Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Salantiškiams moliūgas – sveikuoliška daržovė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gamta
  • 2006-08-29

Salantuose gyvenančių Leono ir Genovaitės Dapšauskų šeimyna garsėja muzikalumu: visi šeimos nariai – jiedu ir penki jų vaikai - pučia triūbas ir groja šeimos pučiamųjų orkestre. Jie žinomi ir sveikuolišku gyvenimo būdu. Dėl to jų darže, greta kitų daržovių, pagarbią vietą užima ir auginami moliūgai. Moliūgus, beje, Dapšauskų moterys – Genovaitė bei jos dukterys Danutė ir Regina - augina iš „Pajūrio naujienų“ dovanotų sėklų.

Danutės Venckienės darže šis moliūgas derės dar kokį mėnesį. Po to šeimininkė iš jo keps blynus, virs kompotą, nors sveikuoliškam maistui labiausiai tinka žalia daržovė.

Pasak Genovaitės, šiemet pas juos teužderėjo keli smulkūs moliūgai: „Vasara buvo sausa, nors ir daug laistėm, bet, matyt, moliūgai itin mėgsta drėgmę“.

„Moliūgą reikėtų vieną žalią valgyti arba spausti sultis. Bet mes labiausiai mėgstame tarkuoti moliūgą ir maišyti į blynus. Labai skanu į slyvų kompotą įpjaustyti moliūgo gabaliukų. Moliūgas tinka ir svarainių kompote, jį galima dėti į obuolienes. Tai – greit gendanti daržovė: jei jau prapjovei, reikia išsidalinti gabalais. Kitaip supus, o išmesti – gaila“, - kalbėjo Danutė Venckienė. Vyriausioji Dapšauskų dukra Danutė, beje, yra vyriausio Lietuvos sveikuolio, dalyvaujančio žiemos maudynėse Baltijos jūroje, 92-jų Kazimiero Venckaus, marti. Greta savo tėvų gyvenanti Danutė pasidžiaugė, jog jos uošvio sodyboje, skirtingai nuo tėvų, šiemet dera nemenkas moliūgas. Dar kokį mėnesį, iki nuskinant, moliūgas brandins savo „burbulą“.

„Pavasarį žiedus išskainioju, palieku tik vieną kitą ir neleidžiu lapams skėtotis į visas puses“, - taip apie augalo priežiūrą kalbėjo D.Venckienė.

Paklausti, ar ketina moliūgus atvežti į „Pajūrio naujienų“ rengiamą tradicinę šventę, G. ir L.Dapšauskai bei R.Venckienė patikino: „Kad mums nėra kada užsiimti moliūgais. Mūsų šeima kartu su Laivių kaimo folkloriniu ansambliu groja toje šventėje. Linksminame į ją sugužančius“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas