Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ugdomi ir patys mažiausieji kūlupėniškiai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Švietimas
  • 2010-10-05

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinėje mokykloje pradėjo veikti ikimokyklinio ugdymo grupė. Pasak mokyklos direktoriaus Vido Kelpšos, ši naujovė – ženklas, kad kaimas jaunėja.

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai su savo auklėtojomis (iš kairės) Jolanta Vainušiene, Rima Galuškiniene ir Laima Šopauskiene.

„Šiuo metu grupę lanko 21 vaikas, dar dešimt mažylių yra būsimi šios grupės auklėtiniai. Taigi ikimokyklinės grupės poreikis Kūlupėnuose buvo didžiulis. Auginame būsimus savo mokyklos mokinius ir džiaugiamės, kad kaimas jaunėja. Labai džiaugiuosi, kad mūsų poreikius suprato ir parėmė Kretingos rajono savivaldybė, Švietimo skyrius“, - sakė V.Kelpša.

Jis pasakojo, kad ikimokyklinukų grupė pradeda veikti pusę septynių ryto, o vaikus tėvai pasiimti gali iki šeštos vakaro. Darbo laikas pritaikytas taip, kad būtų patogu į darbus važinėjantiems kūlupėniškiams.

„Kai kurie tėvai dirba Klaipėdoje, Plungėje, Kretingoje, todėl ikimokyklinio ugdymo grupė jiems yra didžiulė pagalba. Šeimos džiaugiasi, kad gali palikti vaikus saugioje ir jaukioje aplinkoje, kur yra užtikrintas kokybiškas ugdymas. Vaikus moko, su jais žaidžia vyriausioji auklėtoja Jolanta Vainušienė, auklėtoja Rima Galuškinienė ir jų padėjėja Laima Šopauskienė“, - kalbėjo V.Kelpša.

Šiuo metu ikimokyklinio ugdymo grupę lanko septyni penkiamečiai, vienuolika keturmečių, du trimečiai ir vienas dvimetis vaikas. Grupės auklėtojos pasakojo, kad veikla individualizuojama, kad skirtingo amžiaus vaikai nenuobodžiautų ir kasdien tobulėtų.

„Su vaikais dirbame pagal penkias kompetencijas – mokomės menų, socialinių įgūdžių, saugoti sveikatą, pažinti pasaulį, komunikuoti. Kiekvieną savaitę įvairių meninių, pažintinių užduočių gauna ne tik vaikai, bet ir jų tėvai – skatiname jų ir atžalų bendravimą, norime, kad tėvai aktyviai dalyvautų savo vaikų gyvenime“, - sakė J.Vainušienė.

Savo sūnų į ikimokyklinio ugdymo grupę vedanti Audronė Burkauskienė įsitikinusi, kad lankyti darželį vaikui yra labai svarbu: kad išmoktų bendrauti su bendraamžiais, kad lavėtų jo kalba, bendravimo įgūdžiai, mąstymas.

„Grupėje profesionalių auklėtojų ugdomi vaikai išmoksta susikaupti, lavėja jų motorika, sugebėjimai. Jie išmoksta įsipareigoti – juk kasdien namuose su tėvais jie turi aptarti, kokias užduotis reikia atlikti, ką atsinešti į darželį, ką papasakoti auklėtojoms. Be jokios abejonės, šios grupės įsteigimas yra begalinė pagalba tėvams – juk visi mes savo vaikus palikdavome tai auklėms, tai seneliams“, - kalbėjo A.Burkauskienė.

Pasak J.Vainušienės ir R.Galuškinienės, šia mokyklos naujove gyvena ne tik mokyklos bendruomenė, bet ir visas kaimas: domisi, kaip sekasi mažiausiems Kūlupėnų gyventojams, klausia, ar nereikia kokios pagalbos.

„Tačiau smalsiausiai mumis domisi ir dažniausiai aplanko pradinukai: jiems įdomu, kad mokykloje atsirado dar mažesnių negu jie", - sakė auklėtojos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas