Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Padvariškiai patys susirengė šventę

  • Kaimo bendruomenėse
  • 2006-08-18

Prie antrojo tvenkinio skambėjo dainos, apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai, kaimynas su kaimynu sukosi šokio sūkuryje. Tai – akimirkos iš tradicinės Vasaros šventės Padvariuose, kurią organizavo kaimo bendruomenės centras „Trys tvenkiniai“. Šitaip atgaivinama seniau toje vietoje vykusių gegužinių tradicija.

Šventė surengta tik iš pačių gyventojų lėšų. Pasak bendruomenės centro pirmininkės Renatos Bumblienės, tai įrodo, jog padvariškiai supranta: bendruomenė – tai jie patys.

Į “Trijų tvenkinių“ organizuotą šventę atėjo ir trys dvynukų poros. Nuotraukoje (iš kairės) – mažieji padvariškiai Aušra ir Aistė Piluckytės, Modestas ir Ernestas Smulkiai, Gabrielė ir Danielė Osterberg.

Šventė prasidėjo pramogomis vaikams. Mažieji padvariškiai piešiniais išmargino paveikslus iš plėvelės, dalyvavo sportinėse rungtyse, estafetėse. Žaidimus vaikams organizavo Aušra Žemaitienė ir Jūratė Litvinienė. Joms talkino Vytautė ir Sigita Bumblytės, Julija Dusevičiūtė, Agnė Macytė ir Vaiva Laučytė.

Gėlėmis išpuoštoje scenoje dainavo Jolantos Japertienės vadovaujamas Vydmantų estradinių dainų ansamblis ir Imbarės folklorinis ansamblis, kurio vadovė – Aušra Dvarionienė.

Šiemet bendruomenės centro „Trys tvenkiniai“ taryba nutarė apdovanoti tuos, kurie savo sodybose įrengė naujų grožio salelių, dar nebuvusių pernai. Atsiimti padėkas ir suvenyrų buvo pakviesti Vida ir Kazys Rojai, Stasė ir Alfredas Anužiai, Ligita ir Audrius Urbšos, Jonas Urbutis, Elvyra ir Eugenijus Kapočiai, Irena Putvinienė, Diana ir Kazys Paulauskai, Rima ir Arūnas Šilgaliai, Audronė ir Valius Viskontai, Gražina ir Alfredas Butkai, Albina ir Feliksas Barasos, Milda ir Kastytis Semėnai. Laikraščio „Pajūrio naujienos“ prenumeratas bendrovės vadovė Vitalija Vitkauskienė įteikė Vilijai ir Jonui Endriuškoms, Stasei Redikienei, Eugenijai ir Celestinui Degimams.

Specialius prizus aplinką puoselėjantiems žmonėms įsteigė ir Antanas Puidokas, Janė Narvilienė, Kretingos miškų urėdija.

Pirmą kartą išrinkta gražiausia Padvarių gatvė. Ja paskelbta Žemaičių gatvė, kurios gyventojams K. ir J. Šoblinskai padovanojo statinę alaus.

Įvertinta ir Žemaičių gatvės 12 nr. daugiabučio aplinka.

Gyventojai aktyviai dalyvauja bendruomenės veikloje

Šventės iniciatorė kaimo bendruomenės centro „Trys tvenkiniai“ pirmininkė Renata Bumblienė (viduryje) pabendravo ir su padvariškiams dainavusiomis Vydmantų estradinių dainų grupės narėmis.

R.Bumblienė džiaugėsi, kad padvariškiai negailėjo lėšų šventei suorganizuoti. „Nesunku prašyti paramos. Žmonės žino apie mus, įgijom jų pasitikėjimą ir patys šventės labai laukia,“ – pasakojo R.Bumblienė.

Turbūt nėra nė vieno kaimo gyventojo, negirdėjusio apie bendruomenės centro veiklą“, – antrino „Trijų tvenkinių“ tarybos narė Jovita Jakaitienė.

Šventės metu buvo dalinamas „Trijų tvenkinių“ laikraštis, kurį išleisti pagelbėjo seniūnija.

Šiuo metu bendruomenėje „Trys tvenkiniai“ yra apie 40 narių. Šis skaičius nuolat didėja.

Bendruomenės nariai toliau vykdys projektą sveikai gyvensenai populiarinti „Mes galime ir kitaip gyventi“.

Pernai daug žmonių atsiliepė į labdaros akciją „Gerumo niekada nebūna per daug“, todėl ji bus rengiama ir šiemet.

Padvariškius nudžiugins antrasis bendruomenės centro „Trys tvenkiniai“ išleistas kalendorius. Jame – gražiausių kaimo sodybų nuotraukos. Šiame kalendoriuje nuotraukų vaizdai bus pritaikyti prie sezono laiko.

Padvariai – miesto vizitinė kortelė

Padvariai įsikūrę istorinėse grafo Tiškevičiaus žemėse. Tai reiškia ir pavadinimas – „vieta prie dvaro“. Padvariuose grafaitės Marijos Tiškevičiūtės iniciatyva 1898 m. buvo įsteigtas pirmasis lietuviškas vaikų darželis. Prie antrojo tvenkinio stovinčiame dvaro ligoninės pastate vasaros lauko darbų metu savo vaikus atvesdavo į darbus einančios samdinės.

Vietiniai žmonės Padvarių kaimą skirsto į tris dalis: viena yra prie senelių pensionato, kita – prie buvusios veislininkystės įmonės, trečioji – buvusiose grafo Tiškevičiaus žemėse. Padvarių kaimą nuo Kretingos miesto skiria trys vienas su kitu susijungę tvenkiniai.

Kaimą kerta geležinkelio bėgiai ir Akmenos upė.

Gyvenvietėje yra kolektyviniai sodai „Paupys“.

Yra įsikūrusios kelios stambios įmonės. Viena garsiausių – kavinė ir viešbutis „Vienkiemis“.

Veikia 1984 m. įkurtas vaikų darželis „Eglutė“. Padvariuose nėra kultūros namų ar kitų įstaigų laisvalaikiui praleisti. Todėl kaimo bendruomenės prioritetas – kultūriniai renginiai.

Dėl patogios geografinės padėties gyvenvietė sparčiai plečiasi: kasmet čia išdygsta trys – keturi nauji namai. Atsikrausto daug jaunų šeimų. Šiuo metu Padvariuose gyvena 1218 žmonių, dar 230 gyventojų yra slaugomi senelių pensionate.

Kretingos seniūno Antano Gedmino žodžiais, Padvariai yra mūsų miesto vizitinė kortelė, nes per šį kaimą tenka pravažiuoti kiekvienam, atvykstančiam iš šiaurinės pusės.

Žmonės žino, kaip pagerinti gyvenimo kaime kokybę

Pasak A.Gedmino, Padvariams dar trūksta asfaltuotų kelių, lietaus kanalizacijos. Jau patvirtintas projektas, kuriame numatyta įrengti vandentiekio kanalizaciją visoje gyvenvietėje. Sodų, Žemaičių, Parko ir Kaštonų gatvėms būtinas kapitalinis remontas. Reiktų pratęsti gatvių apšvietimo laiką.

A.Gedmino nuomone, Padvariai dar pagražėtų, jei gyventojai vietoj prie kelio esančių bulvių ar burokų lysvių įrengtų gėlynų. Seniūnas sakė, kad visi padvariškiai turi galimybę daržus perkelti į kitas vietas.

Bendruomenės centro „Trys tvenkiniai“ tarybos nariai išklauso gyventojų pageidavimų. Garbaus amžiaus žmonės norėtų, kad per kaimą važiuotų maršrutinis autobusas.

Kaime žiemos metu pradėti valyti keliai, kai to per vieną iš susirinkimų seniūno paprašė bendruomenės nariai.

Padvariškiams rūpestį kelia vis arčiau tvenkinių užtveriamos privačios valdos.

Reikėtų išspręsti problemą dėl palaidų šunų, nes šie gąsdina į mokyklą einančius vaikus.

Dovilė SIMAITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas