Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną9°C debesuotumas 52 %
Naktį8°C debesuotumas 49 %
Apklausa

Ar jus tenkina rajono ir miesto gatvių remonto eiliškumas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Suvėrė žemaitiško paveldo perlus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2010-11-23

Praėjusį savaitgalį Kretingos kultūros centro Šukės filiale iš įvairių rajono vietovių susirinkę žemaitiško žodžio bei dainos puoselėtojai vėrė autentišką paveldo vėrinį.

„Šukupio“ dalyviai bei šventės vedančioji Liuda Paulienė (centre) pasipuošė originaliais žemaitiškais kostiumais.

„Kiekvienoje seniūnijoje dar išlikę žmonių, mokančių senoviškų dainų, pasakojimų, grojančių protėvių pamėgtas melodijas. Todėl ir sugalvojome juos visus sukviesti į šventę „Onciuks nu Šuke“, - sakė Šukės filialo vadovė Violeta Ruikienė.

Anot jos, į šventę suvažiavo pasakotojai, dainininkai ir muzikantai – pavieniai ir folkloro kolektyvai - iš Salantų, Kūlupėnų, Kartenos, Darbėnų, Lazdininkų, Vydmantų, Šukės ir ansamblis „Gervelė“ iš Kretingos.

Renginį pradėjo šeimininkai: šukiškių ansamblio „Šukupis“ melodijas keitė Liudos Paulienės ir Kazimieros Martinkienės humoristiniai pasakojimai, o šiuos – armonika griežęs Adomas Bartašauskas iš Kartenos, Monikos Karnauskienės iš Kūlupėnų jaunystės dainos.

Tradicijų puoselėtojai tą vakarą tarpusavyje pasidalijo tuo, ką perėmė ir išsaugojo iš savo tėvų bei protėvių. Salėje tąvakar netrūko sveiko humoro, linksmų dainų bei žaismingų pasakojimų.

Onciuks – pagrindinis šventės herojus, tarytum renginio ašis, nematomai sujungęs visas programos dalis. Onciuks, anot vakaro vedančiosios Liudos Paulienės, buvo toks visų „gaspadinių“ mylimas piemenėlis iš Šukės, kuris buvęs paviliotas į Karaliaučių, bet nusivylęs tenykščio „gaspadoriaus“ šykštumu, sugrįžęs pas saviškius atgalios.

Sceną tąvakar papuošė Šukės filialo meno vadovo Alvydo Vozgirdo parūpintos dekoracijos – iš vilnos sukurtų avinėlių bei ožkyčių figūros.

„Šiuo renginiu siekėme, kad visa, kas dar unikalaus iš žodinės kultūros paveldo išlikę tarp mūsų senolių, būtų išsaugota ir sujungta į vieną programą“, - tvirtino V.Ruikienė.

Ją papildė A.Vozgirdas, patikindamas, jog šis renginys – tik pradžia, dar ketinama pristatyti senovinius amatus, ieškoti kitokių nykstančių tautos perlų. Šio renginio dainos ir gero humoro dozė persikėlė į kitą vakarą šukiškiams surengtą vakaronę. Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatras parodė spektaklį - Žemaitės „Mūsų gerasis“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas