Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Telšių vyskupas Jonas Boruta jau pašventino būsimos Kūlupėnų bažnyčios kertinį akmenį ir kapsulę.

Naujoji bažnyčia stovės priešais Kūlupėnų seniūnijos pastatą. Šiuo metu yra išlieti pamatai, kurie 1,80 m yra įkasti į žemę. Pamatai apmūrijami akmenimis. Pabaigus šiuos darbus, statybvietę planuojama užkonservuoti žiemai. Tada bus perkamos statybinės medžiagos sienoms.

Telšių vyskupas Jonas Boruta linkėjo, kad, statydami naują šventovę, kūlupėniškiai patys būtų gyvąja Kristaus bažnyčia.

Kada bažnyčia bus baigta statyti, priklausys nuo žmonių aukų. „Dievas duos, greitai“, – Kūlupėnų seniūnijos seniūnas Algirdas Macius buvo nusiteikęs optimistiškai.

Kūlupėnų bažnyčią suprojektavo Leonas Mardosas. Bažnyčia – simetriška, kukli, su vitražiniais langais. „Nenorėjau puošnumo, kuris blaškytų melstis atėjusius žmones,“ – savo sprendimus argumentavo architektas.

Dailininkas Bronius Bružas jau yra paruošęs stacijų, kurios kabės naujoje Kūlupėnų bažnyčioje, eskizus.

Bažnyčioje numatyta įrengti 96 sėdimas vietas, dar 40 tikinčiųjų galės sėdėti balkone.

Kuklios šventovės frontonas bus akmeninis. L.Mardosas sakė, kad ši idėja kilo nuo kaimo pavadinimo – kūlis žemaitiškai reiškia akmenį. Architektas siūlė bažnyčią pavadinti evangeliko Mato vardu, nes jis siejasi su Motiejaus Valančiaus asmenybe.

Tai – pirmoji Leono Mardoso projektuota bažnyčia. Projekto autorius sakė, kad suprojektuoti šventovę svajoja kiekvienas architektas.

Per šventę į pamatus buvo įmūryta kapsulė, kurioje įdėtas Katalikų bažnyčios kertinio akmens bei pamatų šventinimo iškilmių aktas. Jį pasirašė projekto autorius Leonas Mardosas, Telšių vyskupas Jonas Boruta, Kalnalio ir Kūlupėnų klebonas Raimondas Jonauskas,bei kiti asmenys – dvasininkai, rajono Savivaldybės ir Kūlupėnų bendruomenės atstovai.

Kūlupėnų seniūnijos seniūnas Algirdas Macius pasakojo kad idėja statyti bažnyčią gimė 1939 m. Tačiau netrukus prasidėjusi Sovietų sąjungos okupacija nutraukė statybos darbus.

1992 metais tuometinis Telšių vyskupas Antanas Vaičius pašventino vaikų darželio patalpose įkurtą koplyčią. Ji buvo skirta neįgaliesiems ir garbaus amžiaus žmonėms, kuriems čia melstis buvo patogiau. Laikui bėgant į šią koplyčią ėmė rinktis vis daugiau kūlupėniškių.

Dabar žmonės melstis renkasi į mokyklą.

Buvusio Kalnalio ir Kūlupėnų klebono Egidijaus Jurgelevičiaus iniciatyva, vyskupo dekretu buvo įteisinta Kūlupėnų parapija. E.Jurgelevičiaus iniciatyva atgaivinta ir idėja statyti bažnyčią Kūlupėnuose.

Statybos Darinos ir Jadvygos Drakšienių dovanotoje žemėje pradėtos po ilgų teisinio įregistravimo procedūrų ir iš aukų surinkus reikiamą sumą.

Dovilė SIMAITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas