Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Švč.Marijos ėmimo į dangų, kitaip vadinamą Žolinių, dieną į Kretingos bažnyčią buvo atvežta Žemaičių Kalvarijos Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslo kopija. Ji apkeliaus visas Telšių vyskupijos parapijas.

Garsiojo Žemaičių Kalvarijos paveikslo kopiją prie Kretingos bažnyčios giesmėmis pasitiko būrys tikinčiųjų. Paveikslą neša vienuolyno gvardijonas Juozapas Marija Žukauskas (kairėje) ir brolis Tomas.

Prie stebuklais garsėjančio paveikslo kopijos Kretingos Viešpaties apreiškimo Švč. M.Marijai bažnyčioje tikintieji galėjo melstis vieną dieną. Iš Salantų bažnyčios atkeliavęs Švenčiausiosios Mergelės Marijos atvaizdas kitądien buvo išvežtas jokūbaviškiams.

Vienuolyno gvardijonas Juozapas Marija Žukauskas ir brolis Tomas sakė, kad žmonės dažnai važiuoja į Žemaičių Kalvariją melstis prie garsaus Švenčiausiosios Mergelės Marijos – krikščioniškų šeimų karalienės – paveikslo. Dabar Marijos paveikslas aplankė savo tikinčiuosius. Tokiu būdu populiarinamas Švenčiausiosios Mergelės Marijos kultas.

„Marija yra visų mūsų dangiškoji globėja. Nuo seniausių laikų važiuoju melstis prie Švč.M. Marijos paveikslo per Didžiuosius Aplankymo atlaidus bei Šiluvos atlaidus. Jaučiu nuolatinę jos globą,“ – savo mintimis dalinosi Alfonsas Steponavičius, priklausantis Marijos legionui. Vyras teigė, kad, atliekant išpažintį, Švč.Mergelė Marija yra geriausia užtarėja.

Paveikslas bus vainikuotas pašventintomis karūnomis

Popiežius Benediktas XVI pašventino dvi karūnas, kuriomis bus vainikuojamas Žemaičių Kalvarijos stebuklingasis Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslas. Vainikavimo iškilmės įvyks spalio mėn.

Žmonės tiki, kad Švenčiausiosios Mergelės Marijos su Kūdikiu paveikslas išpildo maldavimus.

Švč. Mergelės Marijos su Kūdikiu paveikslas yra viena garsiausių Žemaičių Kalvarijos šventenybių. Paveikslą XVII a. pirmojoje pusėje iš Romos į Lietuvą atvežė vienuolis Petras Pugačevskis. Jis studijuodamas šventajame mieste gyveno domininkonų ligoninėje. Ten kabėjo ir minėtas Švč. Mergelės Marijos paveikslas, prie kurio Petras Pugačevskis dažnai meldėsi ir kartais apie M.Marijos ir Kūdikėlio Jėzaus galvas matydavo stebuklingą dangišką šviesą.

1643 m. Švč. Mergelės Marijos su Kūdikiu paveikslas paskelbtas stebuklingu, kai jį ištyrė Žemaičių vyskupo sudaryta ir patvirtinta kompetentinga vyskupijos teologų komisija.

Švento paveikslo galiomis įvykę stebuklai buvo surašomi į specialią knygą, kuri 1896 m. per Žemaičių Kalvarijos bažnyčios gaisrą sudegė.

Maldininkai iki šiol tiki Švč. Mergelės Marijos su Kūdikiu paveikslo stebuklinga galia. Dar ir šiandien tebegiedamos Žemaičių Kalvarijos Kalnų giesmės, kuriose minimas paveikslo stebuklingumas.

Žemaičių Kalvarijos atlaidai, vykstantys liepos 2 – 12 dienomis, yra garsūs ne tik Žemaitijoje, bet ir visoje šalyje. Ten esanti šventovė yra vienas iš pagrindinių katalikų dvasinių centrų Lietuvoje.

Dovilė SIMAITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas