Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Paleido meno kitoje erdvėje „džiną“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2010-11-02

Šį lapkritį, nežiūrint Kretingos kultūros centre vykstančio remonto, startuos tradicinis renginys – meno akcija „Kita erdvė [30 ] Vakarų krantas“. Beje, šiemet ši meno akcija bus jubiliejinė – dešimtoji.

Anot šiųmetinės akcijos organizatorių – Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiojo režisieriaus Nerijaus Gedmino bei režisierės Eglės Miškinytės, festivalio renginiai buvo planuojami jau balandį, o tik prieš mėnesį jie sužinojo apie atnaujintą centro remontą.

Todėl, jo žodžiais, būsimus renginius teksią išmėtyti po įvairias vietas, o repertuarą – apkarpyti. Šį lapkritį kretingiškiai meno mylėtojai pamatys keturis renginius: parodą, spektaklį, teatro laboratoriją bei šiuolaikinio šokio programą.

Lapkričio 4 dieną 19 val. meno akcija prasidės Ričardo Kvekšo fotografijų parodos „Namaste“ atidarymu Kultūros centro Parodų salėje.

„Parodos atidaryme dalyvaus pats autorius - fotografas R.Kvekšas, sugrįžęs iš kelionės po Aziją, kurios vaizdus jis pirmąsyk ir pristatys kretingiškiams“, - sakė N.Gedminas.

Lapkričio 9-ąją Kultūros centro Šokių salėje „Rebus“ teatras parodys spektaklį pagal Pauliaus Širvio eiles „Velnioniškai vienas“. Spektaklio režisierius – Jonas Buziliauskas, kuris pats ir vaidins įžymųjį poetą. Veiksmo vieta – šokių salėje, prie baro, kuri geriausiai ir atspindinti bohemišką poeto gyvenimą. Skambės gitara, liesis dainos pagal P.Širvio eiles.

Lapkričio 19 dieną teatro laboratorijos „Atviras ratas“ spektaklis Marijos Korenkaitės „Pabėgimas į Akropolį“ persikels į Šv.Antano rūmų salę. Spektaklio režisierius – buvęs „keistuolis“ Aidas Giniotis. Šis spektaklis, anot festivalio rengėjų, bus pagrindinė jo „vinis“.

Spektaklio autorė M. Korenkaitė bus ir jo atlikėja – aktorė bei herojė. Spektaklio tema – aktuali šiandienai, kalbanti apie vartotojišką visuomenę. Jo herojė - mergina iš vargano provincijos miestelio, kurios gyvenimo pragiedrulys – per televiziją pamatyti Akropolį ir pabėgti į jį. O šis, pasirodo, esąs net ne miestas, o garsus prekybos centras. Ši istorija – graudžiai juokinga, bet liūdnai pasibaigianti. Teatro laboratorija savaime nukels į kitokią erdvę – mergaitė veiks koncentruotoje erdvėje - kvadrate, kurį pati nusibrėš, o dekoracijas atstos tik kėdės. „Toks brechtiškas atsiribojimo efektas ir jo detalė – kvadratas – būdingas „Keistuolių teatro“ stiliui“, - tvirtino režisierius.

Ši pjesė lietuvių nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Versmė“ buvo išskirta tarp 5 geriausiųjų, o A.Giniotis apdovanotas už pjesės režisūrą.

Festivalio pabaigoje, lapkričio 25-ąją, Kultūros centro Šokių salėje Klaipėdos menininkų grupė „Žuvies akis“ parodys 4 dalių šiuolaikinio šokio programą - miniatiūras.

„Buvome sumanę pasikviesti garsią baleto šokėją Beatą Molytę, kuri šoka Andželikos Cholinos teatro trupėje. Tačiau dėl salės remonto negalime leisti rizikuoti balerinai šokti bet kur“, - atviravo N.Gedminas.

Meno akciją, pas kretingiškius žiūrovus atkeliaujančią jau dešimt metų kas rudenį, anot N.Gedmino, sumanė dviese kartu su šviesaus atminimo režisieriumi Egidijumi Radžiumi. Jų idėja – išeiti iš tradicinės erdvės, išvesti aktorius iš įprastos scenos.

„Tačiau realizuoti sumanymą teko jau vienam: 2000-ųjų gegužę režisierius užgeso, o festivalis startavo tų pat metų birželį. „Džinas“, apsvaiginęs kretingiškių - tikrųjų teatro mėgėjų – galvas, paleistas. Kad ir kokie sunkumai užgriūtų, grūsti jo atgal į butelį – nevalia“, - vaizdingai apie tradicijos tąsą kalbėjo N.Gedminas, kuriam šiemet talkina ir E.Miškinytė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas