Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kultūros centras 2011 metus pasitiks su naujutėliu fojė

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2010-10-19
„Kultūros centras pastatytas prieš daugiau negu 35 metus, o patalpos įrengtos pagal tuometinę madą. Dabar ji – morališkai pasenusi, o įranga – susidėvėjusi“,- džiaugdamiesi pirmojo aukšto fojė prasidėjusiais renovacijos darbais kalbėjo Kultūros centro direktorius Tomas Ambrozaitis ir jo pavaduotojas Pranas Razmus.

„Šioje pastato dalyje bus pakeista absoliučiai viskas – senas ir susidėvėjęs vamzdynas, elektros instaliacija, grindų danga, naujos bus sienos, lubos. Kitaip atrodys ir rūbinė – šiuolaikiškai įrengta ir be grotų. Rūbinei skirsime perpus mažiau vietos negu buvo iki šiol, todėl liks daugiau vietos renginio laukiantiems žmonėms. Pirmajame aukšte atsiras ir tualetas neįgaliesiems. Žmonėms su negalia bus lengviau patekti ir į renginius, nes prie laiptinės įrengtas liftas lankytojus pakels iki parodų salės“,- planuojamus darbus, kuriems Kultūros ministerija ir Kretingos rajono savivaldybė paskyrė 0,5 mln. Lt, vardijo Kretingos kultūros centro direktorius Tomas Ambrozaitis.

Dominuos šiltos spalvos

Šią savaitę Kretingos kultūros centro direktorius planuoja susitikti su darbus atliekančios bendrovės „Ringesta“ atstovais – kad nutartų, kokias konkrečias statybines medžiagas pasirinkti darbams, kokiomis spalvomis nušvis naujasis pirmojo aukšto fojė.

"Įsivaizduoju šiltus aptspalvius, kad lankytojams čia būtų jauku, kad jiems norėtųsi kuo dažniau lankytis renginiuose, kultūringai leisti laiką. Aplinka labai svarbi renginio kokybei, juk ir žvaigždės koncertas vienaip atrodytų puošnioje salėje, o kitaip – arklidėje“, - kalbėjo T.Ambrozaitis.

Po renovacijos kretingiškiai pasikeitimus pastebės vos įėję į Kultūros centrą – jie bilietus galės įsigyti ne prie senoviško kasos langelio, o naujos ir šiuolaikiškos kasos.

Anot T.Ambrozaičio, renovacijos darbai nenutraukė centro kolektyvų veiklos, tačiau beveik pusei metų nutildė renginių šurmulį. „Teko atsisakyti pagrindinių renginių, kurie buvo planuojami metų pabaigtuvėms. Todėl šventė „Grok, žemaiti!“ bus paskutinis renginys šiemet“,- apgailestavo T.Ambrozaitis.

Neremontuota nuo pastatymo pradžios

Kultūros centro pirmojo aukšto fojė atnaujinimas – tai vienas renovacijos projekto etapų. Iki šiol konkursus laimėjusi rangovė – bendrovė „Ringesta“ – jau pakeitė pastato stogą, langus, apšiltino fasadą, atnaujino didžiąją renginių salę. Tikimasi, kad ateityje atsiras lėšų projektui tęsti ir remonto darbai persikels į kitas pirmojo bei antrojo aukštų patalpas.

„Pabuvojęs atnaujintoje aktų salėje, kurią dabar galima pavadinti gražiausia visoje Klaipėdos apskrityje, pasijunti, kad tikrai gyvename XXI amžiuje. Bet vos išėjęs iš salės pamatai „akmens amžių“, - liūdną realybę turėjo pripažinti Kretingos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Pranas Razmus. – Mano žiniomis, Lietuvoje iš viso yra trys kultūros centrai, kurių projektas yra toks pat kaip mūsiškis. Nors pastatas atrodo didžiulis, tačiau vietos jame yra mažokai, daug neišnaudotos erdvės, užkaborių. Prieš 35 metus pastatyto kultūros centro patalpos buvo įrengtos pagal tuometinę madą, kuri šiandien jau yra morališkai pasenusi.“

Nuo Kultūros centro pastatymo pradžios pirmojo aukšto fojė iki šiol nebuvo remontuotas. Darbuotojai savo jėgomis atlikdavo tik kosmetinį remontą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas