Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar laukiate Kretingoje atidarant naująjį Sporto centrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškis krepšininkas Aidas Viskontas, buvęs Kretingos sporto mokyklos auklėtinis, šiuo metu kraunasi lagaminus: sekmadienį jis pradeda treniruotes kartu su Vilniaus “Sakalų” komanda.

Kretingiškis krepšininkas Aidas Viskontas naująjį sezoną įžaidėjo poziciją užims Vilniaus “Sakalų” komandoje. Į Vilnių Aidas išvyksta po trijų sezonų Klaipėdos komandoje “Nafta-Uni-Laivitė”.

- Tris sezonus buvai Klaipėdos “Nafta-Uni-Laivitės” komandos narys. Kiek žinoma, pačiam sekėsi labai gerai. Tad kas gi paskatino pakeisti klubą?

- Pats pajutau, kad jau išaugau A lygos marškinėlius. Tačiau pats kito klubo neieškojau, ir “Sakalai” mane susirado patys. Artimiausiomis dienomis turėčiau pasirašyti sutartį su šiuo klubu, tačiau kiek sezonų jame žaisiu – dar nežinau.

- Ko tikiesi iš naujojo klubo, iš “Sakalų” komandos trenerio?

- Tikiuosi patobulėti – noriu tapti aukšto, europinio lygio žaidėju. Noriu būti geru geros komandos žaidėju. Galbūt mano gyvenime pasitaikys koks nors geras Europos klubas, kuris pakvies mane žaisti. Juolab, kad ir trukdžių iš “Sakalų” pusės neturėtų būti – šio klubo sutartys yra lanksčios, numatančios galimybę palikti klubą.

- Tavo amžiau vaikinai labai dažnai svajoja apie Ameriką. O ir sėkmės pavyzdžių Lietuvoje turime nemažai? Ką galvoji apie tai?

- Amerika manęs netraukia, nedomina ir nežavi. Be to, gerai žinau, kad įžaidėjo pozicijos, kurią aš ir užimu, žaidėjų yra labai daug, ir Amerikoje man “prasimušti” būtų labai sunku. Puikiai suprantu savo galimybes, todėl ir nefantazuoju.

- Tad kokia būtų tavo svajonių komanda?

- Visada buvo “Žalgiris”, kaip ir daugelio mano bendraamžių. Dabar, kai yra ir geresnių komandų, į šį klausimą nebegalėčiau atsakyti.

- Išvyksti į Vilnių žaisi už “Sakalus”. Važiuoji į nežinią, ar jau žinai, kas tavęs laukia?

- Man patinka Sakalų” treneris Linas Šalkus ir jo požiūris į jaunus žaidėjus. “Sakalai” yra komanda, kurios žaidimas remiasi jaunais žaidėjais. Linas Šalkus yra toks treneris, kuris labai pasitiki jaunimu, sudaro galimybes jam pasireikšti.

- Ne per seniausiai kartu su Lietuvos jaunimo iki 20 metų rinktine dalyvavai Europos jaunimo pirmenybėse. Kaip patekai į rinktinę?

- Buvo surengta atranka. Vyko keli jos etapai. Aš juos visus ir įveikiau.

- Ar buvo sunku naujoje komandoje?

- Nelabai, kadangi pusė žaidėjų man pažįstami iš seniau. Krepšinis yra toks žaidimas, kada didžiuma sėkmės priklauso ne nuo žaidėjų, o nuo trenerio. Todėl nelabai ir svarbu - pažįstami tau komandos žaidėjai, ar jie yra naujokai.

- Europos pirmenybėse užėmėte septintą vietą. Iš viso žaidėte aštuonerias rungtynes. Iš jų tik per keturias buvai išleistas į aikštę ir vidutiniškai žaidei tik po 5,5 minutes. Kodėl?

- Aš žaidžiu įžaidėjo pozicijoje. Be manęs, rinktinėje buvo dar du įžaidėjai – Mantas Kalnietis ir Žydrūnas Kelys. Pastarasis kolega taip pat į aikštę buvo išleistas gana trumpą laiką. Trenerio sprendimu, įžaidėjo poziciją Europos pirmenybėse laikė M. Kalnietis. Jis iš tiesų yra daugiau pasiekęs ir žaidžia kitokiame lygmenyje, gal tai ir nulėmė trenerio sprendimą manęs neišleisti į aikštę.

- Ar iš vyriausiojo rinktinės trenerio Rimanto Kurtinaičio sulaukei kokių nors priekaištų?

- Jokių. Tokį trumpą laiką išbuvus aikštėje, iš trenerio negali sulaukti nei priekaištų, nei pagyrimų, nes laiko – per mažai, kad aikštėje nuveiktum ar ką nors gero, ar ką nors blogo.

- Po jaunimo rinktinės nesėkmių Europos pirmenybėse R.Kurtinaitis iškart pareiškė apie atsistatydinimą, o viename iš interviu jus, rinktinės narius, apkaltino kovingumo neturėjimu, nenoru siekti pergalės. Ar taip ir buvo iš tiesų – negi tikrai lietuvaičiai – krepšinio šalies atstovai – pritrūko kovinės dvasios?

- Nepasakyčiau. Lietuvoje, prieš rengiantis Europos pirmenybėms, draugiškose rungtynėse žaidėme visai neblogai – laimėjome prieš kroatus, baltarusius, latvius, pralaimėjome tik prieš Rusijos komandą. Taigi atrodėme visai neblogai. O pergale Turkijoje visi tikėjome. Ir kovingumo netrūko, ir noro žaisti bei laimėti.

- Tad kas gi atsitiko Turkijoje?

- Visas varžybas atlaikyti turėjo startinis penketas, tiksliau – šeši žaidėjai, kuriuos treneris leido į aikštę. Be keitimų tie šeši žaidėjai paprasčiausiai ir neatlaikė fizinio krūvio.

- Ar labai išgyvenai, kad Turkijoje kartu su rinktine teužėmei septintą vietą?

- Nelabai. Nes kai neišleidžia žaisti, didelės reikšmės pozicija turnyrinėje lentelėje nebeturi. Išgyveni tiktai tiek, kiek sergi už savo komandą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas