Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Grūšlaukės jaunimas reikalauja diskotekų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-02-28
Praėjusį savaitgalį Grūšlaukės jaunimas rinkosi dar prie uždarytų kultūros centro durų. Vienok, jie išsireikalavo diskotekų – pirmoji po centro renovacijos jiems pažadėta šįvakar.

Jau beveik du mėnesiai, kaip renovuotas Grūšlaukės kultūros centras, tačiau iki šiol jame nevyksta jokie renginiai.

Savaitgaliais į Grūšlaukę sugrįžta studijuojantis jaunimas. “Neturime kur nueiti pasilinksminti, belieka ramstytis į autobusų stotelę. Kodėl direktorė mūsų neįsileidžia į naująsias patalpas?“, - Grūšlaukės jaunimo problemą iškėlė grūšlaukiškiai Dainius, Adomas ir Sandra. Grupė jaunuolių tvirtino, jog jie kantriai nuo praėjusios vasaros kentė, kol vyko pastato renovacija, tačiau dabar nesiteikę taikstytis su kultūros centro direktorės Genutės Viskontienės neveiklumu.

Į praėjusį penktadienio vakarą jaunimo inicijuotą susitikimą pakviesta Grūšlaukės kultūros centro direktorė G.Viskontienė tvirtino, jog kultūros centras dar nevykdo veiklos, nes nėra ligi galo sutvarkytas inventorius – trūksta žaliuzių, kėdžių, nėra pakabų rūbams.

„Kam šokiams reikia daug kėdžių, - užgriozdins visą salę. O linksmintis mes galime ir be žaliuzių. Juk nieko blogo nedarome, jei per kiemo langus matysis galvos“, - direktorės argumentus būriu atmušinėjo jaunimas.

„Atvažiuokite čia apie pusiaunaktį, pamatysite, kas darosi: salėje išgėrinėja, rūko, kieme – muštynės. Pamatysite, kas liks iš naujos salės po pusmečio. Išdaužo duris, išplaka langus. Tedirbame tik dviese su valytoja: aš puse, o ji – ketvirčiu minimalaus atlyginimo etato. Jei nutveriame, kas konkrečiai sugadino inventorių, surengiame savo „miniteismą“ ir bandome išreikalauti, kad sutvarkytų ar atlygintų žalą. Bet dažnai tvarkyti tenka iš savo kišenės“, - nenusileido G.Viskontienė.

„Tai kad senuosiuose kultūros namuose nė nebebuvo ką tvarkyti, paimdavome plaktuką ir sukaldavome suklerusias duris”, - nenusileido Dainius. „Juk ne žvėrys esame, nekils ranka niokoti tai, kas nauja. Ir iš kur žinote, kaip mes dabar elgsimės“, - piktinosi jaunimas. O muštynės, pasak jaunųjų grūšlaukiškių, kylančios tuomet, kai mašinomis suvažiuoja darbėniškiai. „Tarp mūsų tvyro nesantaika, bet mes jų nebijome“, - tvirtino vaikinai. Jie prisipažino, jog ir kaimelio stendus išlaužę todėl, kad vakarais neturi ką veikti.

Į susitikimą atėjusi pedagogė Stasė Baužienė sutiko, jog Grūšlaukės jaunimas neturi kur susiburti, mokykloje jau antri metai nebevyksta diskotekos. „Tačiau baugu dėl dažnai kylančių muštynių. Manyčiau, kad budėti į poilsio vakarus turėtų ateiti ir tėvai“, - įsitikinusi S.Baužienė.

Grūšlaukiškė Edita Paulauskienė, greta kultūros centro esančios prekyvietės savininkė, tvirtino, jog Grūšlaukės jaunimas yra geras, - reikia tik suprasti jį. „Jie – mano klientai. Visko pasitaiko, jei ir susimuša, išeini – pasikalbi, apramini. Jei turės kur išsidūkti, nebenorės ir šunybių krėsti“, - tvirtino moteris.

Grūšlaukės kultūros centro direktorė Genutė Viskontienė baiminasi, kad jaunimas gali greitai apniokoti bendruomenės namus.

Išsakę nemažai priekaištų vieni kitiems – direktorė ir jaunieji grūšlaukiškai – sutarė: G.Viskontienė surengti pirmąją diskoteką pažadėjo Užgavėnių vakarą. Kretingos kultūros centro direktorė Konstancija Macienė tikino, jog kone viso rajono kaimų kultūros centruose opi ta pati problema – jaunimo muštynės, nevaldomi išgėrusių poelgiai. „Visuose kaimų kultūros centruose siaučia išgėrusių gaujos. Darbėniškai atvyksta net į Baublius. Raguviškių kultūros centras dėl to nebeveda diskotekų. Ką gali padaryti viena diskoteką prižiūrinti direktorė. Būna, kad sumuša ir direktorius. O policija tvirtina, kad neatsako už tai, kas vyksta viduje. Sutarėme su Darbėnų nuovados policininkais, jog kas savaitgalį jie budės per diskotekas kiekvienuose iš penkių seniūnijos kultūros centrų“, - sakė K.Macienė.

“Laukiame dešimtmečiais, kol gauname pinigų suremontuoti senus, dar sovietmečiu statytus kultūros namus. Pažiūrėkite, kas darosi po kelių mėnesių, kai jaunimas įleidžiamas į diskotekas remontuotuose namuose. Šukėje jau nuspardytos kultūros centro sienos, durys. Direktorė uždėjo „veto“ mėnesiui, kol jaunimas apsiramins. O pinigų remontams niekas greitai nebeskirs“, - K.Macienė akcentavo jaunimo negeranoriškumą ir nepagarbą bendram turtui.

Oficialų kultūros centro atidarymą grūšlaukiškiams G.Viskontienė ketina surengti per Atvelykį. Ligi tol iš Darbėnų kultūros centro, direktorės žodžiais, bus atvežta kėdžių, pabaigti smulkūs remonto darbai. P.Puškoriaus vadovaujami suaugusiųjų ir vaikų liaudies muzikos ansambliai Grūšlaukės kultūros centre jau renkasi į repeticijas.

Grūšlaukės kultūros centras įsikūręs renovuotuose bendruomenės namuose. Čia po vienu stogu dar glaudžiasi paštas, biblioteka, sveikatos centras. Šio pastato renovacijai rajono Savivaldybė skyrė 400 tūkst. Lt. Dar 15 tūkst. Lt sutvarkyti bendruomenės namų aplinką rajono Taryba patvirtino praėjusiame posėdyje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas