Pajūrio naujienos
Help
2024 Gruodis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar stebite viešai transliuojamus rajono Tarybos ir komitetų posėdžius?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Savaitgalį Salantuose karaliavo šventinis šurmulys: miesto gyventojai ir svečiai skubėjo į sportines varžybas ir koncertus. Taip miestas atšventė 450metų jubiliejų.

Pažiūrėti koncerto susirinko Salantų miesto gyventojai ir svečiai.

Varžėsi sporto mėgėjai

Šeštadienio rytą įvyko bėgimo varžybos nuo miesto centro iki Gaidžio koplyčios. Greičiausiai – per 8 min. 15 sek. – 2 km 340m įveikė Aurimas Pazdrazdis. Dešimt sekundžių atsilikęs nuo laimėtojo, antrą vietą užėmė Mindaugas Pazdrazdis. Trečioji vieta atiteko Andriui Narmontui, kuris finišavo per 8 min. 39 sek. Bėgimo varžybose dalyvavo vienintelė mergina – Inga Šalkauskytė.

Po bėgimo varžybų sporto mėgėjai rinkosi į naują krepšinio aikštelę prie Salantų gimnazijos. Ten dviejose amžiaus grupėse – vyrų ir moksleivių –rungėsi krepšininkai. Iš viso krepšinio „3x3” turnyre dalyvavo trys moksleivių ir dešimt vyrų komandų, šešios iš pastarųjų atstovavo Salantams. Varžybas suorganizavo Salantų miesto sporto organizatorius Romualdas Leknius.

Taurę, kurią 2001 metais įsteigė Salantų ir Notėnų parapijos klebonas, moksleivių amžiaus grupėje iškovojo „Baltoji lodė“. Antri liko „Kileriai“, trečia – neįgaliųjų dienos užimtumo centro „Lakštutė“ komanda.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje antrus metus iš eilės taurę laimėjo „Erlėnai I“. Pasak R.Lekniaus, jei ši komanda nugalės ir kitąmet, ši pereinamoji taurė liks jų nuosavybė. Antrą vietą iškovojo „Juodupėnų“ komanda, treti liko „Žvainiai“.

Pereinamoji taurė, skirta Salantų miesto 450 metų jubiliejui, įteikta „Kūlupėnų – I“ komandai, kuri rezultatu 7:5 nugalėjo „Erlėnus“. Varžybas dėl trečiosios vietos „Juodupėnai“ ir „Tarvydai“ baigė lygiomis. Po papildomų baudos metimų rezultatu 7:6 laimėjo „Juodupėnų“ rinktinė.

Po sužaistų rungtynių iš vyrų komandų sudaryta jungtinė „Salantų“ rinktinė žaidė prieš klaipėdiečius „Time team“. Vyrai rungtyniavo keturis kėlinius po 10 min. Pergalę rezultatu 45: 41 šventė „Salantų“ rinktinė. Šioje komandoje žaidė Alvydas Daugintis, Sigitas Einikis, Vytautas Einikis, Darius Bručkus, Jaunius Mačernis, Alvydas Grikpėdis, Povilas Grikpėdis, Sigitas Liaudinskis, Jonas Domarkas ir Arūnas Žilinskas.

Pasibaigus rungtynėms, įvyko naujos aikštelės atidarymas. Ją įrengė bendrovė „Mūsų laikas”. Miesto seniūnas Kazimieras Galdikas įteikė padėką bendrovės „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkui, sporto mecenatui Rimantui Cibauskui. Padėką mecenatui perduos šios bendrovės valdybos narys Algimantas Vaišnoras. Bendrovei „Mūsų laikas“ ir „Time team“ komandai salantiškiai padovanojo garsiųjų pyragų.

Krepšinio varžybų pertraukos metu žiūrovus linksmino Salantų gimnazijos ir Salantų meno mokyklos kolektyvai.

Salantiškiai sakė, kad šiame mieste populiariausia sporto šaka – futbolas. Todėl jie rinkosi į miesto parką žiūrėti varžybų, kuriose rungėsi „Salantai“ – „Veteranai“. Vieno įvarčio persvara pergalę iškovojo jaunimas.

Senajame parke skambėjo muzika

Į miesto parko estradą susirinkusi publika klausėsi dviejų koncertų.

Mokinių saviraiškos festivalį „Šypsausi savo miestui“ organizavo Salantų miesto meno mokykla. Jos direktorė Silvija Piluckienė sakė, kad stengtasi, jog koncerto programa būtų įvairi: nuo rimtosios iki pramoginės muzikos, sužavėtų tiek mažą, tiek ir senyvo amžiaus klausytoją.

Kasmet birželio pirmąjį savaitgalį rengiamas mokslo metų baigiamasis meno mokyklos auklėtinių koncertas. Miesto bendruomenės ir seniūnijos prašymu meno mokyklos kolektyvas suorganizavo didesnį koncertą, skirtą Salantų jubiliejui.

„Noriu padėkoti vaikams ir mokytojams, kurie, nors ir atostogaudami, negailėjo laiko ir padėjo rengtis koncertui. Mokiniams ši šventė labai svarbi, nes, kai dirbame užsidarę, niekas mūsų nemato. Dabar jų atėjo pasižiūrėti šeimos, suvažiavę giminaičiai, kaimynai. Vaikai jaučia, kad gali prisidėti prie šventinės nuotaikos, yra tikri salantiškiai“, – kalbėjo direktorė S.Piluckienė.

Devynmetė Dovilė ir dešimtmetė Laura sakė, kad jos laukė šio koncerto. Trejus metus šokių ratelį lankančios mergaitės pasakojo, kad reikėjo labai daug repetuoti, stengtis tempti kojų pirštus, bet joms patiko šokti linkmą šokį „Lietaus lašiukai“. Pašnekovės sakė, kad jų palaikyti į miesto estradą atėjo šeimos nariai.

Publiką linksmino Salantų meno mokyklos jaunių ir jaunučių chorai, kanklių, akordeonistų ir ankstyvojo ugdymo ansambliai bei pučiamųjų instrumentų orkestras, Salantų gimnazijos mišrus choras, šokių grupės, Salantų liaudies dainų „Rasa“ ansamblis, Kartenos vidurinės mokyklos merginų choras, Kretingos meno mokyklos akordeonistų ansamblis, Skuodo meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras ir grupė „Kraft“.

Į šventiškai papuoštą sceną lipo 235 šokėjai, dainininkai, muzikantai, kuriuos parengė penkiolika vadovų. Salantų miesto seniūnas Kazimieras Galdikas vadovams įteikė padėkas ir skėčius su miesto vardu, vaikai gavo saldainių.

Pasak Salantų miesto mokyklos direktorės, gyventojai aktyviai lankėsi šventės dienomis veikusioje dailės skyriaus mokinių darbų parodoje. Buvo eksponuojami keramikos, grafikos ir tapybos darbai, kurie sukurti per pastaruosius dvejus metus. Parodą suorganizavo mokytoja Ingrida Taujanskienė.

Vakare įvyko miesto saviveiklininkų koncertas, kurį suorganizavo Salantų kultūros centras. Jo direktorius Aleksas Meškys sakė, kad visą šventinę programą jungia viena tema – gimtieji Salantai. Kultūros centro direktoriaus nuomone, kasmet bendruomenės reikalavimai koncertams vis didėja, todėl į miesto jubiliejų pakviesti ir profesionalūs kolektyvai. Šventės pabaigoje dangų nušvietė fejerverkai.

„Jaudinomės dėl pranašauto lietaus. Kasmet Salantuose per Jonines lyja, o per garsiuosius Parciunkulės atlaidus – ne. Tačiau šiemet gamta nenuspėjama“, – rūpesčiais dalijosi A.Meškys. Jis teigė, kad kultūros centro darbuotojai, rengdamiesi šventei, laiko negailėjo. „Įtampą, ar viskas pavyks, jautėm jau prieš 2 – 3 savaites. Visgi mažų organizacinių klaidų neišvengėm, pavyzdžiui, vietoj žadėtos grupės „Vairas“ koncertuos Liveta ir Petras Kazlauskai. Patys švęsti pradėsim, tik kai viskas pasibaigs“, – prisipažino A.Meškys.

Saviveiklininkų koncerte pasirodė: Salantų miesto kultūros centro šokių kolektyvas, mišrus choras, kaimo kapela, ansambliai, Lenos ir Vaclovo žemaitiško kantri grupė, Vyganto Rekašiaus vadovaujamas Palangos orkestras, buvę salantiškiai studentai Agnė, Nerijus ir Simonas, merginų šokių kolektyvas „Toxic cats“.

Koncerto metu miesto seniūnas Kazimieras Galdikas apdovanojo gražiausių sodybų savininkus: Aldoną ir Arvydą Venslauskus, Danutę ir Vaclovą Šiaulius, Aldoną ir Vytautą Gricius, Danguolę ir Justiną Bertašius, Ireną ir Antaną Baltriukus, Rimą ir Antaną Valinskus.

Prisiminimais dalijosi buvę bedraklasiai

Šventinį savaitgalį Salantų miesto gimnazijoje įvyko penki klasių susitikimai. Buvę bendraklasiai susitiko po 10, 30 ir 45 metų.

Prieš 45 metus mokyklą baigusiųjų klasės auklėtojas Adolfas Stanevičius sakė, kad, palyginus su tų laikų mokiniais ir mokytojais, dabartiniai yra kitokie.

„Mokykloje nebedirbu septyniolika metų. Kai čia ateinu, matau permainas. Tada buvom 19 vyrų mokytojų iš 47, todėl kolektyvas buvo neištižęs: šventės ir sveikinimai vykdavo su programomis. Tačiau dabar renginiai yra aukštesnio lygio – džiaugiuosi, kad čia dirba daug jaunų, gabių mokytojų. Ir mokiniai kitokie: mes jus mokydavom, kaip atsistot, kaip ką kam įteikti, o dabar, žiūriu, mergaitės tokios elegantiškos, išprususios, neįsitempusios, nesutrinka situacijose“, – mintimis su auklėtiniais dalijosi A.Stanevičius. Jo ir dabartinės gimnazijos direktoriaus Vaidučio Butkaus buvę auklėtiniai domėjosi apie čia dirbusius mokytojus, dabartinį gimnazijos gyvenimą, Salantus.

Buvę mokiniai dar pamena mokyklinius laikus. Tada pamokos vykdavo penkiuose pastatuose. „Kai šiai gimnazijai dėjo pamatus, buvom dar aštuntokai. Mes - paskutinė laida, kuri baigė senąją mokyklą“, – pasakojo jie.

„Auklėtojas – apsišvietęs, inteligentiškas žmogus. Jo ir kitų mokytojų suteiktos žinios buvo kokybiškos, todėl neturėjoms problemų stodami į aukštąsias mokyklas, nesvarbu, kad buvom iš kaimo. Iš 28 mokinių 22 turi aukštąjį išsilavinimą. Ypač daug mūsų dirba medicinos sistemoje“, – pasakojo Stasė Dabrienė ir Onutė Kundrotienė.

Jos sakė, kad, nors buvo klasės susitikimų, tačiau kai kuriuos bendraklasius šįkart matė pirmą kartą po mokyklos baigimo, todėl vieniems kitų tenka klausti: „Kas tu?“.

Po dešimties metų susitiko mokytojos Dalijos Sabutytės buvę auklėtiniai. Po trisdešimties metų susitiko trijų klasių, kurioms vadovavo Romualdas Leknius sakė, kad savo auklėtinius visada malonu susitikti. „Aš žinau, kad atrodau nebe taip, kaip prieš trisdešimt metų, o jie, mane pamatę, sako, kad nepasikeičiau. Džiugu tai girdėti“, – juokėsi pašnekovas. R.Leknius į klasės susitikimą atsinešė senų pažymių žurnalų – taip jis patikrino, ar buvę auklėtiniai dar pamena savo mokytojus ir pažymius.

„Keisčiausia, kad daugiausia atvyko tų, kurie gyvena tolimesniuose miestuose, o vietinių atėjo nedaug“,– mintis išsakė R.Leknius. Pasak jo, auklėtiniai, kalbant apie charakterio būdą, mažai pasikeitė. „Štai Arvydas Žilys. Koks buvo mano dešinioji ranka, toks aktyvus ir tebėra“, – šypsojosi pašnekovas. Jis pridūrė, kad seniau mokiniai ir mokytojai buvo lyg viena šeima. Dabartinis jaunimas labiau stengiasi atsiriboti, gyventi savarankiškai.

Dovilė SIMAITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas