Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Komentarų topas

Bus sustiprinta eismo priežiūra

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Keliuose
  • 2006-08-29

Dešimt pirmųjų rugsėjo dienų rajone – Kretingoje, Salantuose, didžiosiose gyvenvietėse – prie mokyklų esančiose teritorijose, prie pėsčiųjų perėjų budės policijos patruliai.

Tokių priemonių tradiciškai imamasi kiekvienais metais, prasidėjus mokslo metams.

Policijos departamento nurodymu, visą rugsėjį policija rengs akcijas eismo saugumui užtikrinti. Patruliai tikrins saugos diržų ir šalmų naudojimą. Ši kontrolė aktyvinama todėl, kad eismo įvykiuose žūva žmonės, ypač keleiviai, kurie važiuodami automobilyje nebuvo užsisegę saugos diržo. Patruliai netoleruos vairuotojų ir keleivių, kurie važiuoja transporto priemonėmis neužsisegę saugos diržų, ir administracinio poveikio priemones taikys tiek priekinėse, tiek galinėse sėdynėse važiuojantiems asmenims, neužsisegusiems saugos diržų.

Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos duomenimis, š. m. birželio–liepos mėn. šalies keliuose įvyko 1 tūkst. 349 eismo įvykiai, kuriuose žuvo 141, sužeisti 1 tūkst. 754 žmonės. Šiuose įvykiuose žuvo 97 asmenys, važiavę transporto priemonėse. Tik 15 iš jų buvo užsisegę saugos diržus. Taip pat žuvo 14 motociklais važiavusių asmenų, iš jų tik 4 dėvėjo saugos šalmus. Specialistai tvirtina - daugeliu atvejų, jeigu nukentėjusieji būtų naudoję saugos diržus, šalmus, eismo įvykių padariniai galėjo būti ne tokie skaudūs.

Kaip sakė rajono Policijos komisariato Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio viršininkas Vidmantas Viskontas, bus atkreiptas dėmesys ir į pėsčiuosius. Neretai jie gatvę pereina neleistinose vietose, keldami pavojų sau ir kitiems eismo dalyviams. Neretai vaikai, jeigu eina per perėją ar ja važiuoja dviračiu, į važiuojamąją gatvės dalį, kurioje pažymėta pėsčiųjų perėja, išlekia neįsitikinę saugumu, neapsižiūrėję, ar neartėja transporto priemonė.

Dviračių ir mopedų vairuotojams policija primena, jog Kelių eismo taisyklės nurodo, kad važiuoti keliais dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims, o jeigu jie yra išklausę papildomą mokymo kursą ir turi mokyklos išduotą pažymėjimą, - ne jaunesniems kaip 10 metų. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

Važiuoti keliais mopedu leidžiama ne jaunesniems kaip 15 metų asmenims. Mopedu laikoma transporto priemonė, kurios variklio cilindro darbinis tūris yra ne didesnis negu 50 kub. cm, o maksimalus konstrukcinis greitis – ne didesnis negu 45 km/val.

Važiuojantis keliu mopedo vairuotojas privalo turėti mokymo įstaigos išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad jis moka Kelių eismo taisykles.

Primename, kad nuo rugsėjo 1 d. jau ir šviesiuoju paros metu reikės važinėti su įjungtomis artimosiomis žibintų šviesomis. Kaip nurodyta Kelių eismo taisyklėse, su įjungtomis artimosiomis žibintų šviesomis šviesiuoju paros metu reikės važinėti nuo rugsėjo 1 d. iki balandžio 1 d.

Šis reikalavimas privalomas vežant vaikus mokykliniais autobusais arba vaikų grupes kitokiais autobusais; velkant motorines transporto priemones; važiuojant motociklais ir mopedais bei kitais nurodytais atvejais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas