Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar, norint įsidarbinti į valstybės tarnybą, vis dar reikia turėti pažinčių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Paleido meno kitoje erdvėje „džiną“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2010-11-02

Šį lapkritį, nežiūrint Kretingos kultūros centre vykstančio remonto, startuos tradicinis renginys – meno akcija „Kita erdvė [30 ] Vakarų krantas“. Beje, šiemet ši meno akcija bus jubiliejinė – dešimtoji.

Anot šiųmetinės akcijos organizatorių – Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiojo režisieriaus Nerijaus Gedmino bei režisierės Eglės Miškinytės, festivalio renginiai buvo planuojami jau balandį, o tik prieš mėnesį jie sužinojo apie atnaujintą centro remontą.

Todėl, jo žodžiais, būsimus renginius teksią išmėtyti po įvairias vietas, o repertuarą – apkarpyti. Šį lapkritį kretingiškiai meno mylėtojai pamatys keturis renginius: parodą, spektaklį, teatro laboratoriją bei šiuolaikinio šokio programą.

Lapkričio 4 dieną 19 val. meno akcija prasidės Ričardo Kvekšo fotografijų parodos „Namaste“ atidarymu Kultūros centro Parodų salėje.

„Parodos atidaryme dalyvaus pats autorius - fotografas R.Kvekšas, sugrįžęs iš kelionės po Aziją, kurios vaizdus jis pirmąsyk ir pristatys kretingiškiams“, - sakė N.Gedminas.

Lapkričio 9-ąją Kultūros centro Šokių salėje „Rebus“ teatras parodys spektaklį pagal Pauliaus Širvio eiles „Velnioniškai vienas“. Spektaklio režisierius – Jonas Buziliauskas, kuris pats ir vaidins įžymųjį poetą. Veiksmo vieta – šokių salėje, prie baro, kuri geriausiai ir atspindinti bohemišką poeto gyvenimą. Skambės gitara, liesis dainos pagal P.Širvio eiles.

Lapkričio 19 dieną teatro laboratorijos „Atviras ratas“ spektaklis Marijos Korenkaitės „Pabėgimas į Akropolį“ persikels į Šv.Antano rūmų salę. Spektaklio režisierius – buvęs „keistuolis“ Aidas Giniotis. Šis spektaklis, anot festivalio rengėjų, bus pagrindinė jo „vinis“.

Spektaklio autorė M. Korenkaitė bus ir jo atlikėja – aktorė bei herojė. Spektaklio tema – aktuali šiandienai, kalbanti apie vartotojišką visuomenę. Jo herojė - mergina iš vargano provincijos miestelio, kurios gyvenimo pragiedrulys – per televiziją pamatyti Akropolį ir pabėgti į jį. O šis, pasirodo, esąs net ne miestas, o garsus prekybos centras. Ši istorija – graudžiai juokinga, bet liūdnai pasibaigianti. Teatro laboratorija savaime nukels į kitokią erdvę – mergaitė veiks koncentruotoje erdvėje - kvadrate, kurį pati nusibrėš, o dekoracijas atstos tik kėdės. „Toks brechtiškas atsiribojimo efektas ir jo detalė – kvadratas – būdingas „Keistuolių teatro“ stiliui“, - tvirtino režisierius.

Ši pjesė lietuvių nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Versmė“ buvo išskirta tarp 5 geriausiųjų, o A.Giniotis apdovanotas už pjesės režisūrą.

Festivalio pabaigoje, lapkričio 25-ąją, Kultūros centro Šokių salėje Klaipėdos menininkų grupė „Žuvies akis“ parodys 4 dalių šiuolaikinio šokio programą - miniatiūras.

„Buvome sumanę pasikviesti garsią baleto šokėją Beatą Molytę, kuri šoka Andželikos Cholinos teatro trupėje. Tačiau dėl salės remonto negalime leisti rizikuoti balerinai šokti bet kur“, - atviravo N.Gedminas.

Meno akciją, pas kretingiškius žiūrovus atkeliaujančią jau dešimt metų kas rudenį, anot N.Gedmino, sumanė dviese kartu su šviesaus atminimo režisieriumi Egidijumi Radžiumi. Jų idėja – išeiti iš tradicinės erdvės, išvesti aktorius iš įprastos scenos.

„Tačiau realizuoti sumanymą teko jau vienam: 2000-ųjų gegužę režisierius užgeso, o festivalis startavo tų pat metų birželį. „Džinas“, apsvaiginęs kretingiškių - tikrųjų teatro mėgėjų – galvas, paleistas. Kad ir kokie sunkumai užgriūtų, grūsti jo atgal į butelį – nevalia“, - vaizdingai apie tradicijos tąsą kalbėjo N.Gedminas, kuriam šiemet talkina ir E.Miškinytė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas