Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gimtadienį šventė trys bendruomenės

  • Kaimo bendruomenėse
  • 2006-08-29

440 metų Kurmaičių, Tūbausių ir Genčų gimtadienio šventėje prapliupęs lietus privertė išskleisti skėčius, glaustis arčiau vienas kito ir gyva juosta apvyti Kurmaičių kultūros namus.

Iškilmingą Kurmaičių, Genčų ir Tūbausių bendruomenių narių apdovanojimą minioje švilpukais ir konfeti skelbė kojūkininkai.

Kurmaičių bendruomenės centro “Kurmaičiai” pirmininkė Genina Jonaitienė sakė, jog tokios šventės žmones visada džiugina. Tai puiki proga susirinkti ir pabūti kartu. G. Jonaitienė teigė, jog buvo ypač malonu tarp daugybės vietinių šventės vakarą minioje pastebėti ir buvusių kaimų gyventojų.

Renginį organizavo ne tik visų trijų kaimų bendruomenės, bet ir seniūnija, kultūros namai, biblioteka. Kurmaičių kultūros namų vedėjas Donatas Žilinskas sakė, jog ši gyvenvietė yra tam tikras visų trijų bendruomenių centras, todėl nuspręsta švęsti būtent čia.

Pirmoje dienos pusėje vykę sportiniai renginiai - krepšinio, futbolo varžybos, virvės traukimas - sukvietė jaunimą ir savo jėgas norinčius išbandyti stipriausius kaimų vyrus. Šventėje vaikams lijo saldainiais, o tėvus linksmino Kretingos kultūros centro Vydmantų filialo kaimo kapelos pasirodymas. Kapelos vadovė Jolanta Japertienė sakė, jog į renginį Kurmaičių bendruomenės vardu vydmantiškiai buvo pakviesti kolegos Donato Žilinsko. Ji prisipažino, jog tokiuose renginiuose visada mielai dalyvauja, ne tik iš draugiškumo, bet ir dėl noro skleisti liaudies kultūrą.

Iškilmingą bendruomenės ir svečių sutikimą pradėjo egzotiškas vaikų su kojūkais pasirodymas, ir tradicinis „Oi, laukiam laukiam…”. Smuiko virkavimu ir eilėmis, šlovinančiomis Kurmaičius, prasidėjo šventinė ceremonija, kurios metu pirmiausia pagerbti atvykę svečiai: V.Kubilius, V.Černeckis, A.Puidokas, A.Gedminas ir kiti.

Šventėje taip pat dalyvavo ir tėvas Leopoldas, kuriam buvo suteiktas bendruomenių Garbės piliečio vardas. Savo kalboje dvasios tėvas visiems daugybę kartų linkėjo Dievo malonės, kaip vienintelio tikslo, kurio turėtume siekti.

Paskatinamaisiais prizais - moliniais ąsočiais bei knygomis apie Kretingą - apdovanotos dvi dešimtys gražiausių sodybų šeimininkų. Taip pat pagerbti žymiausi bendruomenių atstovai. Visų trijų bendrijų vardu atvykusiems dėkojo ir seniūnas. Savo dovaną švenčiantiems atvežė „Trijų tvenkinių” bendruomenės atstovai. O sportinių varžybių nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais.

Labiausiai pergale džiaugėsi virvės traukimo rungtyje nugalėję tūbausiškiai, kuriems atiteko statinė alaus. Tūbausių komandos narys A.Janušas sakė, jog statinaitė - nepalyginamai geriau už medalius, bent jau kol alus nesibaigė. Pašnekovas tikino, jog pergalę tūbausiškiai pasiekė ne tik dėl svorio ir jėgos persvaros, bet ir dėl savo kaimo vienybės – kaip kitaip aštuonios Tūbausių trobos būtų nugalėjusios prieš dvidešimt aštuonias Kurmaičių trobas.

Vakaro vedėja, E. Radžiaus teatro aktorė Liuda Grikpėdienė prisipažino, jog šventėje dalyvavo norėdama pagelbėti savo kolegei Albinai Buntinienei, kurios prašymu čia ir atvyko. Kurmaičiuose šventę L. Grikpėdienė teigė vedusi jau trečiąkart. Geriausiu atlygiu jai kas kartą tampa galimybė pabendrauti su šiltais žmonėmis, išgyventi kartu su tais, kurie lipa į sceną.

Vienu iš svarbiausių šventės akcentų tapo „deimančiukų“ apdovanojimas - taip deimantinių vestuvių sulaukusius gyventojus sveikindamas pavadino Kretingos rajono meras V.Kubilius. Jiems buvo skirtos ir mažųjų Kurmaičių gyventojų ansamblio “Linksmieji veidukai” dainos bei eilėraščiai.

Deimantines vestuves švenčiantys Juozas ir Valė Baubliai bei Pranas ir Petronėlė Rimkai - draugai nuo jaunystės. Vieni gyveno vienoj Akmenos pusėj, kiti - kitoj. Ir vedė vieni į kitus pasižiūrėję. Pranas Rimkus sakė, kad darbas visą gyvenimą buvo jo varomoji jėga. O norint gražiai gyventi ir su visais sutarti, reikia mylėti savo šeimą, draugus ir pažįstamus, tuomet sėkmė visada bus tavo pusėje.

„Šiais laikais viskas pasikeitę, net į parduotuvę nuėjusi nebežinau, ką pirkti, o ir jaunimas mūsų, senų, nebeklauso, kad ir ką patarinėtume”, - sakė Valė Baublienė. Senoliai prisipažino, jog nesinešioja jokios ilgaamžiškumo paslapties ir juokaudami pridūrė, kad Dievas, matyt, paprasčiausiai bus juos pamiršęs. Ir jau kažin ar bepasiims. Senoliai taip pat džiaugėsi, kad šiandien kartu su jais kaime vestuves švenčia net kelios jaunos šeimos.

Šventėje taip pat buvo galima išvysti Kretingos kultūros centro Kurmaičių filialo saviveiklininkų koncertą „Po dvidešimties metų…” ir nė kiek ne prastesnį grupės „Vairas“ pasirodymą. Prisiminimų ir linksmybių kupiną renginį vainikavo diskoteka bei šventinis fejerverkas.

Viktorija VAŠKYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas