Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Komentarų topas

Neregistravo iš Šveicarijos parvežto automobilio

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-08-08

Kretingiškė (pavardė redakcijai žinoma) „Regitros“ įmonėje Kretingoje norėjo užregistruoti automobilį „Audi“. Tačiau „Regitros“ darbuotojai atsisakė tai padaryti. Kadangi automobilis buvo parvežtas iš Šveicarijos, o jo dokumentai surašyti vokiečių kalba, darbuotojai pareikalavo, kad moteris pristatytų jų vertimą į valstybinę kalbą, o vertimas turi būti patvirtintas nustatyta tvarka.

Vertimai būtini, bet ne visuomet

Iš įmonės, kuri jai pardavė minėtą automobilį, darbuotojų moteris sakė sužinojusi, kad automobilį geriau registruoti Klaipėdoje, kur tokių problemų nekylą. Kretingiškės tvirtinimu, „Audi“ Klaipėdoje buvo užregistruota be jokių problemų. Tačiau ji nenurodė, kieno vardu automobilis buvo užregistruotas.

Kaip sakė Valstybės įmonės (VĮ) „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Būzienė, neturėdami duomenų apie tai, kieno vardu buvo užregistruotas minėtas automobilis ir kokia konkrečiai paslauga buvo suteikta minėtam klientui, situacijos komentuoti negali.

Tačiau ji priminė, kad iki liepos 23 d. galiojo reikalavimas pateikti užsienio šalyse išduotus registravimui būtinus dokumentus kartu su jų vertimu į valstybinę kalbą. Vertimas į valstybinę kalbą turi būti patvirtintas juos išvertusio vertėjo parašu ir vertimų biuro antspaudu.

Naujosios taisyklės, kurios įsigaliojo nuo liepos 23 d., taip pat numato, kad minėti dokumentai turi būti išversti į valstybinę kalbą.

Tačiau yra išlyga – Europos Sąjungos valstybių narių išduoti Tarybos 1999 m. balandžio 29 d. direktyvos 1999/37/EB dėl transporto priemonių registracijos dokumentų (su paskutiniais pakeitimais, padarytais Komisijos 2003 m. gruodžio 23 d. direktyva 2003/127/EB) reikalavimus atitinkantys transporto priemonių registravimo dokumentai, kuriuose nėra specialių žymų ar kitos, minėtoje direktyvoje neapibrėžtos informacijos, neverčiami.

Jeigu klientas pageidauja įsigyti tik laikinuosius (kartoninius) valstybinio numerio ženklus, tokiu atveju dokumentų vertimų nereikia.

Laikinieji numerio ženklai galioja 60 dienų, klientai juos dažniausiai įsigyja tiems automobiliams, kuriuos planuoja netrukus parduoti.

Supaprastinta pardavimo į užsienį tvarka

„Nuo liepos 23 d. įsigaliojo paprastesnes registravimo procedūras numatančios taisyklės, - priminė L.Būzienė. - Jose numatyti paprastesni reikalavimai į užsienį parduotoms transporto priemonėms išregistruoti. Nauja tai, kad į „Regitrą“ pristatyti transporto priemonę, jos valstybinio numerio ženklus ar registravimo dokumentus – nebūtina“.

Klientui pakanka atvykti į „Regitros“ padalinį ir informuoti apie norimą išregistruoti į užsienį parduotą ar parduodamą automobilį bei pateikti savo asmens dokumentą.

Transporto priemonę parduodantis ar dovanojantis gyventojas dabar gali vienas pranešti „Regitrai“ apie tai, kad nuosavybės teisė į transporto priemonę bei transporto priemonė perduota kitam asmeniui, jam nebūtina į „Regitrą“ atvykti kartu su naujuoju jos savininku (valdytoju).

„Informavęs apie perduotą nuosavybės teisę, žmogus galės jaustis ramiau, pavyzdžiui, tokiu atveju, kai naujasis savininkas jau naudojasi nusipirktu automobiliu, tačiau neskuba jo registruoti“, - sakė L.Būzienė.

Naujasis transporto priemonės valdytojas ją registruoti taip pat gali atvykti vienas - jam patogiu įmonės klientų aptarnavimo laiku - bet kuriame filiale, nepriklausomai nuo asmens gyvenamosios vietos.

Įvežama daugiau naudotų automobilių

Pastaraisiais metais „Regitros“ filialuose registruojama vis daugiau pirmą kartą į šalį įvežtų naudotų automobilių. Fiziniai asmenys šiemet iki liepos 1 d. registravo 53,9 tūkst. naudotų lengvųjų automobilių, juridiniai – 117,9 tūkst. Į Lietuvą daugiausia naudotų automobilių įvežama iš Vokietijos - 61,12 proc., iš Belgijos - 8,58 proc., iš Prancūzijos ir JAV – po 6 proc.

„Regitros“ duomenimis, Kretingos rajono fiziniai ir juridiniai asmenys pernai registravo 2,4 tūkst. naudotų pirmą kartą į šalį įvežtų lengvųjų automobilių, o šiemet iki rugpjūčio 1 d. - 2,1 tūkst.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas