Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Budriuose vis populiaresnė tampa vaikų vasaros stovykla, kurią organizuoja Kretingos rajono kultūros centro Budrių filialo vedėja Janina Lukauskienė ir meno vadovė Regina Liaudinskienė. Šiemet stovykloje „Vaikystė praeities labirintuose“ dalyvavo 27 vaikai, t.y. dešimčia vaikų daugiau negu pernai.

Vaikų vasaros stovykloje vaikai susipažino su išnykusių kaimų istorija ir kiekvienas turėjo galimybę talentus pademonstruoti scenoje.

„Apie stovyklą buvome parašę skelbimą, be to, žmonės susižinojo vieni iš kitų. Nustebau, kai atsirado tiek norinčių. Trylika vaikų atėjo iš pernykštės stovyklos. Tikėjausi iki 20 dalyvių, bet vaikai verkdami prašėsi, tad priėmėme daugiau,“ – papasakojo Janina Lukauskienė.

Kartu pabūti susirinko ir jaunieji budriškiai, ir į šį kaimą pas gimines atostogauti atvykę 6 – 17 metų vaikai. Jiems, suskirstytiems į keturias grupes, vadovavo vyriausieji stovyklos dalyviai. Prie stovyklos organizavimo prisidėjo ir bibliotekininkė Jolanta Zobernienė.

Šiemet Janina Lukauskienė ir Regina Liaudinskienė sudarė programą, kurios metu aplankytos išnykusių Bumbulių, Smilksčių ir Kačaičių kaimų vietos. Vaikai svečiavosi pas Fridą ir Evaldą Beržanskius, Mikoliškių girininkijoje, aplankė Kartenoje esantį lurdą. Stovyklautojai daug važinėjo dviračiais, buvo iškyloje gamtoje, prie Minijos.

Meninius gabumus jie parodė sukūrę avangardinę madą iš agroplėvelės, šiukšlių maišų ir senų laikraščių. Kiekvienam teko užlipti ant scenos – padainuoti ar skaityti eilėraštį. Vaikai vienas su kitu labiau susipažino ir per vakarais vykusias diskotekas.

Pasak J.Lukauskienės, vaikai nenorėdavo net eiti namo. Jie atsinešdavo asmeninių daiktų, prašydavo, kad galėtų visi kartu miegoti, tačiau tam nebuvo sąlygų.

Visą stovyklavimo laiką prie Kretingos rajono kultūros centro Budrių filialo plazdėjo stovyklos vėliava, kurią pasiuvo keturių stovyklautojų mama Jolanta Slavinskienė. Vaikai turi ir savo himną.

„Aš tiesiog atgyju, kai ką nors panašaus darau. Smagu, kad kitiems suteiki džiaugsmo“, – pasakojo Janina Lukauskienė.

Stovyklos organizatorės džiaugėsi vietinių žmonių palaikymu. Močiutės vaikams atneša savo suspausto sūrio, susukto kastinio, iškepdavusios pyragų, vaišindavusios daržovėmis.

Anot J.Lukauskienės, organizuojant veiklą vaikams, sunkiausia yra prašyti verslininkų pagalbos: tenka po kelis kartus skambinti, prašyti, tartis.

Dovilė SIMAITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas