Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Kretingos merginų rankinio komanda dalyvavo Lenkijoje Sčecin mieste įvykusiame 15-ame tarptautiniame Baltijos rankinio festivalyje, kuriame pelnė III vietą.

Lenkijoje vykusiame 15 tarptautiniame Baltijos rankinio festivalyje dalyvavusias Kretingos rankininkes generaliniai rėmėjai Juozas ir Rada Matulevičiai papuošė marškinėliais bei padovanojo talpius krepšius. “SM Rados” komanda (iš kairės): stovi - Ieva Jodkonytė, Agnė Litvinaitė, Erika Vilimaitė, Sigita Drąsutytė, Reda Okuličiūtė, Eglė Damoševičiūtė, Monika Samaliūtė, vartininkė Odeta Lengvinaitė, priekyje - treneris Algimantas Pranaitis, Akvilė Statnickaitė, Gintarė Anužytė, Milda Orlovaitė, Kristina Kočkina.

Komandos treneris Algimantas Pranaitis sakė, jog pagrindinė priežastis, dėl kurios nepavyko sužaisti geriau – pernelyg trumpas laikas atsistatyti po treniruočių krūvio.

Trenerio žodžiais, į tarptautinį Baltijos rankinio festivalį kretingiškės vyko tam, kad pasitikrintų, kaip komanda pasirengusi naujam sezonui ir kaip pasiekti rezultatai atsispindės bendrame Baltijos šalių kontekste.

A. Pranaitis taip pat pridūrė, jog ši kelionė į Lenkiją – Kretingos savivaldybės, Kretingos Sporto mokyklos bei “HBH-Juozo alaus” daryklos šeimininkų geranoriškumo ir paramos rezultatas.

Į keturias dienas trukusį rankinio festivalį kretingiškės išvažiavo praėjus vos vienai dienai po dviejų savaičių sportinės stovyklos, pradėjusios naująjį sezoną. Nuo rugpjūčio 1 dienos veikusi dieninė stovykla buvo skirta bendram fiziniam pasirengimui: greičio, ištvermės, šoklumo ir kitoms savybėms ugdyti. Kretingos miesto stadione bei pajūryje merginos kasdien treniravosi po dvi su puse valandos du kartus per dieną. Antrąją treniruočių savaitę komanda persikėlė į salę, kur buvo bandoma sureguliuoti žaidimo taktiką. Nors pasirengimo stovykloje dalyvavo 18 merginų, į varžybas išvažiavo tik 12. Treneris sakė, jog atranka parodė, kurios yra vertos išvykti.

Lenkijoje įvykusiame turnyre dalyvavo apie 100 įvairaus amžiaus vaikinų ir merginų komandų iš Latvijos, Estijos, Rumunijos, Vokietijos bei Lenkijos. Lietuvai festivalyje atstovavo tik viena - Kretingos “SM-Rados” - komanda.

Dviejuose gimusių 1990 metais komandų pogrupiuose rungėsi po šešias komandas, iš kurių po dvi pateko į ketvertuką. A.Pranaitis sakė, jog patekti į ketvertuką buvo ir Kretingos rankininkių tikslas. Tai pavyko padaryti pogrupyje sėkmingai sužaidus trejas rungtynes su Lenkijos Sčecin ir Olkuš miestų komandomis: kretingiškės laimėjo - 22:10; 24:11; 21:11.

Dar dvejas rungtynes be konkurencijos pogrupyje “SM-Rada” sužaidė su Lenkijos Gubin ir Sčecin miestų komandomis, tačiau pralaimėjo 18:22 bei 16:19.

Treneris tikino, jog šie rezultatai - labai geri, nes žaisti teko su vyresnėmis – 17-18 metų - varžovėmis. Vyresnių žaidėjų komandų įjungimo į jaunesniųjų pogrupius tikslas – sužaisti kuo daugiau rungtynių. Todėl šios varžybos neturėjo jokios reikšmės.

Į pusfinalį išėjusi “SM-Rada” susitiko su Vokietijos komanda, tačiau patyrė pralaimėjimą 20:21, po kurio sekė sėkminga kova su Lenkijos rankininkėmis. Pergalė, pasiekta rezultatu 17:10, atnešė kretingiškėms trečiosios vietos taurę bei medalius.

Trenerio nuomone, rungtynes su Vokietija kretingiškės sužaidė gana prastai, juolab žinant, jog vokietės nebuvo laikomos stipriomis varžovėmis. Varžybos buvo įtemptos, tačiau jų pabaigoje kelios lemtingos kretingiškių klaidos baigėsi lemiamu Vokietijos komandos įvarčiu.

Iš viso komanda pelnė 135 įvarčius, praleido –101.

Rezultatyviausios buvo: Gintarė Anužytė (56 įv.), Akvilė Statnickaitė (22 įv.), Kristina Kočkina (20 įv.), Erika Vilimaitė (18 įv.). Gerai sužaidė ir vartininkės Odeta Lengvinaitė ir Sigita Drąsutytė.

Treneris prisipažino, jog iš kitų komandos narių buvo tikimasi geresnio žaidimo ir didesnio susikaupimo. Pagrindinė komandos problema yra tai, jog trūksta gerų linijos žaidėjų, o esančios nėra susižaidusios.

Lenkai, vertindami kretingiškių dalyvavimą festivalyje, pažadėjo atsiųsti dvi rankinio komandas į V Rados taurės turnyrą, kuris įvyks lapkričio mėnesį.

Šiuo metu Kretingos rankininkės rengiasi antrąjį rugsėjo savaitgalį Panevėžyje įvyksiančiam tarptautiniam turnyrui Aukštaitijos taurei laimėti.

Viktorija VAŠKYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas