Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Po penkiolikos metų Kretinga turės tualetą

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-02-28

Kretingos rajono savivaldybės Tarybai administracijos direktorius Valerijonas Černeckis pateikė 2005 metų administracijos veiklos ataskaitą ir Tarybos nario Povilo Turauskio spiriamas atsakyti, kada Kretinga pagaliau turės viešąjį tualetą, pareiškė, kad šiemet tualetas bus.

Kretingos miesto tualetas Birutės gatvėje buvo privatizuotas per pirmąją privatizacijos bangą - 2001 metais. Apie naujo tualeto būtinumą, jo statybos planus kalbama, rašoma, svarstoma jau penkiolika metų. Tualeto pasigenda ne tik atvykėliai, bet ir vietiniai. Praėjusią savaitę į redakcijos tualetą pasiprašęs kretingiškis sakė nebalsuosiąs už V.Kubilių. Žmogus teigė tokiu būdu bent nubausiąs rajono valdžią, kadangi paveikti valdžią, kad ši pasirūpintų pastatyti tualetą, nebėra vilties.

V.Černeckis priminė, jog jau patvirtintas tualeto statybos detalusis planas. Tualetui numatyta vieta netoli bažnyčios - J.K.Chodkevičiaus ir Vilniaus gatvių kampe. “Šiemet tualetas turės būti pradėtas statyti ir baigtas”,- užtikrino Tarybos narius V.Černeckis.

Kitus aštresnius klausimus po Savivaldybės administracijos direktoriaus sklandžios ataskaitos pateikė irgi P.Turauskis: kodėl administracija delsia skelbti konkursus Švietimo skyriaus vedėjo, Sporto mokyklos direktoriaus pareigoms užimti, kodėl administracijos darbuotojams lygiavos principu buvo išmokėtas tryliktas atlyginimas, neatsižvelgus į pastarųjų nuopelnus ir nusižengimus.

“Turi būti nuostatai, pagal kuriuos mokamas tryliktas atlyginimas”,- teigė P.Turauskis. Savivaldybės administracijos direktorius tikino, jog 139 tūkst. Lt, išmokėti administracijos darbuotojams kaip tryliktas atlyginimas, buvo sutaupyti administracijos darbo užmokesčio fondo pinigai. “Nesame nusižengę. Lyginant su Klaipėdos rajono kitomis savivaldybėmis, pas mus nėra išpūstas etatų skaičius ir atlyginimai nėra didžiausi”,- aiškino V.Černeckis.

Direktorius prasitarė, jog skelbti konkursą Švietimo skyriaus vedėjo vietai užimti reikalauja ir Klaipėdos apskrities valdžia bei Švietimo ir mokslo ministerija. “Vidai Giedrimienei išėjus, galėjome iškart skelbti konkursą, bet negalime neatsižvelgti į mokyklų vadovų nuomonę”,- teisinosi direktorius. Jam pritarė meras V.Kubilius, teigdamas, jog tokiam atsakingam darbui vienu ypu žmogaus neparinksi. “Švietimo skyriaus vedėjo klausimas greitai bus išspręstas”,- pažadėjo V.Černeckis. Prakalbus apie savavališkas statybas, Tarybos narys Juozas Šakinis klausė: “Koks likimas to priestato - “stiklinio narvo”, prie buvusio buitinio?”. Buvo atsakyta, jog klausimas sprendžiamas teismuose. Tarybos narė Valerija Žalienė atkreipė dėmesį į savavališką statybą prie daugiabučio namo Taikos g. 19, Kretingoje, kur vasarinė virtuvė baigiama paversti kapitaliniu statiniu. Rajono Savivaldybės administracija pernai statyboms išdavė 180 leidimų.

Ataskaitoje buvo paminėta ir žemės grąžinimo problema. Žemė Kretingoje tebėra negrąžinta apie 270 teisę į jos nuosavybę atgavusių žmonių. Šiuo metu neatgavusių žemės sąrašas tikslinimas. V.Černeckio teigimu, rudenį administracija žinos tiksliai, kiek dar trūksta žemės grąžinimui.

Truputis statistikos iš V.Černeckio ataskaitos

* Per 2005 m. Kretingos rajono savivaldybė gavo 6544 raštus, išsiuntė - 4457. Gavo 996 žmonių prašymus.

* Sudarė 505 rangos darbų, nuomos sutartis.

* 2005 m. Savivaldybės biudžeto planas buvo viršytas 2,6 mln. Lt.

* 2006 m. sausio 1 d. Kretingos rajono savivaldybės skola buvo 11,8 mln. Lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas