Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Suvėrė žemaitiško paveldo perlus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2010-11-23

Praėjusį savaitgalį Kretingos kultūros centro Šukės filiale iš įvairių rajono vietovių susirinkę žemaitiško žodžio bei dainos puoselėtojai vėrė autentišką paveldo vėrinį.

„Šukupio“ dalyviai bei šventės vedančioji Liuda Paulienė (centre) pasipuošė originaliais žemaitiškais kostiumais.

„Kiekvienoje seniūnijoje dar išlikę žmonių, mokančių senoviškų dainų, pasakojimų, grojančių protėvių pamėgtas melodijas. Todėl ir sugalvojome juos visus sukviesti į šventę „Onciuks nu Šuke“, - sakė Šukės filialo vadovė Violeta Ruikienė.

Anot jos, į šventę suvažiavo pasakotojai, dainininkai ir muzikantai – pavieniai ir folkloro kolektyvai - iš Salantų, Kūlupėnų, Kartenos, Darbėnų, Lazdininkų, Vydmantų, Šukės ir ansamblis „Gervelė“ iš Kretingos.

Renginį pradėjo šeimininkai: šukiškių ansamblio „Šukupis“ melodijas keitė Liudos Paulienės ir Kazimieros Martinkienės humoristiniai pasakojimai, o šiuos – armonika griežęs Adomas Bartašauskas iš Kartenos, Monikos Karnauskienės iš Kūlupėnų jaunystės dainos.

Tradicijų puoselėtojai tą vakarą tarpusavyje pasidalijo tuo, ką perėmė ir išsaugojo iš savo tėvų bei protėvių. Salėje tąvakar netrūko sveiko humoro, linksmų dainų bei žaismingų pasakojimų.

Onciuks – pagrindinis šventės herojus, tarytum renginio ašis, nematomai sujungęs visas programos dalis. Onciuks, anot vakaro vedančiosios Liudos Paulienės, buvo toks visų „gaspadinių“ mylimas piemenėlis iš Šukės, kuris buvęs paviliotas į Karaliaučių, bet nusivylęs tenykščio „gaspadoriaus“ šykštumu, sugrįžęs pas saviškius atgalios.

Sceną tąvakar papuošė Šukės filialo meno vadovo Alvydo Vozgirdo parūpintos dekoracijos – iš vilnos sukurtų avinėlių bei ožkyčių figūros.

„Šiuo renginiu siekėme, kad visa, kas dar unikalaus iš žodinės kultūros paveldo išlikę tarp mūsų senolių, būtų išsaugota ir sujungta į vieną programą“, - tvirtino V.Ruikienė.

Ją papildė A.Vozgirdas, patikindamas, jog šis renginys – tik pradžia, dar ketinama pristatyti senovinius amatus, ieškoti kitokių nykstančių tautos perlų. Šio renginio dainos ir gero humoro dozė persikėlė į kitą vakarą šukiškiams surengtą vakaronę. Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatras parodė spektaklį - Žemaitės „Mūsų gerasis“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas