Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ir žiemą pražysta gėlės

  • Naujienos
  • 2011-02-01

Vasario 16 dieną 14 val. Kretingos kultūros centro parodų salėje įvyks kretingiškės tautodailininkės Genovaitės Čejauskaitės tapybos darbų paroda „Gėlės žiemą“. Parodos esmę atspindi menininkės mintis, jog „kurti – tai išreikšti savo požiūrį į gamtą, jos reiškinius ir tų reiškinių sukeltus jausmus“.

Taudodailininkės tapytojos, buvusios pedagogės G. Čejauskaitės kūryba išsiskiria ypatingu spalvingumu ir optimizmu, per savo darbus kūrėja tarsi išsako, ką jaučia žemės kūriniams, gėlėms, medžiams.

„Ne kartą gėlės būna tylus išsigelbėjimas, kai sieloje susitelkia daug grožio ir žodžiams trūksta jėgos jį išreikšti“, - yra prisipažinusi G.Čejauskaitė.

Kretingiškis rašytojas Algis Kuklys, kuriam menininkė buvo patikėjusi savo dienoraštį, knygoje „Genovaitė“ konstatuoja, jog G.Čejauskaitė kuria nesivadovaudama jokiomis instrukcijomis.

„Ji kuria taip, kaip liepia jos jautri širdis... Genovaitės tapyba – tai grynų, skaidrių spalvų tapyba. Taip tapydavo impresionistai, kurie, išėję iš mansardų į gamtą, gamtos grožį įkūnijo tiesiogiai. Tačiau dailininkės G.Čejauskaitės tapyba nėra impresionistinė, nes ji nemodeliuoja šviesos ir šešėlių. Jos peizažus priskirtume prie lietuviškojo postimpresionizmo. Tačiau tokie skirstymai nėra esminis dalykas, lemiantis dailės kūrinių vertę“, - savo knygoje pastebi A.Kuklys.

G.Čejauskaitė turi savitą, trumpą potėpį, kuriuo pasigrožėti ir bus galima, apsilankius tapytojos parodoje „Gėlės žiemą“.

"P.n." infotmacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas