Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Mokyklose su skambučiu dar skambės statybininkų plaktukas

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-08-25
M.Daujoto vidurinės mokyklos direktorius G.Trumpis džiaugiasi, kad pagaliau remontuojamas ir jų mokyklos pastatas.

Šiemet Kretingos rajono mokykloms remontuoti skirta apie 2 mln. litų. Pradėta remontuoti ir vienintelė Kretingos mieste be remonto likusi Marijono Daujoto vidurinė mokykla. Šioje mokykloje pakeisti visus langus ir iki rugsėjo 1-osios, kaip buvo planuota, nepavyks.

Statybininkams dėl užsitęsusių projektavimo darbų teks dirbti ir prasidėjus mokslo metams. Tik praėjusią savaitę buvo gautos projekto ekspertizės išvados. “Keista. Vos atvažiavo, ir pradėjo dirbti; ne kaip senais laikais, kai pirmiau ant griovio krašto parūkydavo”,- Marijono Daujoto vidurinės mokyklos direktorius Gerardas Trumpis gėrėjosi mokyklą renovuojančios bendrovės “Klaipėdos apdaila” statybininkų sparčiu darbu, nepeikė ir atliekamų darbų kokybės. Šiemet mokyklos remontui iš valstybės biudžeto skirta 800 tūkst. litų. Už šiuos pinigus paruoštas viso pastato renovacijos projektas ir numatyta naujais pakeisti visus mokyklos langus.

Rajono Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis patikino, jog iki rugsėjo 1-osios langai bus pakeisti visose klasėse ir kabinetuose. Langus koridoriuose teks keisti mokykloje jau esant mokiniams. “Visos mokyklos, kuriose vyko remontas, kentėjo, pakentėsime ir mes. Yra dvi didžiausios bėdos - gręžimo triukšmas ir mokinių saugumas. Su “Klaipėdos apdailos” vadovais derinome, kaip užtikrinsime saugumą. Jeigu prireiktų - esame pasiruošę dirbti ir dviem pamainomis”,- sakė G.Trumpis.

V.Černeckis teigė, jog Marijono Daujoto vidurinės mokyklos remontas (vidaus patalpų) bus tęsiamas ir kitąmet. Iš Švietimo ir mokslo ministerijos rajono Savivaldybė gavo patvirtinimą, jog 2007 m. šios mokyklos remontui skiriama 800 tūkst. litų.

Už 759 tūkst. litų remonto darbų iki rugsėjo 1-osios bus atlikta Pranciškonų gimnazijoje: atnaujinta pastato išorė, suremontuotos klasės, koridoriai, naujais pakeisti santechnikos, elektros įvadai. V.Černeckis gyrė ir bendrovę “Ringesta”, atliekančią darbus šioje mokykloje. Pranciškonų gimnazijos renovacijai užbaigti betrūksta apie 600 tūkst. litų. “Kreipėmės į Švietimo ir mokslo, Finansų ministerijas, prašydami dar skirti pinigų Pranciškonų gimnazijai”,- sakė V.Černeckis apie rajono Savivaldybės pastangas gauti pinigų baigiamiesiems remonto darbams.

Bendrovė “Dovirma” iš Telšių yra įsipareigojusi iki mokslo metų pradžios atlikti numatytus remonto darbus Kurmaičių pradinėje mokykloje. Šiai mokyklai remontuoti šiemet skirta 350 tūkst. litų. Yra paruoštas mokyklos senojo pastato renovacijos projektas ir projektas naujai sporto salei statyti. Planuojamas salės plotas - 360 kv.m.

Ruošiantis naujiems mokslo metams rajono mokyklose vyko ir smulkesni remonto darbai. Nusprendę šią savaitę aplankyti visas mokyklas bei ikimokyklinio vaikų ugdymo įstaigas, kad savomis akimis įsitikintų, kaip jos pasiruošę pradėti mokslo metus, Kretingos rajono savivaldybės meras Valerijonas Kubilius, už švietimo sritį rajone atsakingas vicemeras Juozas Mažeika ir Švietimo skyriaus vedėja Dalia Martišauskienė šiandieną vizituoja Vydmantų ir Kretingos miesto švietimo įstaigas.

“Džiugu, kad visos mokyklos ir darželiai - vieni daugiau, kiti mažiau - yra pasiremontavę. Einamajam remontui naudojo ir Savivaldybės skirtus pinigus, ir sutaupytas moksleivių krepšelio lėšas. Darželiai dar atnaujino ir virtuvių įrangą, tam rajono Savivaldybė skyrė 55 tūkst. litų”,- sakė D.Martišauskienė.

Švietimo skyriaus duomenimis, rugsėjo 1-ąją į rajono bendrojo lavinimo mokyklas turėtų susirinkti 7750 mokinių. Juos mokys 625 mokytojai, dar 196 pedagogai vaikus ugdo ikimokyklinėse, neformalaus ugdymo (meno, sporto mokyklose) rajono švietimo įstaigose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas