Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Komentarų topas

Kretingos muziejaus Baltojoje salėje pristatyta Kretingos rajono turizmo plėtros galimybių studija, kurią atliko Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo katedros darbuotojai doc. dr. Aušrinė Armaitienė ir doc. Ramūnas Povilanskas.

Kretingos turizmo galimybės buvo analizuotos ir anksčiau. Tačiau šiai studijai pirmą kartą Lietuvoje buvo pritaikytas italo profesoriaus A.Polarini turizmo pagal interesus modelis. Kretingos miestui pasiūlyta “provincijos turizmo” kryptis. Ji būtų lyg atsvara Klaipėdoje ir Palangoje atvykėliams siūlomoms pramogoms ir neliktų šešėlyje. Kretinga yra patogioje geografinėje vietoje, nes į šalia esančius kurortinius miestus atvyksta daug žmonių.

Kol kas Kretingą žmonės aplanko tik važiuodami pro šalį, tačiau savo kelionių specialiai į čia esančias vietas neorganizuoja. Tai lemia Kretingos įvaizdis. Kol kas ji žinoma tik dėl 2 – 3 objektų. Dažniausiai žmonės apklausos metu minėjo vienuolyną, Žiemos sodą, “HBH – Juozo alaus” daryklą, Orvydų sodybą. Internete Kretinga pristatoma kaip bažnyčių, kapinių ir politinių partijų veiklos vieta.

A.Armaitienė Kretingą pavadino miegančiąja gražuole, nes trūksta informacijos ir nuorodų turistams, nors gamtinių ir kultūrinių objektų šiame krašte ypač gausu. Be to, yra visi būtini elementai, reikalingi turizmui vystyti, išskyrus pačių gyventojų savimonę. Traukos objektu galėtų tapti įdomi Kretingos istorija, kuri kol kas turistams yra neprieinama.

Parodoksalu, bet Kretingoje trūksta turizmo specialistų, nors čia yra dvi mokymo įstaigos, kurios tokius specialistus rengia.

“Dažniausiai turistai, atvykę į svetimą miestą, eina tiesiai į turizmo informacijos centrą. Pagal jį susidaroma nuomonė apie visą vietovę. Kretingoje toks centras yra netoli Žiemos sodo, įsikūręs bendrabutyje. Jis sunkiai pastebimas. Nors į Žiemos sodą plaukia dideli turistų srautai, tačiau iš tiesų atvykėliai dažniausiai kelionę pradeda nuo Kretingos centro,”- mintis dėstė A.Armaitienė.

Kretingoje yra didelė maitinimo įstaigų apyvarta, palyginti su kitomis periferinėmis savivaldybėmis. Tačiau apsilankius rajono kavinėse, restoranuose ar baruose, visur yra beveik toks pat valgiaraštis. Verslininkai turėtų pagalvoti, ką lankytojams pasiūlyti nauja.

Oficialiai rajone yra tik viena kaimo turizmo paslaugas teikianti įmonė. Tai “Vienkiemis”. Tačiau jų, dirbančių nelegaliai, iš viso yra apie dešimt.

A.Armaitienė ir R.Povilanskas sudarė sąrašą prioritetinių vietų, į kurias pirmiausiai turėtų atkreipti dėmesį Kretingos savivaldybė. Siūlomos dvasinio, provincijos, autoturizmo ir dviračių turizmo kryptys.

R.Povilanskas kalbėjo apie “niūrųjį” turizmą, kuris Kretingoje galėtų būti įgyvendinamas žydų genocido vietų pagrindu. “Internete yra specialūs puslapiai, kuriuose žydai apie tai ieško informacijos, vyksta į tokias jiems atmintinas vietas,”- idėjomis dalinosi jis.

Reikėtų išnaudoti Kretingos kraštovaizdį, upių tinklą, kurį galima parengti vandens turizmui. Turistus galima vilioti miškais ir rieduliais, kurių čia itin daug. Lankytojams iki šiol visai neužsimenama apie įvairių migruojančių paukščių perimvietes, kurių rajone yra gausu.

R.Povilanskas siūlė vilioti turistus, į Klaipėdą atvykstančius kruiziniais laivais. Yra nutiesta pajūrio dviračių trasa, prie kurios galima prijungti atšaką per Kretingą. Dar viena idėja – įrengti “Alaus kelią”, kurį sudarytų kavinės – alaus daryklos, gaminančios firminį alų. Reikėtų restauruoti ir tris XVIII – XIX a. vandens malūnus, Kartenoje įsteigti paslaugas turistams teikiančių įmonių.

Pristatyme dalyvavo atstovai iš Valstybinio turizmo departamento, Kretingos rajono savivaldybės, rajono seniūnijų bei kiti interesantai.

Dovilė SIMAITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas