Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Daugintiškius sveikino Onė ir Petronė

  • Kaimo bendruomenėse
  • 2006-08-22

Onė ir Petronė, kurias vaidino Kretingos kultūros centro Kartenos filialo vedėja Martyna Žąsytienė ir meno vadovė Danutė Tamošauskienė, Dauginčių kaimo gyventojus sukvietė į šventę „Gaspadoriaus subata“.

Kartenos seniūnijos seniūnė Zita Rapalienė (kairėje) padėką ir knygą įteikia menininkei Danutei Jucienei (pirma iš dešinės). Šalia seniūnės stovi viena iš renginio organizatorių Kretingos kultūros centro Kartenos filialo vedėja Martyna Žąsytienė.

Dvi skrybėlėtos damos žemaitiška kalba susirinkusius ragino šokti ir taip atgaivinti tradicijas. Seniau Dauginčių kaimas garsėjo savo šokiais, į kuriuos atvykdavo jaunimo ir iš aplinkinių kaimų.

Vėliau šnekios moteriškės visus vaišino kaimišku sūriu, kepta duona, gira.

Vakaro metu Kartenos seniūnijos seniūnė Zita Rapalienė pirmą kartą padėkos raštus įteikė gražiausių sodybų šeimininkams: B.,B.Joneckiams, M.Drungilienei, L.,B.Kumpiams, D.,R.Balsiams, L.,B.Mikliams, E.Žiobakienei, Z.Žilinskienei, J.,E.Drungilams, J.,A.Kripams, D.Liaudinskytei, J.,B.Sermončiams.

Pagerbti ir geriausi sportininkai - Arūnas Žilinskas ir Sigitas Liaudinskis.

„Dauginčių kaimas yra gyvas, jis vienas didžiausių seniūnijoje. Čia yra daug jaunimo, aktyvių žmonių,“ – pasakojo Z.Rapalienė.

Bendruomenės centro „Kartena“, kurio pirmininkė Jūratė Račkauskaitė, Kartenos seniūnijos ir Kretingos kultūros centro Kartenos filialo atstovai nutarė pagerbti ir Dauginčių kaimo šviesuolius. Atsiimti padėkos ir suvenyrų buvo pakviestos kaimo slaugytoja T.Žebrauskienė ir menininkė Danutė Jucienė.

Vyriausiai, 98 metus rudenį švęsiančiai, gyventojai Marijonai Stropienei skirtą padėką atsiėmė jos dukra Marina.

Buvo pagerbtos šeimos, tvarkingai ir atsakingai auginančios daug vaikų: J.Brežinskienė, R.,A.Dauginčiai ir A.,V.Narmontai. Pastarieji savo atžalas išleido į mokslus.

Susirinkusiems grojo ir dainavo Kretingos kultūros centro Kartenos filialo folklorinis ansamblis ir kaimo kapela.

Į šventę atėjusi ponia Zosė sakė mėgstanti tokius renginius, nes čia susitinka su kaimynais, groja gera muzika. Ji, kartu su visais, pritarė dainininkams ir žadėjo būti iki pabaigos.

Dauginčių kaime šventė įvyko antrą vasarą. Organizatoriai, gyventojų skatinami, žadėjo ją rengti ir kitąmet.

Dovilė SIMAITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas