Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Trys evangelikų liuteronų organizacijos planuoja įsikurti pastatų komplekse, kuris bus pastatytas įsigytame J.K.Chodkevičiaus gatvės pirmu numeriu pažymėtame sklype.

Kretingos evangelikų liuteronų draugijos “Sandora” vadovas Arūnas Šulskis sakė, kad projektuojant patalpų kompleksą, atsižvelgiama į tai, kad jame dirbs tik neįgalūs žmonės.

Prie gatvės esantis pastatas yra įdomios architektūros, todėl jis bus rekonstruotas. Planuojama, kad čia pirmoji pradės veikti labdaros valgykla.

Kiti sklype stovintys pastatai yra avarinės būklės, todėl bus nugriauti. Jų vietoje išdygs nauji: pusrūsyje suprojektuota salė ir svečių namai.

Kretingos evangelikų liuteronų draugijos „Sandora“ vadovas Arūnas Šulskis pasakojo, kad šiame komplekse dirbs tik neįgalūs žmonės. Tai – svarbiausia sąlyga, į kurią atsižvelgiama projektuojant visas patalpas bei įrangą.

Šiuo metu pastatai dar yra projektuojami. A.Šulskis konsultuojasi su Vokietijos organizacijomis, kurios turi patirties šioje srityje.

„Ketinu apsilankyti Hamburge, kur yra visas kompleksas su kavine, restoranu, viešbučiu. Ten dirba vien neįgalieji,“ – pasakojo pašnekovas.

A.Šulskis sakė, kad projekte numatyta būsimus pastatus išlaikyti savo veikla, be papildomos paramos. Todėl pradinė idėja įkurti būstinę tik „Sandorai“ keitėsi. Čia įsikurs ir dar dvi organizacijos, neturinčios savo patalpų: Lietuvos evangelikų liuteronų jaunimo centras ir evangeliškos muzikos sandrauga. Kartu bus lengviau ir vykdyti bendrus projektus.

Vėliau savo patirtimi bus dalinamasi kitose Lietuvos parapijose, kurios galbūt irgi įsteigtų panašius centrus.

A.Šulskis sakė, kad daugiausiai komplekso statybą remia Lietuvos verslininkai, prisideda ir organizacijos iš Vokietijos.

Idėja įkurti tokį centrą kilo apie 1992 metus, tačiau tam tada nebuvo galimybių.

Nuo 1989 metų atkurtos Kretingos evangelikų liuteronų draugijos „Sandora“ nariai iki šiol patalpas savo veiklai nuomojasi.

„Sandoros“ idėją parėmė organizacija iš Vokietijos „Martin Liuterbund“, evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis ir Lietuvos evangelikų liuteronų Bažnyčios Konsistorija.

„Sandoros“ evangelišką draugiją dar 1904 m. įkūrė kunigas misionierius Kristupas Lokys. Šiuo metu “Sandoros” veikloje dalyvauja 25 nariai. Daugiausiai jie užsiima labdaringa veikla.

Dovilė SIMAITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas