Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Kretingos darbiečiai nesudeda ginklų

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Politika
  • 2006-08-22

Praradę savo partijos skyriaus pirmininką ir narį Seime, Darbo partijos Kretingos skyriaus nariai nepakriko. Į ketvirtadienį “Vienkiemyje” surengtą skyriaus narių susirinkimą atvyko apie 100 žmonių, kai partijai klestint jų buvo priskaičiuojama iki 184.

Skyriaus nariams pirmininku išrinkus A.Šoblinską (dešinėje), pirmasis jį pasveikino J.Jagminas.

Susirinkimui vadovavęs Antanas Puodys (buvęs Seimo nario V.Domarko padėjėjas, dabar atleidžiamas iš šių pareigų, kaip praradęs politinį pasitikėjimą, kadangi V.Domarkas paliko DP ir Seime perėjo į Valstiečių liaudininkų partijos frakciją) teigė, jog ne visi skyrių palikę nariai išėjo ir iš partijos. Dalis jų išvyko gyventi kitur, o susirinkimo išvakarėse skyriui priklausė 172 aktyvių narių.

Susirinkimo pradžioje DP Klaipėdos apskrities kuratorė Andželika Šakinienė perskaitė buvusio partijos lyderio Viktoro Uspaskich iš Rusijos partijos tarybos ir visų skyrių nariams adresuotą laišką. Prieš artėjantį (numatytas šių metų rugpjūčio 26 dieną, ateinantį šeštadienį) partijos suvažiavimą V.Uspaskich dėkojo partijos nariams, atlaikiusiems “oponentų” ir priešų bandymus sugriauti partiją. Laiške partiečiai drąsinami nebijoti Seimo narių pasitraukimo iš partijos. “Seimo nariai,- tai ne visa partija”. V.Uspaskich pažadėjo dėti visas pastangas, kad įrodytų, jog nė vienas partijos narys ar partija nėra kalta dėl metamų kaltinimų. Buvusio partijos vadovo raginimą “Nenuleiskime rankų, nekartokime padarytų klaidų” skyriaus nariai palydėjo plojimais. Tačiau V.Uspaskich ir skyriaus narių nuomonės išsiskyrė dėl kandidatų į partijos pirmininkus. Vietoj V.Uspaskich proteguojamos Loretos Graužinienės kretingiškiai į DP partijos pirmininko postą pasiūlė tą vakarą jųjų susirinkime dalyvavusį Joną Jagminą ir kitą Seimo narį - Vydą Gedvilą.

Skyriaus pirmininku vienbalsiai buvo išrinktas verslininkas Algis Šoblinskas. Jis skyriui vadovavo partijos kūrimosi laikotarpiu, DP atstovauja Kretingos rajono savivaldybės Taryboje. Pirmininku pasiūlytas Kretingos autobusų parko direktorius Vytautas Ročys savo kandidatūros atsisakė, ragindamas balsuoti už A.Šoblinską. V.Ročys tapo vienu iš 5 pirmininko pavaduotojų. Susirinkusieji išrinko 14 delegatų į šį šeštadienį rengiamą DP suvažiavimą, taip pat patvirtino kandidatų į rajono Savivaldybės Tarybą sąrašą.

Padėkojęs kretingiškiams už pasitikėjimą J.Jagminas prasitarė, jog nėra užtikrintas, kad pavyks tapti DP pirmininku. “O kaip bus, pamatysime”,- sakė jis. Per susirinkimą šmaikštauti nepaliovęs A.Puodys mestelėjo J.Jagminui: “Vienas prašymas - jei neišrinks pirmininku, nepereikit į kitą partiją”.

Baigiantis susirinkimui atvyko V.Domarkas su dukra. Rožių puokšte pasveikino naująjį pirmininką A.Šoblinską. Šis paprašė susirinkusiųjų išklausyti V.Domarką. “Gyvenime nepatyriau šeimos skyrybų, tačiau tą išgyvenau pasitraukdamas iš Darbo partijos”,- kalbėjo nenuslėpdamas jaudulio. Jis patikino, jog neįstojo į jokią kitą politinę partiją ir kad jo svarbiausias tikslas yra per likusius darbo Seime metus kuo daugiau naudos duoti Kretingos rajonui ir jo žmonėms. V.Domarkas pareiškė, jog jo sėkmę Seimo rinkimuose priklausymas DP lėmė 50 proc., kitus 50 proc. sėkmės jis užsitarnavo pats, ir kad jo pasitraukimu iš DP labiausiai piktinasi tie skyriaus nariai, kurie net nedalyvavo Seimo rinkimuose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas