Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Komentarų topas

Nenori mokėti už rekonstrukciją

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Problema
  • 2006-08-22

Kretingiškis Edmundas Korsakas, gyvenantis Kęstučio gatvės 5-ajame name, sakė nesutinkąs mokėti 300 Lt, kurių reikia namo elektros įvado rekonstrukcijai.

„Kam reikia didesnio galingumo, kas prisijungia visokių mašinų, tas ir temoka, o man nereikia“, - piktinasi namo gyventojas.

Kęstučio gatvės 5-asis namas yra vienas iš seniausių Kretingos daugiabučių. Kadangi namo gyventojai bendrijos nesukūrė, namą administruoja bendrovė „Kretingos būstas“.

Namo gyventojai ne sykį kreipėsi į bendrovę, anksčiau – į daugiabučių namų administratorę, prašydami spręsti problemą dėl elektros įrangos.

Bendrovės „Kretingos būstas“ vadovo pareigas laikinai einantis Antanas Raudonis paaiškino, kad gyventojai nuolat skųsdavosi dėl dingstančios elektros. Namui, kuriame yra 55 butai, buvo skirta tik 60 kilovatų elektros galingumas, t.y. apie 1,09 kilovato kiekvienam butui. Todėl suprantama, kad tokio galingumo elektros įranga nelaiko, kai gyventojai jungia automatines skalbykles, mikrobangines krosneles, vandens šildytuvus, nes šiam namui karštas vanduo netiekiamas, kitą buitinę techniką. Pasak gyventojų, jie žino, kad jeigu įsijungė skalbyklę, tai nebegali jungti dulkių siurblio ar elektrinio arbatinuko, nes dings elektra.

Pirmą kartą dėl elektros įrangos pertvarkymo namo gyventojai kreipėsi 2004 m., antrą kartą – 2005 m. Šių metų pradžioje gyventojams bendrovė pateikė lokalinę elektros įvado rekonstrukcijos sąmatą. Ją sudarė individuali įmonė „Elektroomas“. Ši įmonė, A.Raudonio tvirtinimu, laimėjo konkursą aptarnauti gyvenamųjų namų, administruojamų „Kretingos būsto“, elektros įrenginius. Bendrovė pasiūlė namo gyventojams balsuoti, ar pritaria nurodytiems darbams, t.y. keisti elektros tinklų įvadinius laidus ir saugiklius. Darbai kainuotų arti 16 tūkst. Lt.

Dauguma – 40 butų - gyventojų tokiems darbams pritarė, 2-jų buvo prieš, 13 negrąžino balsavimo biuletenių. Taigi buvo nuspręsta atlikti rekonstrukcijos darbus, o dalis gyventojų jau pervedė pinigus.

Kaip sakė A.Raudonis, iš gyventojų, kurie nesumokės savo dalies pinigų, jie bus išreikalaujami įstatymo numatytu keliu. Civiliniame kodekse nurodyta, kad butų ir kitų patalpų savininkų sprendimai galioja visiems butų savininkams, taip pat tiems savininkams, kurie įgijo nuosavybės teises po šių sprendimų priėmimo. Sprendimai dėl bendrojo naudojimo objektų valdymo ir naudojimo priimami butų savininkų balsų dauguma.

Bendrovės „Kretingos būstas“ duomenimis, analogiška rekonstrukcija jau atlikta Kęstučio gatvės 9-ajame name. Tačiau tokie pat darbai turės būti atliekami ir kituose senuose daugiabučiuose namuose, nes buitinės technikos daugėja, o įranga nebeatlaiko padidėjusio elektros poreikio.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas