininkui pritarė ir seniūnas E.Stalmokas. Pasak jo, grūšlaukiškiai skundėsi, kad niekas nesirūpina jų gyvenvietės gerove.

„Pasirūpinome – buvo naujai suremontuoti kultūros namai, - kalbėjo E.Stalmokas. – Bet netrukus buvo nuspardytos durys, sienos, išlaužytos rankenos“.

Praėjusį savaitgalį žmonės seniūnui pasiskundė dėl jaunimo keliamo triukšmo naktį. Atvykę policijos pareigūnai sulaikė keletą triukšmadarių, kiti bus apklausti artimiausiu metu. Jau paskirtos vieniems – baudos, kitiems – administracinis areštas.

Pasak seniūno, visi grūšlaukiškiai žino, kas gyvenvietėje važinėjasi per greitai, kas drumsčia viešąją tvarką, bet į policiją ar seniūnui ryžtasi skambinti tik keletas.

„Jei Darbėnuose įsivyrauja tvarka, ji turi būti ir Grūšlaukėje“, - sakė seniūnas.

Jaunuolių elgesiu ypač skundėsi Grūšlaukės centre gyvenantys žmonės. Pasak jų, vakarais ir naktimis jaunuoliai būriuojasi aplik stotelę – ir pėsti, ir važiuoti. Iš automobilių sklinda garsi muzika, jaunuoliai priekabiauja ir koneveikia praeivius, ten pat ir išgėrinėja.

„Jie elgiasi taip, tarsi sakytų – čia yra centras, todėl darome, ką norime“, - centro gyventojų vardu kalbėjo Aldona Burbienė.

Kita gyventoja neslėpė pykčio jaunuoliams, dideliais greičiais besivažinėjantiems po gyvenvietę. Moteris sakė bijanti dėl savo vaikų saugumo. Pasak gyventojų, Grūšlaukėje yra buvęs ne vienas eismo įvykis, kai dūžta automobiliai, bet jaunuoliai susitaria tarpusavyje ir policijai apie tai nepraneša.

„Mes norime tylos, bet jos nėra“, - sakė A.Burbienė.

Tačiau A.Burbienės žodžiams pritarė ne visi Grūšlaukės gyventojai. Pastarųjų teigimu, yra grupė žmonių, kurie sekiote persekioja jaunuolius. Vos jaunuoliai atvažiuoja į centrą, kai kurie gyventojų demonstratyviai užsirašinėja jų automobilių numerius, fotografuoja. Pasak jaunuolius ginančių grūšlaukiškių, o ką jaunam žmogui veikti: stadione nėra jokių įrenginių, poilsio vietos, kur jie galėtų susirinkti, taip pat nėra. Kiti priminė, kad triukšmingai jaunuoliai elgėsi visais laikais, bet niekas dėl to problemų nedarė.

Seniūnas jaunuoliams priminė jų nepasitenkinimą, kad nėra kur šokti, bet kai kultūros namai buvo suremontuoti, į šokių vakarus susirenka vos du – trys. Kultūros namų vadovės Genutės Viskontienės tvirtinimu, jeigu tik būtų šokėjų, diskotekos galėtų vykti nors ir kiekvieną vakarą. Seniūnas E.Stalmokas ir Darbėnų nuovados viršininkas T.Mikelkevičius Grūšlaukės jaunuomenei pasiūlė pasekti darbėniškių pavyzdžiu – susirasti vietą ir įsirengti pavėsinę. Ir policijos pareigūnai, ir seniūnas pažadėjo šiuos darbus atlikti kartu su jais.

„Suaugusieji gali valandų valandas diskutuoti, bet niekas nuo to nepasikeis, - tvirtino seniūnas. – Visos problemos baigsis tuomet, kai jaunimas pats imsis proto“.

Seniūnas priminė, kad viskas, taip pat ir tvarka, ir įstatymai keičiasi. Dabar jaunuoliai neina į kultūros namų salę, o būriuojasi šalia, erzindami ir trukdydami ramybės norintiems gyventojams. Tačiau ir gyventojų, kad ir dalies, nepasitenkinimas, ir įstatymų pataisos, kuriomis ramybės metas trunka 18 – 6 val., rodo, kad kitaip nebebus. Pasilinksminimams turi būti skirtos specialios vietos, o įstatymai, taigi ir ramybės metas, turi būti gerbiami.

Kenčiantys dėl netvarkos ir triukšmadarių gyventojai paprastai kaltina policijos pareigūnus, neginančius jų ramybės. Grūšlaukiškiai uniformuotų žmonių atžvilgiu nepasakė nė vienos pastabos.

„Dėl eismo saugumo, triukšmo ramybės metu problemų yra visoje šalyje, ne tik Grūšlaukėje“, - priminė Darbėnų nuovados viršininkas T.Mikelkevičius.

Bet jis pažadėjo, kad kiekvienam triukšmadariui teks atsakyti pagal įstatymą. Nuovados viršininkas paskelbė „karą“ ne tik ramybę drumsčiantiems, bet ir naminę gaminantiems bei realizuojantiems grūšlaukiškiams. Pastaruoju metu Grūšlaukės apylinkėse buvo sunaikinti aštuoni naminės fabrikėliai.

Bendruomenės susirinkime dalyvavusieji grūšlaukiškiai teigė, kad kai kurių gyventojų konfliktai su jaunuomene kyla dėl naminukės – centre besibūriuojantys jaunuoliai mato, kas ką parsiveža ir iškrauna. Tačiau kai policija grūšlaukiškiams pasiūlė tuoj pat sėsti į automobilį ir parodyti, kur gaminama ar laikoma naminė, nė vieno savanorio, nors ir garsiai kalbėjusio, neatsirado.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas