Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Laukžemę jau dvidešimt metų garsina dainomis

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2010-11-23

Savo dvidešimtąjį gimtadienį Laukžemės vokalinis moterų ansamblis pasitiko su maloniomis permainomis: po dviejų dešimtmečių kolektyvas pagaliau buvo pakrikštytas, o atlikti visame Kretingos rajone žinomą laukžemiškių muzikinę programą nuo šiol padės ir vyrai.

Sulaukęs dvidešimt metų, vokalinis moterų ansamblis tapo mišriu ir gavo „Žiburio“ vardą. Kolektyvui vadovauja Alvydas Višinskas (groja gitara).

Per dvidešimt metų romansus, klasikos, lietuvių liaudies kūrinius atliekantis kolektyvas tapo žinomas ir už Kretingos rajono ribų: Laukžemės vokalinio ansamblio moterys – nuolatinės viešnios Skuodo, Telšių, Klaipėdos renginiuose. Pasak dainininkių, jas žmonės iki pat šiol pažinojo ir be kolektyvo pavadinimo – jam reikėjo sulaukti tinkamo meto.

„Kiekvienam dalykui yra reikalingas savas laikas. Šiandien yra ypatinga diena ypatingai progai ir ypatingoms moterims. Pirmuosius dvidešimt metų dirbome dėl vardo – dabar vardas dirbs dėl mūsų. Švęsdamos jubiliejų ir pagaliau suteikdamos kolektyvui vardą, mes atsisveikiname su moterų vokaliniu ansambliu. Nuo šiol vadinsimės Laukžemės mišrus ansamblis „Žiburys“. Kartu su Brone Jesevičiene, Elena Venckiene, Aušra Urbeliene, Laimute Karčiauskiene, Aušra Urboniene, Odeta Eglyniene dabar jau dainuoja ir vyrai – Algimantas Eglynas, Romas Karčiauskas ir kolektyvo vadovas Alvydas Višinskas“, - pasakojo nuo pat pradžių ansamblyje dainuojanti Laukžemės kultūros namų vedėja Aida Mikutienė.

Pasak jos, ansambliui veiklos niekada netrūko – vien šiais, jubiliejiniais, metais moterys surengė 25 koncertus.

„Jau nebeprisimename, kada turėjome laisvą šeštadienį. Tačiau koncertai ir repeticijos mums niekada nebuvo darbas ar prievolė – tik malonumas. Su ansamblio veikla susijusios vienos gražiausių gyvenimo akimirkų – malonumas grožį nešti kitiems, daina išsivaduoti iš kasdienybės“, - prieš šventinį koncertą kalbėjo dainingiausios Laukžemės moterys.

Jos su pagarba prisiminė buvusias ansamblio dainininkes ir kolektyvo vadovus – Rimą Skripnik, Zigmą Šaulį, Ramūną Čarą, Gediminą Vyšniauską, Adomą Viningą – ir džiaugėsi antrus metus meno kolektyvui vadovaujančiu Alvydu Višinsku.

„Ansamblis keitėsi kartu su vadovais – kiekvienas jų įnešė į kolektyvą naujovių, pasikeitimų repertuare. Nemažai pastangų prireikė, kol kolektyvas apskritai buvo suburtas – kultūros namų vedėja stengėsi, ieškojo balsų. Kartu su vadovais keitėme repertuarą – žiūrovai yra pamėgę mūsų atliekamus romansus, populiariosios muzikos kūrinius“, - kalbėjo ansamblio moterys.

Jos juokavo, kad jei ne Laukžemės vokalinis moterų ansamblis, kituose rajonuose žmonės net nežinotų, kur toji Laukžemė.

„Džiaugiuosi, kad Laukžemė turi tokį šaunų kolektyvą. Nė viena mūsų šventė neįsivaizduojama be moterų vokalinio ansamblio: jo narės yra be galo šaunios ir veiklios – randa laiko ir noro repetuoti bei koncertuoti po savo darbų. Stebiuosi, kiek jos turi energijos ir kiek malonių akimirkų atneša mūsų bendruomenei“, - sakė Laukžemės bendruomenės pirmininkė Genutė Narkienė.

„Žiburio“ vardas jubiliejų švenčiančiam ansambliui buvo suteiktas iškilmingoje ceremonijoje: kiekvienas kolektyvo narys gavo perlais dabintą kriauklę, kurioje degė žvakė.

„Kiekvienas iš mūsų esame lyg perlas, o daina – tarsi žiburys. Kiekvieną savo žiūrovą ir klausytoją norime pakviesti prie žiburio – pasišildyti, patirti gerų emocijų", - kalbėjo A.Mikutienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas