Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 96 %
Naktį9°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar jums įtikėtina, kad Lietuvoje skursta kas penktas žmogus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Trenerio darbo esmė – ne tik rezultatai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2010-07-09

Kretingos sporto mokyklos darbuotojai į pensiją išlydėjo vieną iš ilgiausiai šioje mokykloje išdirbusių specialistų – mergaičių krepšinio trenerę Ireną Mineikienę. Nors 65-erių moteris sakė mėgusi savo darbą, išėjusi užtarnauto poilsio tikrai atrasianti, ką veikti.

Mergaičių krepšinio trenerė Irena Mineikienė svajojo studijuoti istoriją, tačiau Vilniaus pedagoginiame universitete tuo metu šios specialybės nebuvo: moteris pasirinko kūno kultūros ir geografijos studijas.

„Trenerio darbas – nelengvas. Jis reikalauja disciplinos ne tik auklėtiniams, bet ir sau. Kad galėtum mokyti kitus, turi būti pats drausmingas, sąžiningai pasirengti treniruotei. Nuo pat savo darbo pradžios, 1977 metų, kiekvienai treniruotei turėdavau planą – ką nuveikti, ko pasiekti. Ko dar reikia išmokyti mergaites, parodydavo ir varžybos: per jas puikiai pamatai, kur reikės padirbėti per kitas pamokas – ar šlifuoti metimus, šuolius ar kitus žaidimo niuansus“, - savo ilgamečio darbo kasdienybę prisiminė I.Mineikienė.

Moters nuomone, trenerio darbe sunkiausia yra parengti gerus žaidėjus: ypač tada, kuomet žaidėjai neturi įgimto gabumo žaisti ir iš jo tenka išspausti viską, kas tik įmanoma. Vis dėlto, I.Mineikienė įsitikinusi, kad trenerio darbo kokybę rodo ne tik aukštumų pasiekusių auklėtinių pavardės.

„Mano auklėtinės yra „Teo“ žaidėja ir Lietuvos rinktinės narė Sandra Valužytė, Klaipėdoje žaidžianti Vitalija Gudaitė. Ne viena mano treniruota mergaitė ir baigusi sporto mokyklą toliau žaidė vienoje ar kitoje komandoje. Tačiau tik žybtelėjusios aikštelėje moterys iš jos dažniausiai greitai pabėga: šeima, vaikai, namai. Tačiau esu įsitikinusi, kad ne garsios krepšinio pasaulio pavardės yra svarbiausia. Man per visus darbo metus svarbu buvo sudominti vaikus krepšiniu: kad mergaitės norėtų žaisti, sportuoti. Sportuojant lieka mažiau laiko visokiai nenaudingai veiklai: sportas didina užimtumą, moko disciplinos, padeda žmogui išsiugdyti vidinę drausmę – būtent tai, o ne tik rezultatai, yra trenerio darbo esmė“, - įsitikinusi I.Mineikienė.

Gerų žodžių ilgametei savo darbuotojai negailėjo ir Kretingos sporto mokyklos direktorius Remigijus Malakauskas. Pasak jo, I.Mineikienė – viena iš trenerių, kuri dirbo negailėdama savęs, atiduodama daug jėgų ir visada iš širdies. Jos patirtį ir darbą įvertino ne tik kolegos, bet ir buvusios auklėtinės.

„Tos merginos, kurioms teko treniruotis pas I.Mineikienę, ją prisimena ir mini geru žodžiu. Nors išleidžiame žmogų pailsėti ir pasimėgauti laiku tik sau, gaila, kad tenka atsisveikinti su puikia specialiste, kurią bus tikrai sunku kuo nors pakeisti“, - kalbėjo R.Malakauskas.

I.Mineikienė patikino, kad laisvą nuo darbo laiką tikrai atras kam panaudoti: trenerė planuoja išvykti į ekskursiją po Norvegiją, svajoja keliauti.

„Galėsiu daugiau dėmesio bei laiko skirti ir kitiems savo pomėgiams: teatrui, pliažui, knygoms ir kultūriniams renginiams – mėgstu lankytis renginiuose“, - sakė I.Mineikienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas