Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną10°C debesuotumas 4 %
Naktį9°C debesuotumas 36 %
Apklausa

Ar Kretinga turi politinį lyderį?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vasaros šventėje netrūko gerų emocijų

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2010-07-20

„Vasaros šventę rengiame jau antrą kartą, ir į ją kviečiame visus Nausėdų kaimo žmones, - teigė antrus metus gyvuojančios Nausėdų kaimo bendruomenės „Darbos vingis“ pirmininkė Irena Gricienė. – Tačiau vienybės mums dar trūksta: mūsų kaimas ypatingas tuo, jog turime dvi bendruomenes“

Tarp apdovanotųjų gražiausių sodybų šeimininkų – Virginija ir Povilas Minelgos (dešinėje), kurie už aktyvią veiklą bendruomenėje pelnė dar ir Darbėnų seniūno Edvardo Stalmoko padėką.

Atsisakyti ambicijų, susivienyti bei problemas spręsti kartu kvietė ir nausėdiškių pasveikinti atvykęs Darbėnų seniūnas Edvardas Stalmokas, kurio nuomone, vienybė būtų varomoji jėga, bendruomenei dalyvaujant įvairiuose projektuose, siekiant pagerinti kaimo infrastruktūrą, pagyvinti bendruomenės veiklą.

Nausėdų kaime gyvena vos per 150 žmonių. Nausėdiškiai yra pajutę nedarbą, o tie, kas susiranda, dirbti vyksta į Palangą, Klaipėdą, Šventąją. Nausėdų moterys tvirtino, jog jaunimo kaime netrūksta, tačiau jiems reikėtų sporto aikštyno, kad turėtų kur „išsikrauti“. Dalis nausėdiškių išvažiavę į užsienį ir į gimtąjį kaimą atvyksta tik pasisvečiuoti.

„Kai geras oras, visas kaimas kvepia nuo svečių kepamų šašlykų. Kaime ramu, tad pailsėti tikrai galima. Tik gaila, kad dėl kasamo žvyro karjero išdžiūvo Darbos upelis, kuris čia tekėjo daugiau kaip 100 metų, kad vaikams nebėra kur pliuškentis, - apgailestavo nausėdiškės, tačiau pajuokaudamos pridūrė, kad nuo bado gelbsti miškai. – Esame apsupti miškų, kuriuose gausu uogų, grybų. Kas netingi, per vasarą užsidirba litą kitą“.

Sutiktos moterys pagyrė bendruomenės „Darbos vingis“ veiklą: bendruomenės bei kaimo senbuvių iniciatyva žiemą nausėdiškiai gieda Kalnus, atkuriama sena tradicija kartu švęsti Užgavėnes, pradėta švęsti Motinos diena, vaikams buvo surengta riedučių šventė.

„Visko užtenka, tik reikia noro domėtis, būti kartu“, - tvirtino nausėdiškės, nepraleidusios progos dalyvauti ir vasaros šventėje.

Joje netrūko nei sportinių emocijų, nei gražių žodžių puikiai besitvarkančių sodybų šeimininkams, nei dainų ir muzikos: nausėdiškius linksmino Senosios Įpilties filialo saviveiklininkai, vadovaujami Danutės Bružienės ir fi-lialo vadovės Birutės Stalmokienės.

„Kad būtų linksmiau, nausėdiškiams atvežėme parodyti K.Č.Vijūno intermediją „Užkurio Velykos“, dar ir padainuosime, kad išjudintume žmones prieš gegužinę“, - sakė įpiltiškė D.Bružienė.

Svilinant karščiui, jaunimas ryžosi sužaisti tinklinio varžybas, kurias prieš Darbėnų komandą (vadovas Darius Paulauskas) laimėjo Nausėdų tinklinio žaidėjai, vadovaujami Algirdo Telenio. Šeši patys atkakliausieji vyrai kilnojo 16 kg svarstį. Šiose varžybose laimėjo Povilas Minelga, svarstį iškėlęs 19 kartų. Savo jėgas Nausėdų ir Darbėnų vyrai išbandė traukdami virvę: laimėtojų nebuvo - nugalėjo draugystė.

Į karštį dėmesio nekreipė ir kaimo vaikai: jie dalyvavo dviračių varžybose. Sėkmingai nuotolį – pusę kaimo kelio – įveikė visi jaunieji dviratininkai: Arūnė Kasputytė, Marija Kasputytė, Aistė Narvilaitė, Evaldas Paulauskas, Laimonas Čiunka, Livija Čiunkaitė, Ernandas Minelga, Sigita Juškaitė.

„Jau pernai atkreipėme dėmesį, jog Nausėdų, Auksodžio kaimuose yra puikių sodybų, kurių šeimininkai savo darbu kuria grožį. Bendruomenės taryba neliko tam abejinga ir, šiais metais sudariusi vertinimo komisiją, nutarė apdovanoti gražiausiai besitvarkančius sodiečius“, - sakė „Darbos vingio“ pirmininkė bei abiejų kaimų seniūnaitė I.Gricienė.

Be jos komisijoje dar dirbo Darbėnų seniūno pavaduotoja Bernadeta Litvinienė, nausėdiškės Danguolė Paulauskienė, Algirdas Cukuras, Lina Buivydaitė.

Visiems gražių sodybų šeimininkams buvo įteiktos ne tik padėkos, bet ir atminimo dovanos.

Darbėnų seniūno padėkomis už aktyvią veiklą bendruomenės labui buvo apdovanoti: Virginija ir Povilas Minelgos, Vida ir Jurgis Rancai, Vanda ir Algirdas Cukurai, Danguolė ir Antanas Paulauskai bei 11 metų Sigita Juškaitė ir 17 metų Diana Astrauskaitė.

Per Nausėdų kaimo vasaros šventę buvo apdovanoti šie gražiausių sodybų šeimininkai: nausėdiškiai - Onutė ir Petras Petreikiai, Virga ir Povilas Japšai, Virga ir Povilas Minelgos, Rožė ir Alfonsas Petreikiai, Zuzana Žukauskienė, Stanislava ir Antanas Čižauskai, Irena ir Robertas Beniušiai, Stefanija Galdikienė, Zosė Bernotienė, Jonas Mockus, Vida ir Jurgis Rancai, Jolanta ir Vincas Klaniai, auksūdiškiai – Silva ir Albertas Kliknos, Roma ir Kęstas Jurgučiai, Jurgita ir Edvardas Anužiai, Irena ir Stasys Stonkai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas